FaceBook
infolinia 801 80 80 80
www.archeton.pl

Drukuj

strona główna > PORADNIK INWESTORA > BUDOWA DOMU > STOLARKA BUDOWLANA > Co zyskasz z nowymi oknami dachowymi?
Velux

Co zyskasz z nowymi oknami dachowymi?

Velux

Szacuje się, że budynki w Europie pochłaniają aż 40% całkowitego zużycia energii, z czego najwięcej przeznaczone jest na ogrzewanie. Dążenie do poprawy efektywności energetycznej budynków znajduje swoje odzwierciedlenie nie tylko w nowych przepisach, ale też w rozwiązaniach w segmencie stolarki okiennej. Wychodzą one naprzeciw oczekiwaniom inwestorów, którzy troszczą się o swój portfel, ale też o zdrowie i komfort użytkowania wnętrz.

Domy energooszczędne zyskują coraz więcej zwolenników. Z jednej strony to wynik dostępności wysokiej jakości, nowoczesnych materiałów, z drugiej - rosnąca świadomość ekologiczna inwestorów. Popularność domów z dużymi przeszkleniami gwarantującymi mieszkańcom bliskość natury i dostęp do światła dziennego wynika z potrzeby zapewnienia zdrowych i komfortowych warunków domowych, a także z dostępności na rynku coraz bardziej zaawansowanych technologicznie i energooszczędnych materiałów.

Nowe regulacje zobowiązują inwestorów do montażu okien o wyższych parametrach energooszczędności. W 2021 roku zmieniają się wymagania dotyczące współczynnika przenikania ciepła Uw. Od 1 stycznia współczynnik ten dla okien pionowych wynosi 0,9 W/m2K, zaś połaciowych - 1,1 W/m2K. Funkcje najnowszych rozwiązań VELUX wykraczają jednak poza energooszczędność. Od czasu, kiedy firma kilka lat temu wprowadziła do swojej oferty energooszczędne okna trzyszybowe w bardzo atrakcyjnych cenach, które już wówczas spełniały wymogi techniczne wchodzące w życie w 2021, dbałość o redukcję zużycia energii w domach stała się dobrą praktyką. Tym razem firma VELUX proponuje okna dachowe, które nie tylko, spełniając najnowsze wymogi techniczne, doświetlą wnętrza na poddaszu, ale też zapewnią doskonały widok oraz cichą i ciepłą przestrzeń w domu, a w efekcie - idealne warunki do wypoczynku, snu, nauki czy pracy.

Velux

Trzyszybowa rewolucja

Podstawę oferty VELUX stanowią produkty podzielone według stopnia zaawansowania na trzy linie – Standard, Standard Plus i Premium. Teraz wszystkie okna dachowe dostępne są z trzyszybowymi pakietami, a nowe okna linii VELUX Standard Plus to kolejny przełom na rynku stolarki okiennej. Zapewniają one unikalny zestaw korzyści w atrakcyjnych cenach do tej pory dostępnych tylko w produktach premium. To rozwiązania, które zyskują na znaczeniu w trakcie użytkowania. Docenimy je jeszcze bardziej, gdy już zamieszkamy w nowym lub wyremontowanym domu.

Wszystkie trzyszybowe okna VELUX wykonane są z najwyższej jakości sosnowego drewna i dostępne są w dwóch wariantach wykończenia. Pierwszy to ponadczasowy klasyk, czyli naturalne drewno sosnowe zaimpregnowane i pokryte bezbarwnym lakierem na bazie wody. Drugi wariant - to unikalna technologia firmy VELUX polegająca na pokryciu rdzenia z drewna modyfikowanego termicznie grubą warstwową poliuretanu pomalowanego na biało. Okna drewniano-poliuretanowe są całkowicie odporne na wodę i idealnie sprawdzą się w łazienkach lub w innych pomieszczeń na poddaszu o podwyższonej wilgotności.

Energooszczędne okna dachowe

Jednym z głównych oczekiwań związanych z budową czy remontem domu jest jego energooszczędność, a lepsza izolacyjność okna to niższe rachunki za ogrzewanie. W nowych oknach dodatkową ochronę przed chłodem i stratami ciepła osiągnięto dzięki zastosowaniu innowacyjnej czarnej ramki termoplastycznej TPS oraz nowej powłoki niskoemisyjnej szyby wewnętrznej. Okno cechuje się bardzo dobrymi parametrami energooszczędności - współczynnik przenikalności cieplnej Uw równy jest jedynie 1,0 (W/m2K), a w przypadku montażu obniżonego z kołnierzem uszczelniającym VELUX i ramą izolacyjną BDX F jest jeszcze niższy i wynosi 0,94 (W/m2K).

