infolinia 801 80 80 80
www.archeton.plstrona główna > REALIZACJE > Inwestorzy polecają > Sybilla-2 - projekt spełnił nasze wymagania

Sybilla-2 - projekt spełnił nasze wymagania

Czy szukając projektu mieliście Państwo wyobrażenie jak powinien wyglądać Wasz dom?
Joanna Głaz: Generalnie tak. Przede wszystkim chcieliśmy aby dom miał około 130 m2 i 5-6 pokoi. Ważne było też aby na dole była kuchnia otwarta na salon i dodatkowy pokój, w którym można urządzić gabinet. Nie bez znaczenia jest też to, że znajdują się tu dwie łazienki: na dole i na górze. Chcieliśmy też żeby dom był w połowie podpiwniczony, tak aby w piwnicach można było umiejscowić kotłownię i pralnię. Na górze, w pokoju nad garażem, trochę miejsca wygospodarowaliśmy na garderobę.
Co sprawiło, że ostatecznie wybraliście Państwo właśnie ten projekt?
Joanna Głaz: Spełniał wszystkie nasze wymagania, a poza tym bardzo spodobał nam się jasny salon i znajdujący się w nim wykusz.
Czy wprowadziliście Państwo jakieś zmiany do projektu?
Joanna Głaz: Wprowadziliśmy trzy zmiany. Powiększyliśmy garaż, dodaliśmy okno dachowe w pokoju nad garażem i w piwnicy.
Jak długo trwała budowa?
Joanna Głaz: W sumie nieco ponad dwa lata. W maju 1998 roku zaczęliśmy szukać projektu. Dość szybko zdecydowaliśmy się na projekt "Sybilla-2" Firmy Projektowej "ARCHETON". We wrześniu 1998 roku uzyskaliśmy pozwolenie na budowę i wylaliśmy piwnice. W 1999 roku zakończyliśmy budowę na etapie stanu surowego zamkniętego. W tym roku zakończyliśmy natomiast prace wykończeniowe wewnątrz domu i wprowadziliśmy się. Dłużej trwały natomiast nasze przygotowania do budowy. Działkę kupiliśmy już ponad cztery lata temu.
Czy wstępnie sporządzony kosztorys okazał się dokładny?
Joanna Głaz: Niestety nie. Koszty wymknęły się nam po prostu spod kontroli. Dlatego chcieliśmy wybudować dom do stanu surowego, odczekać rok lub dwa, zebrać w tym czasie środki i zakończyć budowę.
Ile dom kosztował ostatecznie?
Joanna Głaz: Ostateczne koszty budowy trudno jest określić, ponieważ zależne są od tego jakie materiały stosujemy na etapie wykańczania wnętrz. Można kupować tańsze lub droższe rzeczy. Na stan surowy takiego domu trzeba przygotować natomiast około 150 tysięcy złotych.
Jak wspominają Państwo samą budowę. Czy pojawiły się jakieś trudności?
Joanna Głaz: Sama budowa szła dosyć gładko. Problemy pojawiały się czasem przy kupnie materiałów wykończeniowych. Nieraz okazywało się, że coś jest tylko w katalogu albo trzeba czekać miesiącami. Innych trudności raczej nie mieliśmy.
Wcześniej mieszkaliście Państwo bliżej centrum. Czy nie przeszkadzają Wam dojazdy?
Joanna Głaz: Nie. Po pierwsze nie jest to dużo większa odległość, a po drugie dojazd stąd jest bardzo dobry. Poza tym ja tu już kiedyś mieszkałam. To moje rodzinne strony. Ważny jest też panujący w tej okolicy spokój i cisza. Mamy tutaj bowiem rezerwat przyrody.
Czy wcześniej widzieliście Państwo domy wybudowane według tego samego projektu?
Joanna Głaz: Niestety nie. To mogłoby być dobre, ponieważ wtedy dokładnie widać co gdzie pasuje, a czego należy unikać.
Dziękuję za rozmowę.
Joanna Głaz: Dziękuję.
Rozmawiała: Anna Czarnota-Borys

Reklama
Convector
Reklama
Fakro
Reklama
Purmo
Reklama
Awilux
Reklama
Solbet
Reklama
Viessmann
Reklama