infolinia 801 80 80 80
www.archeton.pl
Fako - kotły opalane węglem, drewnem i pelletami

Kotły wodne MADERA 17-45 Kw

Kotły wodne Madera o pionowej konstrukcji przeznaczone są do spalania paliw stałych w postaci węgla i drewna. Duże gabaryty drzwi zasypowych i wkładka ceramiczna umożliwiają spalanie wilgotnego drewna kawałkowego o wymiarach do 40 cm. Kotły te wyposażone są w układ automatycznej kontroli procesu spalania co zapewnia stałe utrzymanie płomienia w palenisku bez konieczności częstego rozpalania.
Dzięki odpowiedniemu doborowi wielkości paleniska i powierzchni wymiany ciepła możliwe jest spalanie takiej ilości paliwa. Jaka jest niezbędna do utrzymania zadanych parametrów pracy przez co możliwe jest uzyskanie sprawności rzędu 84% i znaczne obniżenie zużycia paliwa. Regulacja trybu pracy pozwala na połączenia podgrzewacza ciepłej wody użytkowej również w okresie letnim bez konieczności pracy układu co zapewniając dostawę ciepłej wody w niskich kosztach przez cały rok.

Kotły wodne Ultra 20-40 kw

Kotły wodne Ultra to wysokoefektywne i ekologiczne urządzenia grzewcze przeznaczone do spalania paliw stałych w postaci węgla i drewna. Korpus wodny kotła jest konstrukcją stalową spawaną z atestowanych blach stalowych. Zastosowanie wentylatora podmuchu daje możliwość spalanie miału i gorszych gatunków węgla.
Kotły te wyposażone są w układ automatycznej kontroli procesu spalania co zapewnia stałe utrzymanie płomienia w palenisku bez konieczności częstego rozpalania i umożliwia także podłączenie pompy obiegowej c.o oraz dodatkowej pompy sterującej grzaniem ciepłej wody użytkowej (c.w.u.) w bojlerze.
Dzięki odpowiedniemu doborowi wielkości paleniska i powierzchni wymiany ciepła możliwe jest spalanie takiej ilości paliwa, jaka jest niezbędna do utrzymania zadanych parametrów pracy przez co możliwe jest uzyskanie sprawności powyżej 80% i znaczne obniżenie zużycia paliwa.
Fako - kotły opalane węglem, drewnem i pelletami Fako - kotły opalane węglem, drewnem i pelletami

Kotły wodne Ultra Duo 20-50 KW

Kotły wodne Ultra Duo przeznaczone są dla klientów poszukujących nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań w spalaniu paliw stałych. Kotły te wyposażone są w układ automatycznej kontroli procesu spalania co zapewnia stałe utrzymanie płomienia w palenisku bez konieczności częstego rozpalania, a paliwo dozowane jest automatycznie poprzez podajnik ślimakowy w zależności od zadanej temperatury. Dzięki zastosowaniu paleniska retortowego możliwe jest spalanie takiej ilości paliwa, jaka jest niezbędna do utrzymania zadanych parametrów pracy przez co możliwe jest uzyskanie sprawności powyżej 80% i znaczne obniżenie zużycia paliwa.
Dodatkowo kocioł wyposażony jest w ruszt awaryjny umożliwiający okresowe spalanie innych paliw, co stanowi zaletę w przypadku awarii elektryczności lub chwilowy brak paliwa podatkowego. Obsługa kotła sprowadza się tylko do okresowego napełnienia kosza zasypowego paliwem oraz usuwania popiołu z przygotowanej do tego szuflady. Regulacja trybu pracy pozwala na połączenie podgrzewacza ciepłej wody użytkowej również w okresie letnim bez konieczności pracy układu c.o zapewniając dostawę ciepłej wody w niskich kosztach przez cały rok.
Fako - kotły opalane węglem, drewnem i pelletami Fako - kotły opalane węglem, drewnem i pelletami
Fabryka Kotłów "FAKO" S.A., 84-230 Rumia, ul. Stoczniowców 8, Polska
Tel.(58) 671-70-80 wew.53, 54, 34 fako@fako.pl, handlowy@fako.pl
www.fako.pl


Zamów projekt: tel. 12 295 05 77ARCHETON Sp. z o.o. ul. Cystersów 9, 31-553 Kraków
www.archeton.plinfolinia 801 80 80 80e-mail: bok@archeton.pl

 Archeton - twitter Archeton - you tube Archeton - google+