infolinia 801 80 80 80
www.archeton.pl
BRAAS

Tegalit Protegon - nowa dachówka betonowa od Braas

Tegalit Protegon
Tegalit Protegon
Fot. Braas
Marka Braas wprowadza na rynek innowacyjną dachówkę betonową Tegalit Protegon. Nowy produkt wyposażony jest w technologię odbijającą promieniowanie podczerwone, co obniża nagrzewanie się dachu od spodu nawet o 10°C.

Kiedy w 1800 roku William Herschel odkrył promieniowanie podczerwone nie mógł przypuszczać, że jego wkład w naukę zaowocuje wyprodukowaniem nowoczesnej dachówki.Więcej niż ochrona

Nowy produkt marki Braas o nazwie Tegalit Protegon nie jest zwykłą dachówką. Nowością jest zastosowanie do jej produkcji pigmentów odbijających promieniowanie podczerwone emitowane przez słońce. Dlaczego Braas opracował technologię chroniącą dach właśnie przed promieniowaniem podczerwonym?
Słońce emituje promieniowanie we wszystkich zakresach fal elektromagnetycznych. Światło widzialne stanowi jednak tylko ok. 38% energii dochodzącej do Ziemi. Fale o długości większej niż 700 nanometrów, czyli podczerwień i bliska podczerwień, stanowią aż 53%. Oznacza to, że większość energii, która ogrzewa nasze dachy nie jest widoczna (nie wchodzi w zakres widzialnej dla ludzkiego oka fali świetlnej).

Dachówki Tegalit Protegon odbijają do 300% więcej promieniowania podczerwonego niż zwykłe dachówki.
Za sprawą specjalnych pigmentów Tegalit Protegon odbija do 300% więcej promieniowania podczerwonego niż zwykłe dachówki betonowe i ceramiczne. Dzięki temu dachówki nagrzewają się od spodu nawet o 10°C mniej. W efekcie, podczas upałów mamy niższą temperaturę na poddaszu i możemy ograniczyć korzystanie z klimatyzacji. Przekłada się to na niższe rachunki za prąd.


Tegalit Protegon
Fot. Braas

Moda na prosty design

W ostatnich latach na polskim rynku pokryć dachowych daje się zaobserwować dwa trendy: rosnące zainteresowanie dachówkami płaskimi oraz modę na ciemne kolory dachów. Biorąc to pod uwagę, marka Braas zdecydowała się wyprodukować dachówkę, nawiązującą do cieszącego się dużą popularnością modelu Tegalit Cisar. Sprawdzona gama kolorystyczna oraz prosty i nowoczesny design dachówki Tegalit Protegon pozwolą sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów.

Tegalit Protegon
Fot. Braas
Dzięki nowoczesnym pigmentom dachówki Tegalit Protegon odbijają do 300% więcej promieniowania. Podczerwonego niż zwykłe dachówki betonowe i ceramiczne. Dzięki temu temperatura na spodniej stronie. Dachówek jest nawet o 10˚C niższa. Wpływa to w znaczący sposób na zmniejszenie nagrzewania się całego dachu.

Zobacz więcejZamów projekt: tel. 12 295 05 77ARCHETON Sp. z o.o. ul. Cystersów 9, 31-553 Kraków
www.archeton.plinfolinia 801 80 80 80e-mail: bok@archeton.pl

 Archeton - twitter Archeton - you tube Archeton - google+