infolinia 801 80 80 80
www.archeton.plstrona główna > PORADNIK INWESTORA > BUDOWA DOMU > STOLARKA BUDOWLANA > OknoPlus – innowacyjność w standardzie

OknoPlus – innowacyjność w standardzie

Specyfika i dynamika zmian zachodzących na rynku budowlanym uzależnione są od czynników, wśród których na pierwsze miejsce wysuwają się kwestie ekonomiczne, rozwój technologii, a także rosnąca świadomość inwestorów dotycząca m.in. zagadnień związanych z ekologią i efektywnością energetyczną budynków. Rozwiązania, które oferuje OknoPlus, to odpowiedź na wyzwania współczesnej myśli architektonicznej i budowlanej, niezmiennie wyprzedzająca o krok oczekiwania inwestorów.
Fot. OknoPlus
Stolarka okienna i drzwiowa jest częścią konstrukcji budowlanej, na której spoczywa spora odpowiedzialność. Duża wytrzymałość i dobra izolacja akustyczna to nie wszystko. Pełniąc bardzo ważną rolę w bilansie energetycznym budynku, okna i drzwi powinny charakteryzować się jak najniższym współczynnikiem przenikania ciepła. – Oferując klientom rozwiązania, które spełniają wszystkie podstawowe założenia techniczne, myślimy jednocześnie o estetyce i komforcie codziennego użytkowania. Dlatego wciąż sięgamy po innowacyjne rozwiązania, które pomagają nam tworzyć ofertę atrakcyjną dla nowoczesnego budownictwa, z wszystkimi jego wyzwaniami – mówi Izabela Tryba z firmy OknoPlus.

Okna otwarte na przyszłość

Minimalizm, kubistyczne formy, duże przeszklenia – w tym kierunku niezmiennie zmierzają architekci i podążający za ich radą inwestorzy. Okna w nowoczesnych budynkach mają być nie tylko ciepłe, ciche i bezpieczne, ale i efektowne pod względem wizualnym. Wszystkie te założenia udaje się spełnić dzięki innowacyjnym technologiom.

Duże powierzchnie przezierne, znakomicie doświetlone wnętrza, lekka bryła – okna narożne pozbawione tradycyjnego łącznika kątowego, które oferuje OknoPlus, dają ogromne możliwości aranżacyjne. Nowy sposób łączenia pakietów szybowych wpływa nie tylko na estetykę okien narożnych, ale i na ich parametry techniczne. Pakiety 6 mm szyb ze stepem, czyli łączonych w sposób identyczny jak w fasadach strukturalnych, wyposażone są w dodatkowe docieplenie – wkład termiczny w miejscu połączenia pakietów.Ś Montowany od zewnątrz wąski, aluminiowy, lakierowany narożnik osłania krawędzie pakietu przed działaniem słońca, zapobiegając pękaniu szyb. Nowoczesna technologia okien narożnych jest dostępna we wszystkich oferowanych przez OknoPlus systemach aluminiowych, Systemach Brugmann oraz w dedykowanych trudnym warunkom atmosferycznym systemach NorskStil.

Świetne parametry izolacyjne, idące w parze z panującym wciąż trendem minimalistycznym, to znak rozpoznawczy OknoPlus. Okno z ukrytym skrzydłem, wykonane na bazie systemu aluminiowego Superial, charakteryzuje się specjalnym kształtem ramy. Pozwala ona na schowanie skrzydła tak, że jest ono niewidoczne od strony zewnętrznej, a całość prezentuje się jak stałe szklenie w ramie. Wąska, 76 mm rama jest subtelnym elementem nie przytłaczającym konstrukcji. Wykonanie odwodnienia od dołu ramy, dzięki czemu zostaje ona pozbawiona zaślepek, wzmaga efekt gładkiej, jednolitej powierzchni.

Podobne rozwiązanie zastosowano w oknie z klejonym panelem szklanym, wykonanym także na bazie systemu Superial. Specjalnie przygotowany profil skrzydła pozwala na wklejenie pakietu szybowego. Ponieważ zaś na przenikalność cieplną okna wpływają nie tylko parametry szyb i profili, ale także sposób ich łączenia, okno z klejonym pakietem charakteryzuje się doskonałym współczynnikiem U. Ograniczenie mostków cieplnych dzięki klejeniu, głęboki, 85 mm profil ramy i trzyszybowy pakiet szklany o maksymalnej grubości 60 mm pozwoliły na osiągnięcie wartości U mniejszym niż 1.0 W/m2K dla okna referencyjnego. Niewidoczny profil i wąskie powierzchnie czołowe ramy okiennej to z kolei atut, który doceniają esteci, stawiający na współczesny design.

