infolinia 801 80 80 80
www.archeton.pl
IBF

SYSTEM KOMINOWY IBF BUDGET – NOWOCZESNY, BEZPIECZNY, TANI

IBF BUDGET
IBF Polska Sp. z o.o. wprowadziła do oferty nowy system kominowy IBF BUDGET.

Jest to system przeznaczony do współpracy z urządzeniami opalanymi paliwem stałym (weglem, drewnem). W systemie tym zastosowano 50-centymetrowe rury ceramiczne, które stanowią warstwę wewnętrzną komina. Rura ceramiczna pozwala na utrzymanie w przewodzie dymowym odpowiedniej temperatury, umożliwiającej prawidłowy ciąg. Warstwę zewnętrzną stanowią pustaki z keramzytobetonu stanowiące bezpieczną i stabilną obudowę. Uzupełnieniem systemu są obejmy przewodu pozwalające na stabilizację pionu ceramicznego. System przeznaczony jest do stosowana wewnątrz budynku.
Dzięki zastosowaniu rur o długości 50cm zmniejsza się ilość połączeń klejonych a w rezultacie poprawia się bezpieczeństwo użytkowania, stabilność przewodu, zmniejsza się ryzyko błędów wykonawczych oraz skraca czas montażu.
Istotne znaczenie ma tez fakt, że komin jest certyfikowany jako kompletny system a nie jego pojedyncze elementy. W praktyce oznacza to, że możliwe jest udzielenie 30 lat gwarancji na cały system kominowy.

Komin dostępny w średnicach 160, 180, 200mm w najlepszych hurtowniach w całej Polsce.

SYSTEMY KOMINOWE IBF – CUG BEZ OGRANICZEŃ

IBF Polska Sp. z o.o. to jeden z czołowych producentów materiałów budowlanych z betonu z prawie 45 letnim doświadczeniem na rynkach europejskich i 12 letnim na rynku polskim.
Na początku roku 2004 firma IBF rozszerzyła swoją ofertę o systemy kominowe. Stawiając sobie za cel wysoką jakość i bezpieczeństwo użytkowania firma IBF postawiła na doświadczonego i wyspecjalizowanego producenta rur ceramicznych, niemiecką firmę HART-KERAMIK.
Łącząc doświadczenie i technologie obu firm IBF wprowadziła do swojej gamy produktów trójwarstwowe systemy kominowe przeznaczone do stosowania z każdym rodzajem paliwa. Początkowo w ofercie firmy znalazły się dwa typy systemów: IBF CLASSIC oraz IBF UNIVERSAL, w drugiej połowie roku dołączył system IBF AIRVENT, a na początku 2005 podczas Międzynarodowych Targów Poznańskich BUDMA 2005 firma zaprezentowała system powietrzno – spalinowy IBF KOMBI.
IBF CLASSIC

IBF CLASSIC


to system przeznaczony do kotłów opalanych paliwami stałymi – węglem, kosem lub drewnem. W systemie tym pustaki z keramzytobetonu tworzą osłonę zewnętrzną. Przewody o okrągłym przekroju tworzą warstwę wewnętrzną komina. Rury ceramiczne to prefabrykowane elementy osadzane pionowo za pomocą kitu kwasoodpornego na tzw. zakładkę. Pomiędzy wkładem z rur ceramicznych a pustakiem z keramzytobetonu komin IBF CLASSIC posiada również dodatkową warstwę izolacji z wełny mineralnej. Poprzez zastosowanie izolacji zmniejszana jest powierzchnia potrzebna do ogrzania komina. Takie rozwiązanie zapobiega nadmiernemu wyziębianiu spalin w przewodzie kominowym i zapewnia odpowiedni ich ciąg.
IBF UNIVERSAL

