FaceBook
infolinia 801 80 80 80
www.archeton.pl

Drukuj

Czym kierować się przy wyborze drzwi

Drzwi stanowią jeden z podstawowych elementów mieszkania wpływających na jego funkcjonalność i estetykę. Mogą być wykonane z różnych materiałów, mieć ciekawie wykończoną powierzchnię i przeróżne kolory. Powinniśmy wybrać drzwi, które najbardziej odpowiadają stylowi wnętrza oraz potrzebom naszego domu lub mieszkania. Wszystko zależy od naszych oczekiwań, środków finansowych, które chcemy przeznaczyć, pomysłowości i oczywiście miejsca, gdzie chcemy je zamontować. Mamy szeroki wybór materiałów, modeli oraz bogate wzornictwo. Nie jesteśmy skazani na jednolite, proste i zwyczajne wzory.
PARMAX FAKTOR
PARMAX FAKTOR
Niezależnie od tego czy wybieramy drzwi zewnętrzne czy wewnętrzne należy zapoznać się z tematem i zwracać uwagę na istotne cechy i parametry produktu. Oczywiście ważna jest też cena, ale to nie ona powinna decydować o naszym wyborze. Jeśli starannie przeanalizujemy wszystko i gruntownie zapoznamy się z tematem, może okazać się, że cena nie zawsze jest wyznacznikiem jakości. Na przykład dany model może być niewspółmiernie drogi w stosunku do jakości, albo przeciwnie – w korzystnej cenie, a przy tym charakteryzując się całkiem dobrymi parametrami. Dlatego warto poświęcić trochę czasu na wybór i wziąć pod uwagę wszystkie nasze potrzeby. Wtedy na pewno będziemy zadowoleni, a drzwi będą nam służyć wiele lat.
KRYTERIA WYBORU
Koniecznie musimy zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów podczas dokonywania wyboru. Przede wszystkim drzwi zewnętrzne, jaki i wewnętrzne muszą mieć odpowiednią wysokość i szerokość. Szerokość drzwi wejściowe powinna być nie mniejsza niż 90 cm, a wysokość powinna wynosić co najmniej 201 cm. Jeśli chodzi o drzwi wewnętrzne, to w przepisach dotyczących warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie określona jest tylko minimalna szerokość i wysokość drzwi do kuchni, łazienki i wc oraz do pomieszczeń przeznaczonych na stały pobyt ludzi. Zgodnie z tym zapisem szerokość drzwi wewnętrznych do wymienionych pomieszczeń powinna wynosić co najmniej 80 cm, a minimalna wysokość 200 cm – w świetle ościeżnicy.
PARMAX TOP DESIGN PLUS
PARMAX TOP DESIGN PLUS
Należy również zwrócić uwagę na izolacyjność akustyczną, która wyrażana jest w dB. To od tej wartości zależy jak bardzo nasze mieszkanie, bądź pomieszczenia będą chronione od hałasu. Niestety parametr ten nie zawsze jest określany przez producenta, ponieważ nie jest wymagany. Najczęściej izolacyjność akustyczna drzwi jest na poziomie 30 dB. Szukając drzwi zewnętrznych trzeba zwrócić uwagę na współczynnik przenikania ciepła U. Jest to bardzo istotny wskaźnik, od niego zależy czy nasz dom będzie zatrzymywał ciepło. Wartość współczynnika nie powinna przekraczać 2,6 W/ (m2*K). Ponadto należy zwrócić uwagę czy podana wartość dotyczy całych drzwi, czy tylko ich fragmentów, np. dla środkowych części docieplonych pianką. Bezpieczeństwo to także bardzo ważny czynnik warunkujący wybór drzwi wejściowych. Jeżeli chcemy czuć się bezpiecznie, to należy wziąć pod uwagę modele, które mają odpowiednie atesty, blokady antywłamaniowe oraz fabrycznie zamontowane zamki. Kolor jest detalem, ale jakże wartościowym, często także walorem kompozycyjnym, który nadaje charakter, podkreśla wygląd drzwi, a także pomaga ukrywać wady i eksponować zalety.
DREWNO
To materiałem naturalny, przyjazny zarówno dla środowiska, jak i dla nas, a także stanowiącym element dekoracyjny. Ponadto właściwości drewna umożliwiają na częściową regulację wilgotności powietrza wewnątrz mieszkania lub domu. Drzwi drewniane są trwałe, a wykonane z drewna dębowego bardzo twarde. Poza tym drzwi drewniane cechują się łatwością obróbki, co umożliwia zastosowanie oryginalnego i wyszukanego wzornictwa. Drewno jest jednym z najlepszych naturalnych materiałów. Dlatego wielu producentów opiera na nim swoją produkcję. Jednym z przykładów jest firma Parmax, która koncentruje się na produkcji wysokiej jakości drzwi zewnętrznych i wewnętrznych w oparciu o drewno. Można również przesłać zdjęcie budynku na adres: fpp@austrotherm.pl. Przedstawiciel firmy Austrotherm wykona wizualizację i udzieli bezpłatnych porad w doborze gzymsów, profili wokółokiennych, podparapetowych, boni oraz innych elementów sztukateryjnych.
DRZWI PASYWNE
W ostatnim czasie budownictwo pasywne cieszy się coraz większym uznaniem i dużą popularnością. W dzisiejszych czasach świadomość ekologiczna społeczeństwa jest znacznie większa. Zdajemy sobie sprawę, że dobra inwestycja przyniesie korzyści, zarówno dla nas, jak i dla środowiska. Działanie domów energooszczędnych oparte jest na relacjach pomiędzy zyskiem i stratą ciepła. Następuje zminimalizowanie utraty energii przy jednoczesnej optymalizacji pozyskiwania ciepła. Budowa domów pasywnych zwiększa się, a co za tym idzie rośnie zapotrzebowanie na poszczególne elementy wykończenia budynków w wersji energooszczędnej. Producenci stolarki otworowej wprowadzają innowacyjne rozwiązania techniczne i technologiczne, by spełniać najwyższe standardy i sprostać oczekiwaniom swoich klientów. Drzwi pasywne pobierają ciepło z zewnątrz przy jednoczesnym zatrzymaniu oddawania ciepła z wewnątrz pomieszczenia. Jest to doskonałe, przyjazne dla środowiska rozwiązanie, które pozwala je chronić, a także oszczędzać zasoby naturalne. Największym atutem drzwi pasywnych jest duża oszczędność, doskonała izolacja i trwałość, a także zdrowy mikroklimat, który tworzy się wewnątrz budynku.
PARMAX TOP DESIGN INOX
PARMAX TOP DESIGN INOX
Jednym z producentów nowoczesnych drzwi pasywnych jest, wcześniej już wspomniana firma Parmax. Oferuje swoim klientom wysokiej jakości produkty w połączeniu z oryginalny, wyszukanym wzornictwem. W firmowym katalogu znajdziemy szeroką gamę barw, wzorów i modeli. Wszystkie produkty firmy wykonane są z najwyższej jakości, naturalnych materiałów, przy wykorzystaniu najnowszych technologii. Parmax jako jedna z nielicznych firm wprowadziła szereg unikalnych rozwiązań. Drzwi pasywne firmy Parmax posiadają chowane zawiasy, które poprawiają estetykę i nadają nowoczesny design. Charakterystyczny jest też system czteropowłokowego malowania lakierami firmy Adler, dzięki któremu drzwi są solidnie zabezpieczone przed wpływem czynników zewnętrznych, a także podkreślone jest naturalne piękno drewna. Połączenie drewna i szkła w jednej płaszczyźnie nadaje produktowi nowoczesny wygląd i tworzą oryginalne wzornictwo. Drzwi pasywne firmy Parmax cechują się większą niż w standardowych drzwiach zewnętrznych grubością – wynosi ona 10 cm. Istnieje również możliwość zastosowania systemu biometrycznego, co jest propozycją dla domów inteligentnych. Ponadto firma daje 3 lata gwarancji na swoje produkty. Parmax dba o swoich klientów, zapewnia serwis gwarancyjny, a także pogwarancyjny. Wprowadzenie tak innowacyjnych technologii wyróżnia firmę na tle konkurencji. Cieszy się ona również uznaniem wśród klientów.

