infolinia 801 80 80 80
www.archeton.pl
Estetyczna fasada Twojego domu

„Architektura to spójność kultury, funkcji, techniki, środowiska, skali i estetyki.” Jest silnie związana z ludzkimi emocjami. Coraz częściej w naszym otoczeniu rejestrujemy powrót do idei tożsamości, chcemy wyrażać nasze upodobania, nasz własny styl, także na zewnątrz. Patrząc na nowowznoszone czy też remontowane budynki, można zauważyć, że prostokątne, smutne i takie same „pudełka” nie interesują już inwestorów. Oprócz ekonomii, energooszczędności zaczęliśmy zwracać uwagę również na estetkę budynku, na jego wyjątkowość.
Dolnośląskie Centrum Filmowe we Wrocławiu
Dolnośląskie Centrum Filmowe we Wrocławiu
Obecnie w architekturze można zauważyć odejście od projektowania i wznoszenia budynków o prostych i szarych fasadach. Odzwierciedleniem naszych czasów są coraz bardziej kolorowe i fantazyjnie zaprojektowane i wykonane elewacje budynków. Fasada jako estetyczny przedstawiciel jakości mieszkaniowej i radości życia jest wyrazem indywidualności i nadaje każdej budowli swoją odrębną twarz.
Jak poprawić wygląd fasady? W jaki sposób podkreślić bryłę budynku?
Jednym z najlepszych rozwiązań jest zastosowanie przestrzennych elementów dekoracyjnych w postaci Fasadowych Profili Powlekanych Austrotherm. Szeroki asortyment Austrotherm FPP znajduje zastosowanie w obiektach nowopowstających, jak również przy rekonstrukcji zniszczonych elementów elewacji. Styropianowy rdzeń profilu pokrywa trwała, elastyczna i wodoodporna masa, dlatego jest to element lekki, który można łatwo obrobić i montować bez konieczności stosowania specjalistycznych mocowań i narzędzi. Montaż i przycinanie profili na placu budowy nie stwarza trudności, a przykleja się je do elewacji za pomocą dostępnych na rynku klejów do styropianu zgodnie z instrukcją montażu. Wśród oferowanych przez firmę Austrotherm profili można znaleźć różne formy, od najprostszych do bardzo wyszukanych, renesansowych elementów przestrzennych.
Restauracja w Skierniewicach
Restauracja w Skierniewicach
Proporcje, skala, położenie i kolorystyka otworów okiennych i drzwiowych stanowią podstawę kreowania charakteru elewacji. Różne kombinacje Fasadowych Profili Powlekanych Austrotherm stwarzają możliwość dowolnego kształtowania ościeży okiennych i drzwiowych. Nawet najprostsze formy przestrzenne nadają elewacji indywidualny charakter. W dzisiejszych czasach inwestor czy architekt, oprócz powszechnego dostępu do różnych materiałów wykończeniowych o szerokiej gamie barw i kształtów, powinien mieć również możliwość wizualizacji swojej koncepcji, mającej na celu uzyskanie efektu funkcjonalnego i estetycznego. Firma Austrotherm opracowała w tym celu specjalny program, umożliwiający spojrzenie na fasadę budynku z nieco innej perspektywy. Umożliwia on projektowanie elewacji z użyciem wybranych przez użytkownika Fasadowych Profili Powlekanych Austrotherm. Każdy może uzyskać dostęp do programu i wprowadzić własne zdjęcie cyfrowe obiektu, aby zobaczyć jak może wyglądać dany budynek po zastosowaniu przestrzennych elementów dekoracyjnych. Program daje możliwość stworzenia kilku koncepcji tego samego obiektu i wybrania najbardziej odpowiedniej dla autora. W bibliotece programu zamieszczono całą gamę Fasadowych Profili Powlekanych Austrotherm. Dzięki temu można szybko zobaczyć, czy np. okno prezentuje się korzystniej przy zastosowaniu tego lub innego wzoru profilu. Bardzo istotną część projektowania stanowi gra barw, form i światłocieni, dlatego oprogramowanie daje możliwość oglądania elewacji w różnych porach dnia. Aplikacja umożliwia tworzenie przejrzystych zestawień użytego w projekcie asortymentu, co jest pomocne przy sporządzaniu zamówień na profile.
Jak korzystać z programu Austrotherm FPP?
Wystarczy wejść na stronę www.austrotherm. pl i zarejestrować się w programie Austrotherm FPP. Opis sposobu korzystania z oprogramowania znajduje się w menu „Jak projektować elewację?”, gdzie wybierając punkt „Tworzenie nowego projektu”, samouczek prowadzi użytkownika krok po kroku przez kolejne etapy wizualizacji projektu.
Dom jednorodzinny w Wadowicach
Dom jednorodzinny w Wadowicach
Można również przesłać zdjęcie budynku na adres: fpp@austrotherm.pl. Przedstawiciel firmy Austrotherm wykona wizualizację i udzieli bezpłatnych porad w doborze gzymsów, profili wokółokiennych, podparapetowych, boni oraz innych elementów sztukateryjnych.
Wyrób budowlany z Aprobatą Techniczną ITB
Firma Austrotherm, producent Fasadowych Profili Powlekanych Austrotherm FPP, jako pierwsza uzyskała Aprobatę Techniczną Instytutu Techniki Budowlanej. W myśl obecnie obowiązujących przepisów oraz wg interpretacji Ustawy o wyrobach budowlanych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego produkty wykonane z polistyrenu ekspandowanego, powleczone masą, a następnie przyklejane do powierzchni elewacji budynku są wyrobem budowlanym. Jak stwierdza GUNB „Każdy producent wyrobu budowlanego, na który nie ustanowiono Polskiej Normy wyrobu winien uzyskać aprobatę techniczną, a wyrób może być wprowadzony do obrotu, kiedy zostanie oznakowany znakiem budowlanym [B]”. W świetle tych przepisów producent, który nie uzyskał Aprobaty Technicznej na wyrób budowlany jakim są Fasadowe Profile Powlekane, a wprowadził je do obrotu łamie prawo. Firma Austrotherm jako jeden z nielicznych producentów Fasadowych Profili Powlekanych uzyskała aprobatę techniczną, który to dokument potwierdza możliwość zastosowania FPP jako elementów wykończeniowych ścian zewnętrznych budynków. Stwierdza przydatność wyrobu budowlanego jakim są Fasadowe Profile Powlekane Austrotherm FPP do stosowania w budownictwie.

Więcej na: www.austrotherm.pl


Zamów projekt: tel. 12 295 05 77ARCHETON Sp. z o.o. ul. Cystersów 9, 31-553 Kraków
www.archeton.plinfolinia 801 80 80 80e-mail: bok@archeton.pl

 Archeton - twitter Archeton - you tube Archeton - google+