IBF UNIVERSAL


to system przystosowany do instalacji na dowolne paliwo, do kotłów tradycyjnych jak i nowoczesnych. Głównym zastosowaniem systemu IBF UNIVERSAL jest połączenie go z najnowocześniejszymi kotłami niskotemperaturowymi, w których temperatura gazów spalinowych na wylocie nie przekracza 80 – 100OC. Jak powszechnie wiadomo podczas spalania gazu ziemnego lub oleju opałowego powstaje znacznie większa ilość pary wodnej niż przy spalaniu węgla czy drewna. By sprostać takim wymaganiom konieczne jest zastosowanie komina trójwarstwowego z przewietrzeniem oraz wyposażonego w element odprowadzania skropliny. Pustaki kominowe w systemie IBF UNIVERSAL wyposażone są we wcięcia w narożnikach. Dzięki zastosowaniu izolacji z wełny mineralnej ułożonej wokół rury ceramicznej powstają w pustaku kanały wentylacyjne. Doprowadzanie powietrza do kanałów wentylacyjnych następuje poprzez kratkę wentylacyjną umieszczoną w drugim pustaku, a przenikająca wilgoć zostaje przejęta i wyprowadzona przez wylot komina do atmosfery. Izolacja z wełny mineralnej pozostaje cały czas w stanie suchym. Wszystkie te elementy systemu zapewniają sprawne i długotrwałe działanie izolacji oraz chronią komin przed uszkodzeniami spowodowanymi wilgocią.

IBF AIRVENT

IBF AIRVENT
to system pustaków do wentylacji grawitacyjnej, który pozwala na budowę przewodów wentylacyjnych do 8 kondygnacji w czterech odmianach: 1, 2, 3 oraz 4 – kanałowe. Pustaki wykonane są z keramzytobetonu charakteryzującego się wysoką wytrzymałością na ściskanie, dzwiękoszczelnością, odpornością ogniową. Poszczególne elementy systemu łączone są za pomocą zaprawy cementowo-wapiennej co w połączeniu z niską wagą daje możliwość szybkiego i bezproblemowego wybudowania kanałów wentylacji grawitacyjnej, a materiał z którego są wykonane nadaje się bezpośrednio pod tynk.
IBF KOMBI

IBF KOMBI


to system powietrzno - spalinowy przeznaczony do kotłów z zamkniętą komorą spalania złożony jest z szamotowych profili wewnętrznych oraz z obudowy z pustaków keramzytobetonowych. Po utworzeniu z profili dwuściennych przewodu kominowego, szamotowe profile wewnętrzne stanowią przewód spalinowy.
Przestrzeń pomiędzy przewodem spalinowym a obudową wykorzystuje się jako przewód powietrzny. Przewodem spalinowym odprowadzane są spaliny z urządzeń grzewczych, a przewodem powietrznym dostarczane jest powietrze z zewnątrz budynku potrzebne w procesie spalania. Stosowane urządzenia grzewcze nie pobierają powietrza z pomieszczeń, w których są zainstalowane.
System kominowy IBF KOMBI dzięki możliwość poboru powietrza z zewnątrz budynku i dostarczania go do kotła rozwiązuje problem ograniczonej wentylacji pomieszczeń, która spowodowana jest zastosowaniem bardzo szczelnej stolarki okiennej. Dodatkową zaleta tego rozwiązania jest praca komina w tzw. przeciwprądzie (powietrze do spalania doprowadzane jest w kierunku przeciwnym do gazów spalinowych). Strumień doprowadzanego powietrza jest podgrzany przez gazy spalinowe co ma znaczący wpływ na zwiększenie wydajności podłączonych kotłów (mniejsze straty energii). Poza systemami kominowymi i wentylacyjnymi IBF POLSKA Sp. z o.o. produkuje również kompletne systemy dachowe, pustaki ścienne i stropowe, kostki brukowe i asortyment drogowy.
IBF POLSKA Sp. z o.o.

IBF BOLESŁAWIEC
Ul. Kościuszki 21
59-700 Bolesławiec
tel. 075/732 40 31
fax. 075/732 40 34

IBF TORUŃ
Ul. Poznańska 294
87-100 Toruń
tel. 056/65 81 451
fax. 056/6581 448
Zamów projekt: tel. 12 295 05 77ARCHETON Sp. z o.o. ul. Cystersów 9, 31-553 Kraków
www.archeton.plinfolinia 801 80 80 80e-mail: bok@archeton.pl

 Archeton - twitter Archeton - you tube Archeton - google+