FaceBook
infolinia 801 80 80 80
www.archeton.pl

Drukuj

strona główna > ZAKUP I ADAPTACJA > Informacje o projekcie > kosztorys i dodatki > aneksy na paliwo stałe do dokumentacji projektowej

Aneksy na paliwo stałe do dokumentacji projektowej

Projektowane przez nas domy najczęściej ogrzewane są w oparciu o kotłownie gazowe. Kotły centralnego ogrzewania lokalizowane są w oddzielnych pomieszczeniach technicznych - kotłowniach, czasami w przypadku małych domów w łazience. Ponieważ dużym zainteresowaniem wśród Klientów cieszą się kotłownie na paliwo stałe proponujemy alternatywne ogrzewanie takimi kotłami w domach, w których pozwalają na to rozmiary kotłowni.
Aneksy na paliwo stałe w cenie już od 150 zł netto!
O możliwości dodatkowego zakupy alternatywnego projektu instalacji sanitarnych z kotłem na paliwo stałe informujemy przy opisie ogólnym prezentacji poszczególnych projektów.
Projekty domów, które:
  • posiadają gotowy aneks na paliwo stałe mają w prezentacji projektu
    status: dostępny lub informację tylko 150 zł (kwota netto)
  • nie posiadają gotowego aneksu mają status: na zamówienie i do tych projektów wykonujemy aneks na specjalne zamówienie Klienta.
Brak adnotacji co do możliwości ogrzewania na paliwo stałe może świadczyć o tym, że takie ogrzewanie nie jest możliwe.
Dla projektów, które nie posiadają dostępnego aneksu wykonujemy dodatkowe projekty instalacji sanitarnych z uwzględnieniem zamiany kotła gazowego, pracującego na potrzeby ogrzewania budynku i ciepłej wody, na kocioł opalany paliwem stałym.
  • W przypadku, gdy kotłownia ma powierzchnię pozwalającą zmieścić kocioł tak zwany retortowy czyli ze zbiornikiem paliwa i z automatycznym podajnikiem, proponujemy zastąpienie kotła gazowego, kotłem opalanym paliwem ekologicznym: np. ekogroszek*, pellety**. W takim przypadku paliwo jest automatycznie podawane do komory spalania kotła w miarę zapotrzebowania, a uzupełnia się je w zbiorniku paliwa raz na kilka dni. Funkcjonowanie kotłowni jest w znacznym stopniu zmechanizowane.
  • W mniejszych kotłowniach proponujemy alternatywnie kotły na paliwo stałe - np. węgiel kamienny z możliwością zastosowania paliwa zastępczego: drewna, zrębków, brykietów drzewnych, miału itp. Kotły te nie posiadają zasobnika paliwa i automatycznego podajnika, mają mniejsze wymiary.
* Ekogroszek - to paliwo stałe wytwarzane z wysokokalorycznego węgla o niskiej zawartości siarki(poniżej 0,6%), małej zawartości wody i substancji niepalnych. Dlatego podczas spalania wytwarzane są niewielkie ilości tlenków siarki i tlenków węgla, a po jego spaleniu pozostaje stosunkowo mało popiołu. Rozmiary ziaren ekogroszku (groszku węglowego) od 0,5 cm do 2,5 cm pozwalają stosować automatyczne dozowniki węgla.
** Pellety ( z ang. kulka, granulka, tabletka) - to materiał opałowy powstający ze sprasowanych pod wysokim ciśnieniem odpadów drzewnych: trocin, wiórów, zrębków. Mają postać granulatu w kształcie kulek lub walców o średnicy 6-25 mm i długości do kilku centymetrów, konfekcjonowane są najczęściej w workach. Pellety mają wartość opałową taką jak drewno, niską wilgotność. Powoduje to powstawanie w procesie spalania niewielkiej ilość popiołu, stąd ich użycie jest wygodne w kotłach centralnego ogrzewania wyposażonych w zbiornik na pellety, dozownik i podajnik.
UWAGA! Zamiany kotłów z paliwa gazowego na paliwo stałe wiążą się z reguły z koniecznością zmian komina, na co należy zwrócić uwagę przy adaptacji projektu.
Szczegóły dotyczące aneksów należy ustalać zawsze w Biurze Sprzedaży i Obsługi Klienta w centrali krakowskiej:
  • telefonicznie pod numerem infolinii 801 80 80 80,
  • mailowo, pisząc na adres e-mail: bok@archeton.pl