FaceBook
infolinia 801 80 80 80
www.archeton.pl

Drukuj

Dobrze dobrane grzejniki

Własny dom buduje się na lata. Jakość jego wyposażenia i wykończenia świadczy o jego standardzie, wpływa na koszty eksploatacji i nasze samopoczucie. Lubimy przebywać w dobrze zaprojektowanych i zaaranżowanych wnętrzach. Takich które są przyjazne, niebanalne, dobrze dopracowane. Najlepiej gdy wnętrza harmonizują z naszą osobowością, mają swój niepowtarzalny styl. A styl tworzą wszystkie elementy obrazu jaki widzimy wchodząc do pokoju. Oddziałuje na nas klimat. Na efekt duży wpływ mają grzejniki, które trudniej w przyszłości wymienić niż dywan, wazon czy nawet kanapę. Nowoczesny dom powinien być wyposażony w nowoczesne grzejniki. Dlatego warto postawić na dobry wybór.

Jak dokonać wyboru grzejnika?
To nie jest tak, że dane pomieszczenie ogrzeje tylko wybrany typ grzejnika. Jedynym ograniczeniem wyboru jest dziś medium będące źródłem ciepła w grzejniku. Jednym zdaniem kluczem jest to czy mamy ogrzewanie wodne czy elektryczne. Poza tym nie ma specjalnych ograniczeń. Nowoczesność w przypadku grzejników to ergonomiczność, funkcjonalność i dobre wzornictwo. Ergonomiczność oznacza wydajność grzewczą. Wydajność jest wypadkową konstrukcji grzejnika i materiału z jakiego został wykonany. Większość obecnie produkowanych grzejników posiada wysoką wydajność grzewczą, a więc obniża koszty eksploatacyjne. Przy wyborze grzejnika musimy jako punkt wyjścia obrać zapotrzebowanie na ciepło i wielkość miejsca na ścianie jakie mu przypisaliśmy. Funkcjonalność to dodatkowe korzyści jak np. możliwość suszenia ręczników czy pracy poza sezonem grzewczym. Jeśli chodzi o funkcjonalność to możemy dziś wybierać wśród wielu możliwości – są grzejniki suszarki na ręczniki, grzejniki dedykowane do pralni, ścianki działowe, wieszaki na ubrania, półki i różnego rodzaju barierki. Wszystkie oczywiście też ekonomicznie grzeją. Część grzejników wodnych może współpracować z grzałką elektryczną i być źródłem ciepła poza sezonem grzewczym. Dobre wzornictwo to dostosowanie grzejnika do stylu naszego domu i dobrze zaprojektowany model. Dobrze dobrany grzejnik podkreśla charakter wnętrza, pokazuje, że nasze mieszkanie jest urządzone w sposób spójny i przemyślany. Najprzyjemniejsze przy wyborze grzejnika wydaje się wybranie stylu i koloru grzejnika. Tu najlepiej skorzystać z mocno wyspecjalizowanych firm – takich które mają minimum kilkadziesiąt modeli dostępnych nie tylko w katalogu ale i na ekspozycji, w których specjalista zadba o wszystkie aspekty doboru – moc grzewczą, przyłącza, dodatkowe funkcjonalności. Nie warto kupować kota w worku.
Jakie są możliwości stylistyczne?
Na pewno warto wybrać grzejnik pasujący do wnętrza i podkreślający jego specyfikę. Najlepiej podjąć tą decyzję wspólnie z architektem wnętrz. Dziś wzory grzejników powstają w pracowniach znanych projektantów. Grzejnik trzeba wkomponować w projekt wnętrza, dopasować do estetycznych upodobań domowników. Możemy znaleźć minimalistyczne, proste formy i grzejniki rzeźby, przyciągające uwagę każdego kto wejdzie do pomieszczenia.
Możemy też zdecydować się na grzejniki kanałowe schowane w podłodze. Są modele grzejników, które pozwalają na samodzielne zaprojektowanie grzejącej "elewacji", takie które możemy nie tylko dopasować do koloru wnętrza ale również łatwo zamienić ich kolorystykę po kilku latach i to bez konieczności demontażu grzejnika. Coraz częściej do nowoczesnych łazienek trafiają wysokie grzejniki dekoracyjne, które wyposażone w akcesoria zyskują pełną funkcjonalność grzejników drabinkowych. Takie grzejniki dają możliwość tworzenia ciekawych aranżacji, tworząc przy tym wrażenie rozmachu i dużej przestrzeni.
Do modernistycznych wnętrz często wybierane są surowe i proste grzejniki ze stali nierdzewnej polerowanej, satynowanej, w kolorze technoline lub pokryte farbą strukturalną. Awangardą są grzejniki pokryte kamieniem, szklane grzejniki elektryczne, grzejniki oplatające kolumny, w formie prostej wzorniczo półki lub przypominające bardziej nowoczesną rzeźbę niż grzejnik. We wnętrzach stylowych lub pełnych antyków doskonale sprawdzają się nowoczesne grzejniki formą przypominające stare grzejniki żeliwne. Zresztą wielu projektantów chętnie do bardzo nowoczesnych wnętrz wkomponowuje grzejniki stylowe – taki eklektyzm we wnętrzach jest bardzo doceniany i nadaje naszym mieszkaniom szlachetny rys. Gdy chcemy by grzejnik był mniej widoczny możemy wybrać grzejnik, pokryty podkładem przypominającym tynk. Taki grzejnik możemy pomalować tą samą farbą co ścianę. Niektóre nowoczesne grzejniki są wyposażone w oświetlenie i również w ten sposób przyczyniają się do tworzenia atmosfery wnętrza. Dziś możliwości są niemal nieograniczone. Trzeba tylko trafić pod właściwy adres. Największy wybór w Polsce oferuje firma Kalmar. W ofercie są setki grzejników zapewniające możliwość wyboru grzejnika w każdym stylu i w różnych przedziałach cenowych.

