infolinia 801 80 80 80
www.archeton.plstrona główna > PORADNIK INWESTORA > BUDOWA DOMU > Instalacje > Fako - kotły opalane węglem, drewnem i pelletami

Fako - kotły opalane węglem, drewnem i pelletami

Kotły wodne MADERA 17-45 Kw

Kotły wodne Madera o pionowej konstrukcji przeznaczone są do spalania paliw stałych w postaci węgla i drewna. Duże gabaryty drzwi zasypowych i wkładka ceramiczna umożliwiają spalanie wilgotnego drewna kawałkowego o wymiarach do 40 cm. Kotły te wyposażone są w układ automatycznej kontroli procesu spalania co zapewnia stałe utrzymanie płomienia w palenisku bez konieczności częstego rozpalania.
Dzięki odpowiedniemu doborowi wielkości paleniska i powierzchni wymiany ciepła możliwe jest spalanie takiej ilości paliwa. Jaka jest niezbędna do utrzymania zadanych parametrów pracy przez co możliwe jest uzyskanie sprawności rzędu 84% i znaczne obniżenie zużycia paliwa. Regulacja trybu pracy pozwala na połączenia podgrzewacza ciepłej wody użytkowej również w okresie letnim bez konieczności pracy układu co zapewniając dostawę ciepłej wody w niskich kosztach przez cały rok.

Kotły wodne Ultra 20-40 kw

Kotły wodne Ultra to wysokoefektywne i ekologiczne urządzenia grzewcze przeznaczone do spalania paliw stałych w postaci węgla i drewna. Korpus wodny kotła jest konstrukcją stalową spawaną z atestowanych blach stalowych. Zastosowanie wentylatora podmuchu daje możliwość spalanie miału i gorszych gatunków węgla.
Kotły te wyposażone są w układ automatycznej kontroli procesu spalania co zapewnia stałe utrzymanie płomienia w palenisku bez konieczności częstego rozpalania i umożliwia także podłączenie pompy obiegowej c.o oraz dodatkowej pompy sterującej grzaniem ciepłej wody użytkowej (c.w.u.) w bojlerze.
Dzięki odpowiedniemu doborowi wielkości paleniska i powierzchni wymiany ciepła możliwe jest spalanie takiej ilości paliwa, jaka jest niezbędna do utrzymania zadanych parametrów pracy przez co możliwe jest uzyskanie sprawności powyżej 80% i znaczne obniżenie zużycia paliwa.
Fako - kotły opalane węglem, drewnem i pelletami Fako - kotły opalane węglem, drewnem i pelletami

Kotły wodne Ultra Duo 20-50 KW

Kotły wodne Ultra Duo przeznaczone są dla klientów poszukujących nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań w spalaniu paliw stałych. Kotły te wyposażone są w układ automatycznej kontroli procesu spalania co zapewnia stałe utrzymanie płomienia w palenisku bez konieczności częstego rozpalania, a paliwo dozowane jest automatycznie poprzez podajnik ślimakowy w zależności od zadanej temperatury. Dzięki zastosowaniu paleniska retortowego możliwe jest spalanie takiej ilości paliwa, jaka jest niezbędna do utrzymania zadanych parametrów pracy przez co możliwe jest uzyskanie sprawności powyżej 80% i znaczne obniżenie zużycia paliwa.
Dodatkowo kocioł wyposażony jest w ruszt awaryjny umożliwiający okresowe spalanie innych paliw, co stanowi zaletę w przypadku awarii elektryczności lub chwilowy brak paliwa podatkowego. Obsługa kotła sprowadza się tylko do okresowego napełnienia kosza zasypowego paliwem oraz usuwania popiołu z przygotowanej do tego szuflady. Regulacja trybu pracy pozwala na połączenie podgrzewacza ciepłej wody użytkowej również w okresie letnim bez konieczności pracy układu c.o zapewniając dostawę ciepłej wody w niskich kosztach przez cały rok.
Fako - kotły opalane węglem, drewnem i pelletami Fako - kotły opalane węglem, drewnem i pelletami
Fabryka Kotłów "FAKO" S.A., 84-230 Rumia, ul. Stoczniowców 8, Polska
Tel.(58) 671-70-80 wew.53, 54, 34 fako@fako.pl, handlowy@fako.pl
www.fako.pl

Poradnik inwestora29/05/2017MATERIAŁY BUDOWLANE
Jak powiększyć przestrzeń na poddaszu? Nowa kolekcja firmy VELUX
Poczucie przestrzeni, panoramiczny widok, niezwykłe możliwości aranżacji i komfortowe miejsce do życia – tak wiele można zyskać wykorzystując na poddaszu nowatorskie rozwiązania firmy VELUX...
11/05/2017MATERIAŁY BUDOWLANE
Nowe, trzyszybowe okno dachowe VELUX do łazienki i kuchni
Energooszczędne, trzyszybowe, odporne na wilgoć i w przystępnej cenie – to główne zalety nowego okna dachowego VELUX GLU, które dostępne jest w podstawowej ofercie firmy od kwietnia....
28/04/2017TEMATY SPECJALNE
Aplikacja ViCare – instalacja grzewcza zawsze pod kontrolą
Nowa aplikacja mobilna Viessmann ViCare App to sposób na komfortową obsługę urządzenia grzewczego przez Internet....
26/04/2017MATERIAŁY BUDOWLANE
Dom aktywnych rozwiązań stworzony dla Twojego komfortu!
Z inicjatywy firmy VELUX i sześciu pracowni architektonicznych powstała kolekcja projektów nowoczesnych domów nawiązująca do idei budownictwa aktywnego...
Reklama
Convector
Reklama
Fakro
Reklama
Purmo
Reklama
Awilux
Reklama
Solbet
Reklama
Viessmann
Reklama