infolinia 801 80 80 80
www.archeton.plstrona główna > PORADNIK INWESTORA > BUDOWA DOMU > DACH > Co warto wiedzieć o budowie dachu?
BRAAS

Co warto wiedzieć o budowie dachu?

BRAAS
fot. BRAAS
Dach stanowi wizytówkę domu. Jednak dach to nie tylko kwestia estetyki budynku, ale przede wszystkim bezpieczeństwa i wydajności energetycznej. Na które z jego elementów należy zwrócić szczególną uwagę?

Budowa dachu, w zależności od wielkości, stopnia skomplikowania oraz użytych materiałów to wydatek sięgający kilkudziesięciu tysięcy złotych. Warto zatem przed rozpoczęciem budowy zastanowić się jak to robić, aby nie narazić się na dodatkowe koszty, związane na przykład z remontem dopiero co zakończonej inwestycji. Co do ogólnej zasady, na pewno warto na dach spojrzeć jak na pewną całość, sprawnie działający mechanizm, którego poszczególne części decydują o poprawnym funkcjonowaniu całości. Pewność, że wszystkie elementy będą do siebie pasować uzyskamy decydując się na dach z jednej ręki – a więc od jednego producenta.

Odpowiednia jakość produktów
Dach, z racji swojej wielkości i funkcji, jaką pełni, stanowi jeden z newralgicznych części budynku. Tutaj łatwo mści się oszczędność na jakości użytych materiałów, czy nieprawidłowy ich montaż. Przez dach „ucieka” do 25% ciepła. Oznacza to duże straty energii, które przekładają się na koszty związane z ogrzewaniem. Straty te powodowane są często mostkami termicznymi powstającymi w punktach, w których brakuje odpowiedniego zabezpieczenia. W efekcie ciepło przedostaje się przez przegrodę dachową, nasze poddasze się wyziębia, a rachunki rosną. Odpowiedni materiał izolacyjny może skutecznie ograniczyć utratę ciepła. Wyprodukowana z pianki poliuretanowej PIR izolacja DivoDamm BRAAS pozwala na efektywną walkę z mostkami termicznymi.

Zwróć uwagę na przejścia
Każde przejście w połaci dachu stanowi zagrożenie rozszczelnienia całego systemu, dlatego jednym z największych wyzwań stojących przed dekarzem są obróbki. Dekarze do obróbki komina, lukarn czy okien dachowych wykorzystują głównie blachę lub taśmy uszczelniające, takie jak Wakaflex 2 BRAAS. Przewagą taśmy jest jej wyjątkowa elastyczność, trwałość i łatwość montażu. Dekarz nie musi mieć specjalistycznych narzędzi do cięcia i wyginania blachy. Duża rozciągliwość w dwóch kierunkach taśmy Wakaflex 2 sprawia, że dekarz może sprawnie, szybko i skutecznie wykonać odpowiednie prace. Trwałość i odporność na rozerwania zapewnia zatopiona w poliizobutylenie siatka aluminiowa. Taśma jest dostępna w kilku wersjach kolorystycznych. Doskonale komponuje się z dachówkami płaskimi oraz profilowanymi i jest objęta 20-letnią gwarancją.

Ważne, aby jakość tak materiału pokryciowego, jak i stosowanych akcesoriów była jak najwyższa. Tylko oryginalne produkty z gwarancją producenta dają inwestorom pewność, że produkt będzie funkcjonował prawidłowo przez lata i nie będą przyczyną kosztownych remontów dopiero co wybudowanego domu.


Poradnik inwestora24/08/2017IZOLACJE I ELEWACJE BUDYNKU
Styropian Austrotherm – zdrowe serce każdego systemu dociepleń
Każdy z nas wie, jak ważnym organem dla naszego organizmu jest serce. Dla każdego oczywistym jest, że o to serce należy odpowiednio dbać. Podobnie jest z systemem ocieplenia ścian zewnętrznych...
29/05/2017MATERIAŁY BUDOWLANE
Jak powiększyć przestrzeń na poddaszu? Nowa kolekcja firmy VELUX
Poczucie przestrzeni, panoramiczny widok, niezwykłe możliwości aranżacji i komfortowe miejsce do życia – tak wiele można zyskać wykorzystując na poddaszu nowatorskie rozwiązania firmy VELUX...
11/05/2017MATERIAŁY BUDOWLANE
Nowe, trzyszybowe okno dachowe VELUX do łazienki i kuchni
Energooszczędne, trzyszybowe, odporne na wilgoć i w przystępnej cenie – to główne zalety nowego okna dachowego VELUX GLU, które dostępne jest w podstawowej ofercie firmy od kwietnia....
28/04/2017TEMATY SPECJALNE
Aplikacja ViCare – instalacja grzewcza zawsze pod kontrolą
Nowa aplikacja mobilna Viessmann ViCare App to sposób na komfortową obsługę urządzenia grzewczego przez Internet....
Reklama
Convector
Reklama
Fakro
Reklama
Purmo
Reklama
Awilux
Reklama
Solbet
Reklama
Viessmann
Reklama