infolinia 801 80 80 80
www.archeton.plstrona główna > PORADNIK INWESTORA > BUDOWA DOMU > Materiały budowlane > Beton, materiał który podbił Europę

Beton, materiał który podbił Europę

Beton, materiał który podbił Europę
Beton, materiał który podbił Europę
zdj. Braas
W przemyśle i budownictwie każdego dnia dokonuje się niesamowity postęp. Powstają nowe rozwiązania i nowe produkty. W gąszczu licznych nowości na szczególną uwagę zasługuje znany od dawna materiał, który dzisiaj przeżywa drugą młodość - mowa o betonie.

Gdyby asyryjscy wynalazcy betonu spojrzeli dzisiaj na współczesne budowle oraz produkty zbudowane na bazie wody, kruszcu i cementu, na pewno z podziwem pokiwaliby głowami. Nowe technologie, które w ostatnim czasie udoskonaliły beton, pozwalają nam wznosić budynki o niesamowitej formie, które są zarazem nowoczesne, funkcjonalne i ekologiczne.

BETON NAD GŁOWAMI


Z biegiem czasu okazało się, że beton to nie tylko znakomity materiał do wznoszenia budowli, ale również ich wykańczania. W połowie XIX wieku beton zaczęto używać do produkcji dachówek, co od razu spodobało się Anglikom – na przełomie XIX i XX wieku był to najczęściej stosowany materiał na dachach wyspiarzy. Co ciekawe, wiele z pierwszych betonowych dachów możemy oglądać do dziś, co potwierdza trwałość tego materiału. Po drugiej wojnie światowej dachówki betonowe podbiły Europę dzięki słynnemu modelowi Frankfurter. Dzisiaj model ten sprzedawany jest w udoskonalonej wersji w ofercie marki Braas, pod nazwą dachówka Romańska.

REWOLUCJA W KLASYCE


Kształt współczesnej dachówki Romańskiej znany jest od 1953 roku, kiedy to rozpoczęto produkcję modelu, najpierw pod nazwą Frankfurter. Dachówka szybko zyskała popularność, stając się jedną z najczęściej spotykanych w Europie, tym samym znacząco wpływając na krajobraz Starego Kontynentu. Jej zaokrąglona krawędź wpływa na harmonijny wygląd dachu, tworząc ciekawą grę światła i cieni. Dzięki klasycznej formie znajduje uniwersalne zastosowanie na dachach zarówno małych budynków, jak i wytwornych willi.

Dachówka betonowa Romańska
Dachówka betonowa Romańska,
zdj. Braas
Dlaczego ta dachówka jest taka wyjątkowa? Marka Braas wykorzystuje do produkcji dachówek betonowych technologię Cisar oraz powłokę Lumino, które pozwalają zachować trwałość i piękny wygląd dachówek przez wiele lat. Dachówka Romańska produkowana w technologii Lumino dostępna jest w kolorze ceglanym, brązowym oraz grafitowym, natomiast w technologii Cisar - w kolorach ceglanym, grafitowym i kasztanowym. Te klasyczne kolory nie mają w zwyczaju wychodzić z mody. Nasz dach z pewnością będzie wyglądał stylowo, niezależnie od otoczenia w jakim się znajduje. Dodatkowo odpowiednia waga dachówki zapewnia również znakomitą izolację akustyczną, stanowiąc skuteczną ochronę przed wiatrem i deszczem - przez wiele lat.

Beton, materiał który podbił Europę
Beton, materiał który podbił Europę
zdj. Braas


Dzisiaj beton nie kojarzy się już wyłącznie z nieatrakcyjną szarą i chropowatą powierzchnią. Wciąż jest materiałem wytrzymałym i trwałym, ale teraz za sprawą nowych technologii również pięknie wygląda. Czy zatem przyszłość należy w budownictwie do betonu? Zdecydowanie tak!


Poradnik inwestora24/08/2017IZOLACJE I ELEWACJE BUDYNKU
Styropian Austrotherm – zdrowe serce każdego systemu dociepleń
Każdy z nas wie, jak ważnym organem dla naszego organizmu jest serce. Dla każdego oczywistym jest, że o to serce należy odpowiednio dbać. Podobnie jest z systemem ocieplenia ścian zewnętrznych...
29/05/2017MATERIAŁY BUDOWLANE
Jak powiększyć przestrzeń na poddaszu? Nowa kolekcja firmy VELUX
Poczucie przestrzeni, panoramiczny widok, niezwykłe możliwości aranżacji i komfortowe miejsce do życia – tak wiele można zyskać wykorzystując na poddaszu nowatorskie rozwiązania firmy VELUX...
11/05/2017MATERIAŁY BUDOWLANE
Nowe, trzyszybowe okno dachowe VELUX do łazienki i kuchni
Energooszczędne, trzyszybowe, odporne na wilgoć i w przystępnej cenie – to główne zalety nowego okna dachowego VELUX GLU, które dostępne jest w podstawowej ofercie firmy od kwietnia....
28/04/2017TEMATY SPECJALNE
Aplikacja ViCare – instalacja grzewcza zawsze pod kontrolą
Nowa aplikacja mobilna Viessmann ViCare App to sposób na komfortową obsługę urządzenia grzewczego przez Internet....
Reklama
Convector
Reklama
Fakro
Reklama
Purmo
Reklama
Awilux
Reklama
Solbet
Reklama
Viessmann
Reklama