infolinia 801 80 80 80
www.archeton.plCzym kierować się przy wyborze drzwi

Drzwi stanowią jeden z podstawowych elementów mieszkania wpływających na jego funkcjonalność i estetykę. Mogą być wykonane z różnych materiałów, mieć ciekawie wykończoną powierzchnię i przeróżne kolory. Powinniśmy wybrać drzwi, które najbardziej odpowiadają stylowi wnętrza oraz potrzebom naszego domu lub mieszkania. Wszystko zależy od naszych oczekiwań, środków finansowych, które chcemy przeznaczyć, pomysłowości i oczywiście miejsca, gdzie chcemy je zamontować. Mamy szeroki wybór materiałów, modeli oraz bogate wzornictwo. Nie jesteśmy skazani na jednolite, proste i zwyczajne wzory.
PARMAX FAKTOR
PARMAX FAKTOR
Niezależnie od tego czy wybieramy drzwi zewnętrzne czy wewnętrzne należy zapoznać się z tematem i zwracać uwagę na istotne cechy i parametry produktu. Oczywiście ważna jest też cena, ale to nie ona powinna decydować o naszym wyborze. Jeśli starannie przeanalizujemy wszystko i gruntownie zapoznamy się z tematem, może okazać się, że cena nie zawsze jest wyznacznikiem jakości. Na przykład dany model może być niewspółmiernie drogi w stosunku do jakości, albo przeciwnie – w korzystnej cenie, a przy tym charakteryzując się całkiem dobrymi parametrami. Dlatego warto poświęcić trochę czasu na wybór i wziąć pod uwagę wszystkie nasze potrzeby. Wtedy na pewno będziemy zadowoleni, a drzwi będą nam służyć wiele lat.
KRYTERIA WYBORU
Koniecznie musimy zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów podczas dokonywania wyboru. Przede wszystkim drzwi zewnętrzne, jaki i wewnętrzne muszą mieć odpowiednią wysokość i szerokość. Szerokość drzwi wejściowe powinna być nie mniejsza niż 90 cm, a wysokość powinna wynosić co najmniej 201 cm. Jeśli chodzi o drzwi wewnętrzne, to w przepisach dotyczących warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie określona jest tylko minimalna szerokość i wysokość drzwi do kuchni, łazienki i wc oraz do pomieszczeń przeznaczonych na stały pobyt ludzi. Zgodnie z tym zapisem szerokość drzwi wewnętrznych do wymienionych pomieszczeń powinna wynosić co najmniej 80 cm, a minimalna wysokość 200 cm – w świetle ościeżnicy.
PARMAX TOP DESIGN PLUS
PARMAX TOP DESIGN PLUS
Należy również zwrócić uwagę na izolacyjność akustyczną, która wyrażana jest w dB. To od tej wartości zależy jak bardzo nasze mieszkanie, bądź pomieszczenia będą chronione od hałasu. Niestety parametr ten nie zawsze jest określany przez producenta, ponieważ nie jest wymagany. Najczęściej izolacyjność akustyczna drzwi jest na poziomie 30 dB. Szukając drzwi zewnętrznych trzeba zwrócić uwagę na współczynnik przenikania ciepła U. Jest to bardzo istotny wskaźnik, od niego zależy czy nasz dom będzie zatrzymywał ciepło. Wartość współczynnika nie powinna przekraczać 2,6 W/ (m2*K). Ponadto należy zwrócić uwagę czy podana wartość dotyczy całych drzwi, czy tylko ich fragmentów, np. dla środkowych części docieplonych pianką. Bezpieczeństwo to także bardzo ważny czynnik warunkujący wybór drzwi wejściowych. Jeżeli chcemy czuć się bezpiecznie, to należy wziąć pod uwagę modele, które mają odpowiednie atesty, blokady antywłamaniowe oraz fabrycznie zamontowane zamki. Kolor jest detalem, ale jakże wartościowym, często także walorem kompozycyjnym, który nadaje charakter, podkreśla wygląd drzwi, a także pomaga ukrywać wady i eksponować zalety.
DREWNO
To materiałem naturalny, przyjazny zarówno dla środowiska, jak i dla nas, a także stanowiącym element dekoracyjny. Ponadto właściwości drewna umożliwiają na częściową regulację wilgotności powietrza wewnątrz mieszkania lub domu. Drzwi drewniane są trwałe, a wykonane z drewna dębowego bardzo twarde. Poza tym drzwi drewniane cechują się łatwością obróbki, co umożliwia zastosowanie oryginalnego i wyszukanego wzornictwa. Drewno jest jednym z najlepszych naturalnych materiałów. Dlatego wielu producentów opiera na nim swoją produkcję. Jednym z przykładów jest firma Parmax, która koncentruje się na produkcji wysokiej jakości drzwi zewnętrznych i wewnętrznych w oparciu o drewno. Można również przesłać zdjęcie budynku na adres: fpp@austrotherm.pl. Przedstawiciel firmy Austrotherm wykona wizualizację i udzieli bezpłatnych porad w doborze gzymsów, profili wokółokiennych, podparapetowych, boni oraz innych elementów sztukateryjnych.
DRZWI PASYWNE
W ostatnim czasie budownictwo pasywne cieszy się coraz większym uznaniem i dużą popularnością. W dzisiejszych czasach świadomość ekologiczna społeczeństwa jest znacznie większa. Zdajemy sobie sprawę, że dobra inwestycja przyniesie korzyści, zarówno dla nas, jak i dla środowiska. Działanie domów energooszczędnych oparte jest na relacjach pomiędzy zyskiem i stratą ciepła. Następuje zminimalizowanie utraty energii przy jednoczesnej optymalizacji pozyskiwania ciepła. Budowa domów pasywnych zwiększa się, a co za tym idzie rośnie zapotrzebowanie na poszczególne elementy wykończenia budynków w wersji energooszczędnej. Producenci stolarki otworowej wprowadzają innowacyjne rozwiązania techniczne i technologiczne, by spełniać najwyższe standardy i sprostać oczekiwaniom swoich klientów. Drzwi pasywne pobierają ciepło z zewnątrz przy jednoczesnym zatrzymaniu oddawania ciepła z wewnątrz pomieszczenia. Jest to doskonałe, przyjazne dla środowiska rozwiązanie, które pozwala je chronić, a także oszczędzać zasoby naturalne. Największym atutem drzwi pasywnych jest duża oszczędność, doskonała izolacja i trwałość, a także zdrowy mikroklimat, który tworzy się wewnątrz budynku.
PARMAX TOP DESIGN INOX
PARMAX TOP DESIGN INOX
Jednym z producentów nowoczesnych drzwi pasywnych jest, wcześniej już wspomniana firma Parmax. Oferuje swoim klientom wysokiej jakości produkty w połączeniu z oryginalny, wyszukanym wzornictwem. W firmowym katalogu znajdziemy szeroką gamę barw, wzorów i modeli. Wszystkie produkty firmy wykonane są z najwyższej jakości, naturalnych materiałów, przy wykorzystaniu najnowszych technologii. Parmax jako jedna z nielicznych firm wprowadziła szereg unikalnych rozwiązań. Drzwi pasywne firmy Parmax posiadają chowane zawiasy, które poprawiają estetykę i nadają nowoczesny design. Charakterystyczny jest też system czteropowłokowego malowania lakierami firmy Adler, dzięki któremu drzwi są solidnie zabezpieczone przed wpływem czynników zewnętrznych, a także podkreślone jest naturalne piękno drewna. Połączenie drewna i szkła w jednej płaszczyźnie nadaje produktowi nowoczesny wygląd i tworzą oryginalne wzornictwo. Drzwi pasywne firmy Parmax cechują się większą niż w standardowych drzwiach zewnętrznych grubością – wynosi ona 10 cm. Istnieje również możliwość zastosowania systemu biometrycznego, co jest propozycją dla domów inteligentnych. Ponadto firma daje 3 lata gwarancji na swoje produkty. Parmax dba o swoich klientów, zapewnia serwis gwarancyjny, a także pogwarancyjny. Wprowadzenie tak innowacyjnych technologii wyróżnia firmę na tle konkurencji. Cieszy się ona również uznaniem wśród klientów.

