FaceBook
infolinia 801 80 80 80
www.archeton.pl

Drukuj

strona główna > Dom na Miarę > Budowa energooszczędnych domów drewnianych

Budowa energooszczędnych domów drewnianych

Coraz większe zainteresowanie inwestorów budownictwem ekologicznym i energooszczędnym sprawia, że domy drewniane cieszą się coraz większą popularnością. Domy drewniane wykonane z najlepszych, ekologicznych materiałów to świetna inwestycja w przyszłość, dla wszystkich tych, którzy chcą spędzić życie w domu nietuzinkowym, o niepowtarzalnym charakterze.

Jak to działa?

Wszystkie moduły: gotowe ściany, stropy, więźba dachowa, powstają w zakładzie, w warunkach niezależnych od pogody. Jeśli fundamenty zostaną zbudowane w którymś z ciepłych miesięcy, dom może powstać nawet zimą. Na plac budowy dostarczane są komplety potrzebnych elementów, następnie całość jest montowana na przygotowanej uprzednio płycie fundamentowej. W ciągu zaledwie kilku tygodni powstaje zamknięta bryła budynku wraz z oknami, kominem, dachem i wykończonymi elewacjami.
Firma udziela swoim klientom 25-letniej gwarancji na konstrukcję i dwuletniej gwarancji na zakres wykonanych robót wyszczególnionych w umowie zakupu. Każdorazowo przygotowywana jest dlla Klientów oferta cenowa według podanego przez nich zakresu.
O tym jak szybko powstaje taki dom przekonać się Państwo mogą na podstawie krótkiego fotoreportażu z budowy według projektu Groszek.
Dom wybudowany wg projektu Paula

Jakie są domy wybudowane w technologii lekkiego szkieletu drewnianego?

Wykorzystuje się do ich budowy naturalny surowiec, z którego przygotowywane są drewniane elementy konstrukcyjne o określonej, najwłaściwszej wilgotności. Standardowym wymogiem projektowania nowoczesnych budynków jest zapewnienie im 100 letniej żywotności. Konstrukcja szkieletowa jest jedną z najlżejszych technologii budownictwa mieszkaniowego (mniejsze, a więc tańsze fundamenty!). Może się okazać jedynym rozwiązaniem w wielu sytuacjach np. w trudnych warunkach gruntowych. Tam, gdzie nośność gruntu jest niewystarczająca na posadowienie budynku murowanego lub warunki nie pozwalają na jego wzniesienie (np. na zboczu skarpy), dom kilkukrotnie lżejszy może z powodzeniem stanąć.
Ciepłe z natury drewno gwarantuje energooszczędność, a będąc materiałem naturalnym zapewnia zdrowy mikroklimat wewnątrz pomieszczeń.
Staranne ułożenie izolacji i zatrudnienie obeznanych z tą technologią ekip prowadzących instalacje (elektryczne w osłonach) i wykańczających wnętrza sprawi, że dom będzie cichy i zabezpieczony przed pożarem i jego skutkami. W prawidłowo wykonanym domu, którego fundament posiada właściwą izolację, podwaliny impregnowane ciśnieniowo ułożone są na izolacji, ściany zabezpieczone są paraizolacją i wiatroizolacją zainstalowaną w odpowiednich miejscach, dach jest szczelny, a wentylacja działa sprawnie, nie ma mowy o pojawieniu się wilgoci.
I wreszcie coś dla oka - technologia lekkiego szkieletu drewnianego jest niezwykle plastyczna, z łatwością poddaje się najbardziej wyszukanym pomysłom i wizjom architektów. Wykusze, balkony, ryzality jak również rozbudowa domu nie stanowią dla niej żadnej trudności. Elewacje mogą przybierać dowolny wyraz estetyczny i wykończenie. Kamienne okładziny, elewacje klinkierowe, ceglane sprawiają nawet, że lekka konstrukcja domu pozostanie dla postronnego obserwatora tajemnicą.
Mimo rosnących cen drewna, lekkie konstrukcje szkieletowe są wciąż tańsze od konstrukcji tradycyjnych, murowanych. Różnica ta jest jeszcze większa w kosztach utrzymania budynku.
Na bazie lekkiej konstrukcji drewnianej powstaje dom tworzący idealne warunki dla życia człowieka, który przecież przez znaczną część swojej historii szukał schronienia w drewnianych domostwach.

Nasze realizacje:


Nasze realizacje Nasze realizacje Nasze realizacje Nasze realizacje Nasze realizacje Nasze realizacje Nasze realizacje Nasze realizacje Nasze realizacje Nasze realizacje Nasze realizacje Nasze realizacje Nasze realizacje
Poznaj bliżej szczegóły naszej oferty na stronie www.domnamiare.pl i skontaktuj się z nami:
Dział "Dom na miarę"
tel. 48 12 295 05 71
e-mail: dom@archeton.pl
i dom@domnamiare.pl
Doradca Inwestycyjny:
tel. kom. 48 502 333 936
tel. kom. 48 695 320 090


Aby się z nami skontaktować prosimy wypełnić poniższy formularz

Na ten sam temat

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH
ZGODNIE Z RODO – OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

Szanowni Państwo, Szanowny kliencie
zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Wasze dane osobowe, jest ARCHETON Sp. z o.o. z siedzibą ul. Cystersów 9, 31-553 Kraków reprezentowana przez Zarząd.

Wasze dane osobowe będą przetwarzane przez nas w celu realizacji usług świadczonych przez naszą jednostkę.

Informujemy, że:
  1. Macie prawo do żądania od administratora dostępu do Waszych danych osobowych, wizerunkowych i głosowych ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych.
  2. Dane osobowe będą przechowywane przez okres wynikający z przepisów prawa, w szczególności ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach oraz rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 stycznia 2011 r. w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów akt oraz instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych.
  3. Macie prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
  4. Podanie danych osobowych jest warunkiem realizacji usług świadczonych przez naszą jednostkę, określonych w przepisach prawa.
  5. Konsekwencją niepodania danych jest brak możliwości świadczenia usługi, o którą się Państwo staracie.
  6. Podstawę prawną przetwarzania Waszych danych stanowi art. 6 ust. 1 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), tzn. dane będą przetwarzane na podstawie Waszej zgody lub na podstawie przepisów prawa.
Dane kontaktowe administratora danych osobowych: e-mail: ado@archeton.pl.