infolinia 801 80 80 80
www.archeton.plstrona główna > REALIZACJE > Inwestorzy polecają > Dobrawa - dom wystarczająco przestronny

Dobrawa - dom wystarczająco przestronny

Jak trafiliście Państwo na projekt F.P. ARCHETON?
Pani Sabina: W gazecie o nieruchomościach natrafiliśmy na ogłoszenie dotyczące sprzedaży domu. Gdy przyjechaliśmy go oglądnąć bardzo nam się spodobał więc od razu postanowiliśmy go kupić i w nim zamieszkać.
Czy mieliście Państwo jakiś wpływ na jego kształt?
Pani Sabina: Nie. Dom był już zupełnie wykończony. Sami wybudowaliśmy tylko ogrodzenie i urządziliśmy wnętrza.
W jakim stanie kupiliście Państwo dom?
Pani Sabina: Był on już otynkowany z zewnątrz, miał kompletną stolarkę okienną i drzwiową. Jego stan możnaby więc określić jako surowy zamknięty.
Czy wszystkie prace wykończeniowe zrobiliście Państwo zgodnie z projektem czy wprowadziliście jakieś zmiany?
Pani Sabina: Wprowadziliśmy pewne zmiany. Powiększyliśmy taras i wyburzyliśmy na dole ścianę rezygnując w ten sposób z jednego pokoju i tworząc duży salon. Nic więcej nie zmienialiśmy, ponieważ uważam, że dom jest wystarczająco przestronny, wygodny i praktyczny.
Z jakich materiałów dom został wybudowany?
Pani Sabina: Zastosowana została technologia tradycyjna murowana - ściany z cegły ceramicznej, a pokrycie dachowe to dachówka cementowa. Dom ogrzewany jest gazem płynnym.
Czy takie ogrzewanie jest ekonomiczne?
Pani Sabina: Na początku mieliśmy pewne problemy. Dosyć to drogo wychodziło, dużo drożej niż zwykły gaz. Przez pierwsze trzy miesiące wydaliśmy około 2700 złotych i to na oszczędnym ogrzewaniu, na nowych piecach. Ale co się okazało? Piec był wadliwy, pęknięta w była w nim płyta elektroniczna i dlatego włączał się on kilkanaście razy i bez przerwy pobierał gaz. Poza tym ten fachowiec, który go montował ustawił go na maksymalny pobór. Po naprawie piec okazał się jednak w pełni ekonomiczny i praktyczny. Jesteśmy z niego w pełni zadowoleni i z czystym sumieniem możemy go polecić.
Jak długo trwały prace nad całkowitym wykończeniem domu?
Pani Sabina: Około pół roku, może troszeczkę dłużej.
Jakie prace zostały wykonane w pierwszej kolejności?
Pani Sabina: Najpierw położyliśmy tynki wewnętrzne i zrobiliśmy wylewki. Potem zajęliśmy się już typową wykończeniówką. Pomalowaliśmy pomieszczenia, położyliśmy kafelki w łazienkach na dole i na górze, a na końcu kupiliśmy i ustawili całe umeblowanie. Część rzeczy pochodzi zresztą ze starego mieszkania. Do prac przystąpiliśmy w ten sposób, że w pierwszej kolejności postanowiliśmy zrobić to na co będzie nas stać w danym momencie, wprowadzić się na przykład do jednego pokoju i kuchni, a dalsze prace wykonywać systematycznie, w miarę napływu gotówki, już mieszkając w domu.
Jakie prace zostały jeszcze do wykonania?
Pani Sabina: Przede wszystkim planujemy zrobić ładniejsze ogrodzenie, ponieważ ta siatka, którą obecnie mamy nie jest zbyt elegancka. Musimy odnowić także tynki zewnętrzne i wymienić bramę wjazdową do garażu na bardziej szczelną.
Czy jesteście Państwo zadowoleni z tego domu?
Pani Sabina: Bardzo. W pełni odpowiada nam jego wielkość, układ funkcjonalny i rozmieszczenie w nim pomieszczeń. Jeszcze raz podkreślam, że jest to bardzo wygodny dom. Z czystym sumieniem mogę polecić go kupującym. Dla mnie najważniejsze jest jednak to, że leży on daleko od centrum miasta. Panuje tu spokój i cisza, a dzieci mają wystarczająco dużo miejsca do zabawy na świeżym powietrzu.
Czy czegoś brakuje Państwu w tym domu?
Pani Sabina: Trochę brakuje mi pomieszczenia gospodarczego, takiego w którym możnaby było wykonywać wszystkie poważniejsze i bardziej pracochłonne prace domowe, choćby na przykład przetwory na zimę, lub przechowywać zbędne w danej chwili sprzęty.
Czy kiedyś zamierzacie Państwo wybudować jeszcze dom, czy ten będzie już ostatni?
Pani Sabina: Myślę, że jest to dom, w którym będziemy mieszkać do końca życia. Obok położone są wystarczająco duże działki, żeby nasze dzieci mogły wybudować tutaj swoje domy.
Jaki powinien być, według Pani, dom, żeby się w nim dobrze mieszkało?
Pani Sabina: Przede wszystkim powinien być on funkcjonalny, wygodny i praktyczny. Natomiast na samą atmosferę w nim panującą największy wpływ mają sami mieszkańcy. To od nich zależy, czy jest w nim przytulnie i miło, czy wraca się tylko jak do hotelu
Dziękuję za rozmowę.
Pani Sabina: Dziękuję.
Rozmawiała: Anna Czarnota-Borys

Reklama
Convector
Reklama
Fakro
Reklama
Purmo
Reklama
Awilux
Reklama
Solbet
Reklama
Viessmann
Reklama