infolinia 801 80 80 80
www.archeton.plInne > Artykuły > Projekty domów Archetonu teraz z bloczków Ytong Energo

Projekty domów ARCHETONU
teraz z nowych bloczków YTONG ENERGO

Coraz ostrzejsze wymogi dotyczące ciepłochronności budynków

Ceny energii rosną i, jak mówią prognozy ekonomistów, będą rosnąć. Między innymi z tego powodu od początku 2009 roku obowiązują nowe, warunki techniczne dotyczące lepszej izolacyjności cieplnej przegród budowlanych. Współczynnik przenikania ciepła dla wszystkich, bez wyjątku, ścian zewnętrznych nie może przekraczać wartości U=0,3 W/m2K. Tym samym dominacja konstrukcji wielowarstwowych w wyścigu o najniższe koszty ogrzewania domu wydawała się być przesądzona i ostateczna…

Budowa i utrzymanie domu - wyścig o niższe koszty

Ale ściany jednorodne tylko na chwilę pozostały w tyle. Mając przewagę w tempie wznoszenia i prostocie konstrukcji, gwarantowały zawsze niższe nakłady na robociznę, a więc mniejszy koszt budowy. To okazało się równie ważne dla inwestorów, jak niskie koszty ogrzewania oraz zmotywowało producentów materiałów budowlanych do współzawodnictwa. Podjęli wyzwanie rzucone przez wyśrubowane wskaźniki i stworzyli konstrukcyjny lekki beton komórkowy o jeszcze mniejszej gęstości.

Piotr Harassek, Xella Polska: - Bloczki YTONG ENERGO to odpowiedź na oczekiwania przyszłych Inwestorów, którzy chcą wznieść budynek energooszczędny w krótkim czasie, a za razem uzyskać przegrody zewnętrzne o wysokiej jakości. Wysoka termoizolacyjność ścian z bloczków YTONG ENERGO oraz długi czas oddawania ciepła, pozwalają na zmiejszenie zużycia energii zarówno na ogrzewanie, jak i chłodzenie budynku.

Z nowych bloczków YTONG ENERGO można teraz szybko zbudować ścianę jednowarstwową nawet o współczynniku U=0,19 W/(m2K).

Najlepsze projekty domów Archetonu z bloczków YTONG ENERGO

Dziesięć projektów domów jednorodzinnych, zaprojektowanych pierwotnie z zastosowaniem przegród dwuwarstwowych, zostało adaptowanych do technologii jednowarstwowej. Projekty domów: Antałek Beta, Majka Beta, Koliba Rex, Chaber Beta, Zoja Lux Energo, Smolik Energo, Prymulka Beta, Krab Alfa, Ślężan Energo, Koliba Grota mają ściany zewnętrzne z bloczków YTONG ENERGO o grubości 36,5 cm (U=0,25W/m2K) i 48 cm (U=0,19W/m2K). Geometrię konstrukcyjnych elementów żelbetowych dostosowano w nich do parametrów wytrzymałości ciepłego betonu komórkowego.

Niedroga budowa ciepłego domu z Archetonem

Nasza nowa oferta skierowana jest do Inwestorów, którzy chcą oszczędzać zarówno podczas długich lat eksploatacji domu, jak i w trakcie jego budowy. Dodatkowo naszych Klientów zainteresować może fakt, że niektóre z nowych projektów domów oprócz nowoczesnego materiału ściennego proponują także inne, ciekawe modyfikacje funkcjonalne, powiększając paletę rozwiązań architektonicznych w obrębie Rodzin projektów.
Projekty spełniające kryteria: 5
Tryb wyświetlaniaSiatka dużaSiatka małaListaRzuty
 Siatka dużaSiatka małaListaPo rzutach
Pokaż na stronie
« Pierwsza « Poprzednia 1 Następna » Ostatnia »
« Pierwsza « Poprzednia 1 Następna » Ostatnia »
Zamów projekt: tel. 12 295 05 77ARCHETON Sp. z o.o. ul. Cystersów 9, 31-553 Kraków
www.archeton.plinfolinia 801 80 80 80e-mail: bok@archeton.pl

 Archeton - twitter Archeton - you tube Archeton - google+