Przygotowała firma: Parmax

Poradnik inwestora30/03/2021STOLARKA BUDOWLANA
Przyjemny klimat na poddaszu przez cały rok
Poddasze to zaciszna część budynku, w której możemy zorganizować sobie wygodną przestrzeń wypoczynku bądź spokojne miejsce pracy. Niezależnie od funkcji pomieszczeń na poddaszu, zawsze pot...
18/03/2021IZOLACJE I ELEWACJE BUDYNKU
Jak wybrać właściwy kolor fasady?
Elewacja domu to coś więcej niż warstwa ochronna budynku. To także wizytówka mieszkańców, która wspólnie z projektem domu określa ich gust oraz stosunek do świata...
16/02/2021WYBÓR DZIAŁKI BUDOWLANEJ
Budowa domu na wąskiej działce
Zaprojektowanie i budowa domu na wąskiej działce, tak aby był on funkcjonalny i estetyczny, jest zadaniem dość trudnym, wymagającym odpowiednich umiejętności. Jednak obecnie mały metraż dzia...
11/01/2021WYBÓR PROJEKTU DOMU
Dom parterowy - zalety i wady
Dom parterowy, parterówka, projekty domów, projekt domu, projekty domow, projekt dom, budowa domu, dom a wąską działkę, dom tani w budowie...
Reklama
VELUX
Reklama
Solbet
Reklama
JAWAR
Reklama
FAKRO
Reklama
Gór-stal

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH
ZGODNIE Z RODO – OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

Szanowni Państwo, Szanowny kliencie
zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Wasze dane osobowe, jest ARCHETON Sp. z o.o. z siedzibą ul. Cystersów 9, 31-553 Kraków reprezentowana przez Zarząd.

Wasze dane osobowe będą przetwarzane przez nas w celu realizacji usług świadczonych przez naszą jednostkę.

Informujemy, że:
  1. Macie prawo do żądania od administratora dostępu do Waszych danych osobowych, wizerunkowych i głosowych ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych.
  2. Dane osobowe będą przechowywane przez okres wynikający z przepisów prawa, w szczególności ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach oraz rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 stycznia 2011 r. w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów akt oraz instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych.
  3. Macie prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
  4. Podanie danych osobowych jest warunkiem realizacji usług świadczonych przez naszą jednostkę, określonych w przepisach prawa.
  5. Konsekwencją niepodania danych jest brak możliwości świadczenia usługi, o którą się Państwo staracie.
  6. Podstawę prawną przetwarzania Waszych danych stanowi art. 6 ust. 1 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), tzn. dane będą przetwarzane na podstawie Waszej zgody lub na podstawie przepisów prawa.
Dane kontaktowe administratora danych osobowych: e-mail: ado@archeton.pl.