Velux

Komfort ciszy

W nowych oknach GLL i GLU szyby są o 30% grubsze, tak aby stanowiły lepszą barierę dla hałasu. Dodatkowo pakiet szybowy składa się z szyb o różnej grubości, dzięki czemu pochłaniają one dźwięki o szerokim spektrum częstotliwości. W efekcie okna cechują się wyższą o 3dB izolacją dźwiękową, co oznacza odczuwalny dwukrotny spadek natężenia głośności. Zapewniają one użytkownikom poddaszy możliwość odcięcia się do zewnętrznego zgiełku, gdy tylko tego potrzebują. Ich nowa konstrukcja sprawia, że doskonale redukują też hałas padającego deszczu, zapewniając optymalne warunki do odpoczynku nawet w czasie wyjątkowo niekorzystnej aury na dworze.

Czyste okna bez wysiłku

Duże i odpowiednio rozmieszczone przeszklenia wyglądają bardzo atrakcyjnie i sprawiają, że czujemy się dobrze w takich wnętrzach. Jednak dla części z nas, dużą bolączką są zabrudzenia zewnętrznej szyby i konieczność jej częstego mycia. W nowych oknach zewnętrzna szyba została pokryta specjalną powłoką łatwo zmywalną N2, na której zabrudzenia organiczne rozkładane są poprzez oddziaływanie promieniowania UV. Następnie dzięki właściwościom hydrofilnym powłoki pokrywającej szkło, woda deszczowa usuwa zabrudzenia, spływając po całej tafli szyby. Dzięki temu okna dłużej pozostają̨ czyste, a mieszkańcy mogą cieszyć się przejrzystym widokiem, bez częstego mycia.

Velux

***

Nowe okna VELUX dostępne są w wersji drewnianej (GLL 1064) oraz drewniano-poliuretanowej (GLU 0064), polecanej do pomieszczeń wilgotnych. Występują w najbardziej popularnych rozmiarach. Z łatwością wkomponują się w każdy skośny dach, dzięki szerokiej ofercie kołnierzy uszczelniających przeznaczonych do różnych pokryć. Okna można montować samodzielnie oraz w zestawach obok siebie w pionie lub poziomie, a także w połączeniu z oknami kolankowymi lub elementami doświetlającymi. Oferowane są one w dwóch wersjach otwierania: z uchwytem w górnej części skrzydła lub z klamką na dole. Daje to możliwość dostosowania jej do wysokości montażu i planowanej aranżacji w tej samej cenie. W przypadku wersji z górnym otwieraniem, w każdej chwili okno można wyposażyć w sterowanie elektryczne lub solarne.

Wszystkie modele wyposażone są w wydajny system wentylacji. W oknach z górnych systemem otwierania klapa wentylacyjna zintegrowana jest z uchwytem otwierającym, a okna z klamką na dole mają nowoczesny dwustopniowy nawiewnik. Wentylacja ma także wbudowany łatwy w czyszczeniu i wymienny filtr powietrza, który zapobiega przedostawaniu się do domu kurzu i owadów.

Więcej informacji na: https://www.velux.pl


Poradnik inwestora15/06/2021STOLARKA BUDOWLANA
Co zyskasz z nowymi oknami dachowymi?
Szacuje się, że budynki w Europie pochłaniają aż 40% całkowitego zużycia energii, z czego najwięcej przeznaczone jest na ogrzewanie. Dążenie do poprawy efektywności energetycznej budynków ...
28/05/2021STOLARKA BUDOWLANA
Wybierz ALUMINIOWE rozwiązania ALURON do Twojego domu!
Wybór okien i drzwi do wymarzonego domu to jedna z najtrudniejszych życiowych decyzji. Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, jak wiele kwestii ma wpływ na właściwy wybór...
14/05/2021STOLARKA BUDOWLANA
Piękne, ciepłe i przeciwwłamaniowe drzwi wejściowe
Szukasz drzwi wejściowych do swojego domu? Chcesz, żeby były nie tylko ładne i ciepłe, ale także przeciwwłamaniowe? Teraz drzwi wejściowe ISOPRO Secur wraz z montażem kupisz w bardzo okazyjne...
30/03/2021STOLARKA BUDOWLANA
Przyjemny klimat na poddaszu przez cały rok
Poddasze to zaciszna część budynku, w której możemy zorganizować sobie wygodną przestrzeń wypoczynku bądź spokojne miejsce pracy. Niezależnie od funkcji pomieszczeń na poddaszu, zawsze pot...
Reklama
VELUX
Reklama
Solbet
Reklama
FAKRO
Reklama
Gór-stal
Reklama
Hörmann
Reklama
CEDRAL