Przygotowała firma: Parmax

Poradnik inwestora11/10/2017MATERIAŁY BUDOWLANE
HH easy - pakiet płytek
Od zarania dziejów człowiek zmieniał otaczającą go przestrzeń zaznaczając swoją indywidualność i pomysłowość. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom oraz w myśl zasady, że budowanie powi...
02/10/2017ADAPTACJE PROJEKTÓW
ZE SPIŻARNIĄ, CZY BEZ?
...
01/09/2017MATERIAŁY BUDOWLANE
HH easy – pakiet płytek z betonu komórkowego
Ostatnim krokiem przed wprowadzeniem się do wymarzonego domu czy mieszkania jest etap jego wykończenia. Planujemy wówczas rozkład i kształt pomieszczeń, umiejscowienie elementów łazienki, kuch...
25/08/2017IZOLACJE I ELEWACJE BUDYNKU
Termo Organika nr 1 wśród producentów materiałów izolacyjnych
Największy producent styropianu w Polsce oraz kompletnego systemu ociepleń otrzymał „Złoty Laur Konsumenta 2017” w kategorii „Materiały termoizolacyjne” w ogólnopolskim plebiscycie Laur ...
Reklama
Convector
Reklama
Fakro
Reklama
Purmo
Reklama
Awilux
Reklama
Solbet
Reklama
Viessmann
Reklama