infolinia 801 80 80 80
www.archeton.plSystem Ytong Energo
Po co nam technologia Ytong Energo

Natura zachwyca naukowców. Specjaliści starają się ją zrozumieć i na podstawie praw naturalnych oferować ludziom jakość życia. Wieloletnie obserwacje uczonych dowodzą, że przypadek w naturze nie istnieje, a świat przyrody tworzy doskonały system. Czy najbliższe otoczenie człowieka, jakim jest jego dom, może być więc dziełem chaotycznego doboru różnorodnych rozwiązań budowlanych?

Ytong Energo
fot. Xella
Deszczowe lasy Amazonii i gorący piasek Sahary tworzą doskonały system na globalną skalę. Umożliwia on żyć i rozwijać się setkom gatunków zwierząt, a ponadto jest niezbędny dla komfortu życia człowieka. Dom jest naszą przestrzenią w mikroskali – ale skoro jest to przestrzeń najbliższa, to czy może być przypadkowym zbiorem wielu mniej lub bardziej doskonałych rozwiązań?

To pytanie przyświecało technologom firmy Xella, którzy latami tworzyli uniwersalne rozwiązania, pozwalające dowolnie łączyć poszczególne materiały budowlane Ytong i Silka. Bo po dziś dzień możemy dowolnie konfigurować nasze minimalistyczne lub barokowo ciężkie pomysły na dom jednorodzinny. Z technologii Ytong wykorzystamy bloczki na ściany zewnętrzne lub tylko nadproża Ytong. Na ściany wewnętrzne przydadzą się bloczki Silka, ale dom może być wykonany w dowolnej technologii.

Kto jednak udzieli nam gwarancji, że nasz dom będzie ostoją naszej rodziny długimi latami? Czy producenci poszczególnych materiałów budowlanych posiadają wyczerpujące informacje o tym, jak ich dowolne łączenie wpłynie na żywotność budynku? Na pewno nie, bo ich wiedza może dotyczyć określonej technologii, której badaniu i rozwijaniu – jak w przypadku systemu Ytong - poświęca się dziesiątki lat.

Prawdziwy problem różnorodności materiałów budowlanych pojawił się wraz z rozwojem współczesnego budownictwa jednorodzinnego. Domy pasywne, energooszczędne, czy też domy autonomiczne – to spełnienie marzeń wielu pokoleń architektów, filozofów i urbanistów. Jednak domy energooszczędne nie powstaną z przypadkowej kombinacji stosowanych na rynku rozwiązań budowlanych.

Ytong Energo
fot. Xella
Dlatego powstała technologia Ytong Energo. Białe bloczki Ytong Energo to ciepła i wytrzymała odmiana znanego już betonu komórkowego PP2/0,35. Jednak do tej pory nie było takiego materiału budowlanego na polskim rynku.

Bloczki Ytong Energo o grubości 48 cm to najcieplejszy materiał konstrukcyjny do budowania domów. Zaletą jest ich struktura, którą tworzą miliony maluteńkich porów. Pory dostrzeżemy w strukturze wszystkich bloczków z betonu komórkowego. Jednak ich nowatorskie rozwiązanie, które zastosowano w Ytong Energo sprawia, że bloczek jest niezwykle ciepły. Ytong Energo jest bardziej energooszczędny, niż inne konstrukcyjne materiały ścienne.

Nie tylko pionowa konstrukcja domu gwarantuje nam odpowiednią ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Kluczem do zrozumienia filozofii systemu Ytong Energo jest świadomość roli, jaka pełni od tysięcy lat ściana zewnętrzna domu.

By móc chronić nas przed czynnikami atmosferycznymi, ściana nie tylko powinna zostać zbudowana z bloczków betonu komórkowego Ytong Energo. Niezbędne jest zastosowanie podczas prac budowlanych atestowanej zaprawy, czy tez nadproży i kształtek U Ytong.

Ytong Energo
fot. Xella
Prawdziwy komfort składa się z wielu, często niewidocznych na pierwszy rzut oka szczegółów. Budując dom, który ma być komfortowy i energooszczędny powinniśmy pamiętać o tych niewidocznych po wybudowaniu domu elementach ocieplenia wieńca Ytong EDW, czy niezawodnych stropach Ytong. Współtworzą one w sposób subtelny, ale stanowczy rozwiązanie pełne wygody, porządku i niebywale estetyczne.

Zastosowanie systemowego rozwiązania Ytong Energo pozwala na uzyskanie konstrukcji domu bez mostków termicznych, przez które ucieka ciepło oraz wydatnie ograniczy ryzyko powstawania rys. Nasz wymarzony dom będzie nas grzał zimą i schładzał podczas letnich upałów. Będzie oddychał wraz z nami i służył zdrowiu całej rodziny i zdrowiu przyszłych pokoleń.

Poradnik inwestora29/05/2017MATERIAŁY BUDOWLANE
Jak powiększyć przestrzeń na poddaszu? Nowa kolekcja firmy VELUX
Poczucie przestrzeni, panoramiczny widok, niezwykłe możliwości aranżacji i komfortowe miejsce do życia – tak wiele można zyskać wykorzystując na poddaszu nowatorskie rozwiązania firmy VELUX...
11/05/2017MATERIAŁY BUDOWLANE
Nowe, trzyszybowe okno dachowe VELUX do łazienki i kuchni
Energooszczędne, trzyszybowe, odporne na wilgoć i w przystępnej cenie – to główne zalety nowego okna dachowego VELUX GLU, które dostępne jest w podstawowej ofercie firmy od kwietnia....
28/04/2017TEMATY SPECJALNE
Aplikacja ViCare – instalacja grzewcza zawsze pod kontrolą
Nowa aplikacja mobilna Viessmann ViCare App to sposób na komfortową obsługę urządzenia grzewczego przez Internet....
26/04/2017MATERIAŁY BUDOWLANE
Dom aktywnych rozwiązań stworzony dla Twojego komfortu!
Z inicjatywy firmy VELUX i sześciu pracowni architektonicznych powstała kolekcja projektów nowoczesnych domów nawiązująca do idei budownictwa aktywnego...
Reklama
Convector
Reklama
Fakro
Reklama
Purmo
Reklama
Awilux
Reklama
Solbet
Reklama
Viessmann
Reklama