infolinia 801 80 80 80
www.archeton.pl
Gwarancja ciepłej ściany, czyli system YTONG

Najwięcej ciepła ucieka przez ściany zewnętrzne - aż do 35%. Zapobiec temu może projektowanie domów ze ścianami zewnętrznymi o dużej pojemności cieplnej. Ogranicza to emisję ciepła na zewnątrz w okresie zimowym i umożliwia utrzymanie stałej temperatury latem.

Tylko jedna warstwa

Ściana jednowarstwowa jest przegrodą idealną. Nie ma tu ryzyka powstawania mostków termicznych. Nie ma też miejsc, w których byłoby możliwe wykraplanie się pary wodnej na skutek ograniczenia jej przepływu (np. izolacją ze styropianu).
Straty ciepła w domu jednorodzinnym
Najważniejszą właściwością systemu YTONG jest izolacja cieplna. Dom wykonany w technologii ściany jednowarstwowej YTONG nie wymaga docieplenia. Dla przypomnienia współczynnik przenikania ciepła U:
  • dla najcieplejszych bloczków YTONG PP1,5/0,35 o grubości 40 cm
    wynosi 0,23 W/(m2K)
  • dla najpopularniejszych bloczków YTONG PP2/0,4 o grubości 36,5 cm
    wynosi 0,29 W/(m2K)
Im niższa jest wartość współczynnika U, tym cieplejsza jest ściana.
Pamiętajmy, że ciepło ucieka nie tylko przez powierzchnię cegły, czy bloczka. Mostki termiczne tworzy też zaprawa. Im grubsza jest zaprawa, tym więcej ciepła ucieka.
Na zdjęciu termowizyjnym - dom wykonany w systemie dwuwarstwowym - z dociepleniem, murowany na tradycyjną zaprawę. Dokładnie widać wszystkie spoiny poziome i pionowe, przez które ucieka ciepło.
W systemie YTONG bloczki murujemy na cienką zaprawę klejową, o grubości do 3 mm. Nie ma też spoin pionowych - zastępuje je system pióro-wpust. Dzięki temu bloczki ściśle do siebie przylegają, a ciepło pozostaje w domu. Takie murowanie umożliwia bardzo duża dokładność wymiarowa bloczków YTONG ( - 1 mm).
Na zdjęciu wyraźnie widać, że powierzchnia ściany jest jednolita - nie ucieka nią ciepło. Nawet tak trudne miejsca, jak nadproża, są ciepłe i dobrze zaizolowane. Różnice w temperaturze między poszczególnymi fragmentami ścian są niewielkie.
To oznacza, że dom z YTONGa jest ciepły, dzięki czemu koszty ogrzewania kształtują się na niskim poziomie.

Na ten sam tematZamów projekt: tel. 12 295 05 77ARCHETON Sp. z o.o. ul. Cystersów 9, 31-553 Kraków
www.archeton.plinfolinia 801 80 80 80e-mail: bok@archeton.pl

 Archeton - twitter Archeton - you tube Archeton - google+