infolinia 801 80 80 80
www.archeton.plstrona główna > PORADNIK INWESTORA > FAQ > Jak powstają kosztorysy Archetonu?

Jak powstają kosztorysy Archetonu?


Kosztorysy prezentowane przez Archeton sporządzane są w oparciu o dokumentację projektową przez firmę, która profesjonalnie zajmuje się kosztorysowaniem. Obejmują one pełne wykończenie budynku, bez instalacji i wykonywane są na podstawie wskaźników SEKOCENBUD czyli średnich cen materiałów i usług budowlanych w danym kwartale roku. Dlatego nie może dziwić fakt, że wartości kosztorysów bywają niedoszacowane bądź przeszacowane w zależności od regionu Polski czy systemu budowy (gospodarczego lub zleconego).
Przydatnymi elementami kosztorysów są zestawienia materiałów czy przedmiar robót. Zestawienie materiałów pozwala określić ilości materiałów potrzebnych na poszczególne etapy budowy oraz odpowiadające im środki finansowe. Przedmiar robót czyli kosztorys bez wartości pieniężnych ułatwia określenie zakresu prac, a w związku z czym przygotowanie oferty przez firmy budowlane. Przedstawiając przedmiar czy jego część potencjalnym wykonawcom mamy pewność, że wycenią one ten sam zakres.
Kosztorysy mają zarówno zalety jak i wady. Można je traktować jako przewodnik w budowie domu ale nie jako ścisłą instrukcję, gdyż ogarniając tak złożony proces jak budowa, kosztorys musi niekiedy korzystać z uogólnień, a niekiedy dochodzi w nim do przesadnej szczegółowości (jak np.15 min praca koparki - niezależnie od tego czy jest to możliwe czy nie). Przeczytaj więcej na temat gotowego kosztorysu budowy domu.

Zamów projekt: tel. 12 295 05 77ARCHETON Sp. z o.o. ul. Cystersów 9, 31-553 Kraków
www.archeton.plinfolinia 801 80 80 80e-mail: bok@archeton.pl

 Archeton - twitter Archeton - you tube Archeton - google+