Drzwi do nowoczesności

Jakie powinny być drzwi wejściowe? Bezpieczne – to pierwsza odpowiedź, która przychodzi do głowy. Równie ważne są ich właściwości akustyczne i termoizolacyjne – dzięki nim w naszych domach czujemy się komfortowo. Dobierając drzwi do prostej, współczesnej bryły budynku, warto postawić na rozwiązania korespondujące z całością. STAR to drzwi z nakładanym profilem, charakteryzujące się gładką, jednolitą powierzchnią bez widocznego uskoku. Ciepły, aluminiowy profil, świetne parametry termoizolacyjne panelu (1,48 W/m2K) i 34 mm przekładka termiczna stworzyły wyjątkowo solidną i ciepłą konstrukcję, o niespotykanych w innych systemach wymiarach maksymalnych: 1250x2450 mm. Obok nowoczesnej estetyki, drzwi STAR zaskakują innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi: tradycyjny klucz może zostać uzupełniony zamkiem elektronicznym, połączonym z czytnikiem linii papilarnych, kluczem RFID, pilotem, klawiaturą lub systemem Bluetooth.

Duże, narożne przeszklenia to pomysł nie tylko na okno, ale i na drzwi. Unikalne rozwiązanie OknoPlus, oferowane w podnoszono-przesuwnych drzwiach aluminiowych Ultraglide, pozwala na komfortowe otwarcie całego narożnika – wraz z ruchomym słupkiem. W przypadku wyjątkowo szerokich szklonych drzwi, wykonanie solidnego nadproża nie wystarczy by cieszyć się codzienną wygodą użytkowania. W standardowych rozwiązaniach nieruchomy słupek zostaje po środku, blokując przestrzeń. W drzwiach Ultraglide słupek zamocowany jest do skrzydła przesuwnego i porusza się razem z nim. Tylko taka konstrukcja pozwala na uzyskanie przestronnego, wygodnego wyjścia i całkowite otwarcie przestrzeni.

Innowacyjność jest dla nas czymś więcej niż efektownym hasłem. To sposób myślenia o produkcie i o potrzebach klientów. Zapewnienie im komfortu oraz optymalnych pod względem funkcjonalnym i ekonomicznym rozwiązań, jest wyzwaniem, przed jakim stajemy konstruując naszą ofertę. Równie ważne są dla nas aspekty estetyczne – współczesny design jest czymś, co nas wyróżnia, jednocześnie zależy nam, by docierać do szerokiego grona. Stąd na przykład wśród naszych rozwiązań wyjątkowo szeroka oferta kolorystyczna. Nietypowe kolory oklein, jak Dąb Polarny, Dąb Vintage, Antracyt, Montana, Vermont, Tiama, An Teak czy Sosna Górska to coś, po co chętnie sięgają architekci. Odpowiedni balans między technologią, wzornictwem i ceną sprawia, że klienci znajdują wśród naszych rozwiązań to, czego szukają – a nawet więcej – podsumowuje Izabela Tryba z OknoPlus.

OknoPlus

Poradnik inwestora24/08/2017IZOLACJE I ELEWACJE BUDYNKU
Styropian Austrotherm – zdrowe serce każdego systemu dociepleń
Każdy z nas wie, jak ważnym organem dla naszego organizmu jest serce. Dla każdego oczywistym jest, że o to serce należy odpowiednio dbać. Podobnie jest z systemem ocieplenia ścian zewnętrznych...
29/05/2017MATERIAŁY BUDOWLANE
Jak powiększyć przestrzeń na poddaszu? Nowa kolekcja firmy VELUX
Poczucie przestrzeni, panoramiczny widok, niezwykłe możliwości aranżacji i komfortowe miejsce do życia – tak wiele można zyskać wykorzystując na poddaszu nowatorskie rozwiązania firmy VELUX...
11/05/2017MATERIAŁY BUDOWLANE
Nowe, trzyszybowe okno dachowe VELUX do łazienki i kuchni
Energooszczędne, trzyszybowe, odporne na wilgoć i w przystępnej cenie – to główne zalety nowego okna dachowego VELUX GLU, które dostępne jest w podstawowej ofercie firmy od kwietnia....
28/04/2017TEMATY SPECJALNE
Aplikacja ViCare – instalacja grzewcza zawsze pod kontrolą
Nowa aplikacja mobilna Viessmann ViCare App to sposób na komfortową obsługę urządzenia grzewczego przez Internet....
Reklama
Convector
Reklama
Fakro
Reklama
Purmo
Reklama
Awilux
Reklama
Solbet
Reklama
Viessmann
Reklama