infolinia 801 80 80 80
www.archeton.pl
BRAAS

Funkcjonalność i styl. Nowa odsłona dachówki Achat 10V

Achat 10V
Achat 10V, fot. BRAAS
Wysoka jakość wykonania oraz klasyczny design – oto cechy ceramicznej dachówki Achat 10V marki BRAAS. Teraz model dostępny będzie w nowej wersji z ulepszoną konstrukcją zamka bocznego i górnego, dzięki czemu poprawiona została szczelność oraz stabilność dachówki.

O tym, jak ważne w życiu jest pierwsze wrażenie, przekonał się chyba każdy. Dach stanowi często wizytówkę całego budynku, dlatego architekci przykładają do jego wyglądu dużą wagę. Wyraźny profil fali nowej dachówki BRAAS, z łagodnie poprowadzoną linią krawędzi, znacząco wpływa na estetykę dachu. Achat 10V dostępny jest w trzech kolorach: naturalnej czerwieni oraz angoby miedzianej i antracytowej. Sam wygląd to jednak nie wszystko, dlatego klasyczny design uzupełniony został o nowoczesne technologie.

Poprawiona stabilność sprawia, że pomimo swojego kształtu dachówka nie kołysze się przy chodzeniu po dachu. Rozwiązanie to zapewnia większe bezpieczeństwo podczas prac dekarskich i konserwacyjnych. Z kolei dzięki nowym zamkom (górnym i bocznym) zaprojektowanym komputerowo i przetestowanym w tunelu aerodynamicznym, deszczówka natychmiast zostaje odprowadzona na powierzchnię dachówki, co przekłada się na szczelność systemu dachowego w każdych warunkach pogodowych.

Achat 10V
Achat 10V, fot. BRAAS
Na tym nie kończą się nowinki techniczne, które znalazły zastosowanie przy projekcie Achat 10V. Nowoczesna technologia „V” umożliwia łatwiejsze dopasowanie dachówek do krokwi. Najniższe zalecane pochylenie połaci wynosi 22 stopnie. Ponadto dachówka Achat 10V waży tylko ok. 3,9 kg. Ważnym atutem jest również duża swoboda przesuwu, sięgająca 30mm.
BRAAS połączył klasyczny, atrakcyjny wygląd produktu z innowacyjnymi rozwiązaniami poprawiającymi skuteczność odpływu deszczówki oraz bezpieczeństwem podczas montażu. Achat 10V to nie tylko dachówka podstawowa, ale kompletny system z szeroką gamą dachówek kształtowych i akcesoriów. Achat 10V to produkt z 30 letnią gwarancją.

Achat 10V


Wymiary 292 x 470 mm
Długość krycia (łatowanie) ok. 360 - 390 mm
Średnia szerokość krycia ok. 251 mm
Zapotrzebowanie na 1 m2 ok. 10,2 - 11,1 szt.
Waga 1 sztuki ok. 3,9 kg
Najmniejsze zalecane pochylenie połaci dachowej 22°
Najniższe dopuszczalne pochylenie połaci 10°Zamów projekt: tel. 12 295 05 77ARCHETON Sp. z o.o. ul. Cystersów 9, 31-553 Kraków
www.archeton.plinfolinia 801 80 80 80e-mail: bok@archeton.pl

 Archeton - twitter Archeton - you tube Archeton - google+