infolinia 801 80 80 80
www.archeton.plstrona główna > o firmie > aktualności > I wszystko będzie na SICHER

I wszystko będzie na SICHER...

Wybudowanie domu to proste zadanie... do momentu rozpoczęcia budowy.

W trakcie budowy lub jeszcze przed jej rozpoczęciem przeżywamy dylematy związane z wyborem dobrego fachowca, który nie dość, że będzie znał się na rzeczy, to jeszcze doradzi, jakie wybrać materiały do budowy i wykończenia domu. Jeśli już znajdziemy tych najlepszych w dalszym ciągu nie jesteśmy zwolnieni od podejmowania wielu decyzji, w których nie zawsze dobrym doradcą jest kryterium ceny. W natłoku informacji, które można znaleźć zarówno w prasie branżowej, na stronach internetowych, forach dyskusyjnych nie jest łatwo zdecydować, jaki produkt dla danego rozwiązania będzie najlepszy. Najczęściej skupiamy się na walorach wizualnych jak kształt, kolor oraz naturalnie na cenie, która powinna być możliwie najbardziej atrakcyjna.
Aby nasz dom był jedyny w swoim rodzaju chętnie poszukujemy rozwiązań i materiałów zapewniających oryginalną stylistykę, wzór i niepowtarzalność. Coraz częściej stosujemy kamienie naturalne takie jak: granity, marmury, trawertyny, piaskowce, kamienie rzeczne i polne, prefabrykaty betonowe imitujące naturę. Niesłabnącym powodzeniem cieszą się coraz powszechniej stosowane, jako element dekoracyjny cegły i płytki klinkierowe oraz elewacyjne – tak zwane ręcznie formowane. Każdy z tych materiałów w zależności od miejsca wymaga dobrze dobranych materiałów mocujących. Do murowania ścianek z cegieł oraz kamieni naturalnych zalecane jest stosowanie gotowych zapraw murarskich barwionych. Kompozycja surowcowa sprawia, że elementy muru są ze sobą bardzo dobrze zespolone, a powtarzalność koloru gwarantuje satysfakcję z osiągnięcia zamierzonego efektu.
Zaprawy murarskie Sicher Bautechnik można wykorzystywać do wznoszenia ścian i spoinowania elementów murowych oraz okładzin ceramicznych wewnątrz i na zewnątrz budynków. Zaprawy są uzupełnione dodatkami zmniejszającymi podciąganie kapilarne wilgoci oraz środkami, które zapobiegają powstawaniu wykwitów. Wśród różnych metod wykończenia spoin warto pamiętać, że na zewnątrz budynków najlepszym sposobem jest wypełnienie cegieł, płytek lub okładzin kamiennych na równo z licem, co zapobiegnie przenikaniu wody opadowej w głąb materiału i jednocześnie ochroni przed jego degradacją spowodowaną wieloma cyklami zamrażania i rozmrażania.
Jednym z najbardziej krytycznych miejsc, narażonych na wyjątkowo duże wahania temperatur są kominy – zarówno te wykonane metodą tradycyjną z pełnowymiarowej cegły, jak również systemowe oklejane płytką klinkierową.
W przypadku, gdy zdecydujemy się na wykonanie dekoracji wewnątrz budynku z płytek klinkierowych, kamiennych warto zadbać o odpowiedni klej. Kerami Plus Professional jest produktem przeznaczonym do stosowania bez ograniczeń. Główne zastosowanie to podłoża krytyczne takie jak: elewacje budynków, murowane ogrodzenia obklejane płytką czy wspomniane już wcześniej kominy. Odpowiedni dobór kleju nie jest jednak gwarantem sukcesu. Trzeba go stosować zgodnie z zaleceniami producenta. Bardzo istotne jest wypełnienie klejem przynajmniej 85% powierzchni pod płytką metodą kombinowaną poprzez jedoczesne nałożenie kleju Kerami Plus Professional pacą zębatą na podłożu i na płytce oraz przyklejenie w taki sposób by ślady po zębach przecinały się w układzie prostopadłym.

Takie wypełnienie znacznie ograniczy ewentualną migrację wody pod płytką oraz odspajanie w sytuacjach zmiany jej objętości pod powierzchnią okładzin w czasie wielu cyklów zamrażania i rozmrażania w miesiącach zimowych. W każdym wypadku należy unikać klejenia płytek na tak zwane „placki”, które zwiększają ryzyko wszelkiego rodzaju zniszczeń.

Porowate i zawierające bardzo wiele kanałów kapilarnych struktury trawertynu, marmuru mogą transportować na ich powierzchnię związki chemiczne powstające w procesie wiązania hydraulicznego powodując miejscowe przebarwienia. Do tych okładzin zaleca się stosowanie klejów na bazie białego cementu. W przypadku wątpliwości dotyczących zastosowania odpowiednich materiałów oraz sposobu ich aplikacji zachęcamy do korzystania z bezpłatnych porad Działu Technicznego.
Przygotowała: firma Sicher

Zamów projekt: tel. 12 295 05 77ARCHETON Sp. z o.o. ul. Cystersów 9, 31-553 Kraków
www.archeton.plinfolinia 801 80 80 80e-mail: bok@archeton.pl

 Archeton - twitter Archeton - you tube Archeton - google+