infolinia 801 80 80 80
www.archeton.pl



strona główna > PORADNIK INWESTORA > BUDOWA DOMU > ŚCIANY I STROPY > Tam gdzie kończy się Teriva zaczyna się SMART

TAM GDZIE KOŃCZY SIĘ TERIVA ZACZYNA SIĘ SMART

LEKKI STROP PANELOWY SMART 15/60, SMART 20/60 – to odpowiedź na coraz wyraźniejsze zapotrzebowanie rynku na produkty prefabrykowane minimalizujące czas budowy. Nagrodzony Złotym Medalem MTP Budma2013 SMART jest płytą strunobetonową o szerokości 60 cm, która charakteryzuje się wyjątkowo krótkim czasem montażu.
Specjaliści z firmy Fabryka Stropów Sp. z o.o. opracowali system „ 2 2”, sprawia on, że dwóch pracowników wystarczy, aby precyzyjnie ułożyć 100 m2 stropu w dwie godziny! SMART wpisuje się idealnie w najnowsze trendy redukcji czasu inwestycji, przy zachowaniu najlepszych parametrów technicznych produktu.
Lekki Strop Panelowy SMART to również pewność dobrze zainwestowanych pieniędzy. Decydując się na SMARTA unikamy kosztów związanych z wynajmowaniem ciężkiego sprzętu (wystarczy lekki dźwig HDS), nadlewaniem betonu oraz kupnem drogiego drewna szalunkowego. Dodając do tego podwyższony komfort akustyczny, szybkość i prostotę montażu mamy rozwiązanie spełniające oczekiwania klientów.
Przenoszenie znacznych obciążeń przez elementy tego typu, przy niewielkim własnym ciężarze oraz osiąganie dużej nośności sprawia, że może być montowany w każdym rodzaju budynków. Natomiast niższe koszty wykonania stropu owocują przystępną ceną.
Stropy z płyt strunobetonowych pozwalają także na dodatkowe możliwości konstrukcyjne, poprzez wysunięcie za podpory, można stworzyć np. klatkę schodową lub balkon. Nie zabierają one również wiele przestrzeni, dzięki niższej wysokości konstrukcyjnej zyskuje się na kubaturze pomieszczenia.
Kluczowe zalety lekkich stropów panelowych SMART, sprawiają, że mogą one skutecznie konkurować ze stropami gęstożebrowymi i monolitycznymi. Efektywnie usprawniają budowę oraz pozwalają na oszczędność czasu i pieniędzy. Bez problemu pozwalają też na łączenie z elementami, które wykonano w innej technologii.
To co jest wyjątkowe w SMARCIE, to jego praktyczność. Klasycznej płyty strunobetonowej nie można ułożyć za pomocą dźwigu HDS, ponieważ jest za ciężka, zwykła płyta kanałowa tzw. żerańska nie ma natomiast takich rozpiętości, a Teriva jest rozwiązaniem czasochłonnym.

www.fabrykastropow.pl
Zamów projekt: tel. 12 295 05 77



ARCHETON Sp. z o.o. ul. Cystersów 9, 31-553 Kraków
www.archeton.plinfolinia 801 80 80 80e-mail: bok@archeton.pl

 Archeton - twitter Archeton - you tube Archeton - google+