Gdzie zamontować grzejnik?
Gdy to możliwe montujemy grzejnik pod oknem wykorzystując zjawisko konwekcji powietrza i zapewniając w ten sposób dobry rozkład temperatur w pomieszczeniu. Ponieważ ciepłe powietrze zawsze idzie do góry, grzejników nie wieszamy zbyt wysoko. Warto też zwrócić uwagę na prawidłowe rozmieszczenie grzejników w pomieszczeniu. W dużych pomieszczeniach lepiej zastosować kilka grzejników o mniejszej wydajności, niż jeden duży. Jakie funkcje może spełniać grzejnik? Grzejniki w formie ścianek działowych mogą być doskonałą formą przepierzenia, oddzieleniem różnych stref w pomieszczeniu. Dodatkowo do grzejników możemy dobrać całą gamę akcesoriów, które zapewnią nam wygodę na co dzień i ułatwią utrzymanie porządku. Do wyboru są rozmaite poręcze, wieszaki i półki. Można przystosować grzejnik do łazienki, przedpokoju czy kuchni. Są modele wyposażone opcjonalnie w lustro, koszyk na parasole, elementy oświetlenia czy półkę pod telefon. Nowocześnie oznacza też wygodnie.
O czym jeszcze warto pamiętać przy wyborze grzejników?
Grzejniki kupujemy na wiele lat. Warto więc wybrać produkty markowe, znanych producentów. Wysoko zaawansowane technologie stosowane przez najlepszych na tym rynku zapewniają długotrwałość produktów, wysoką antykorozyjność, trwałość połączeń poszczególnych elementów grzejnika a więc bezpieczeństwo naszego domu. Przed zakupem warto sprawdzić czy wybrany model grzejnika pochodzi z dużej sprawdzonej fabryki cieszącej się uznaniem klientów od lat. O solidności świadczy nie tylko gwarancja, ale również czas jaki firma działa na rynku. Tylko wówczas możemy być pewni, co do solidności poręczeń jakości. Wybór marki wymaga wiedzy o rynku i doświadczenia w dostrzeganiu różnic między poszczególnymi produktami. Do zakupu grzejnika powinniśmy podejść z nie mniejszą powagą niż do zakupu kanapy. Dziś grzejniki nie są jedynie źródłem ciepła. Są takim elementem wystroju wnętrza, który pozostawiamy na długie lata. Pomagają nam stworzyć dobry nastrój w naszym otoczeniu. Warto wybrać grzejnik na miarę – dopasowany do naszych potrzeb.
Przygotowała: Jolanta Kreczmańska
firma Kalmar

Poradnik inwestora30/03/2021STOLARKA BUDOWLANA
Przyjemny klimat na poddaszu przez cały rok
Poddasze to zaciszna część budynku, w której możemy zorganizować sobie wygodną przestrzeń wypoczynku bądź spokojne miejsce pracy. Niezależnie od funkcji pomieszczeń na poddaszu, zawsze pot...
18/03/2021IZOLACJE I ELEWACJE BUDYNKU
Jak wybrać właściwy kolor fasady?
Elewacja domu to coś więcej niż warstwa ochronna budynku. To także wizytówka mieszkańców, która wspólnie z projektem domu określa ich gust oraz stosunek do świata...
16/02/2021WYBÓR DZIAŁKI BUDOWLANEJ
Budowa domu na wąskiej działce
Zaprojektowanie i budowa domu na wąskiej działce, tak aby był on funkcjonalny i estetyczny, jest zadaniem dość trudnym, wymagającym odpowiednich umiejętności. Jednak obecnie mały metraż dzia...
11/01/2021WYBÓR PROJEKTU DOMU
Dom parterowy - zalety i wady
Dom parterowy, parterówka, projekty domów, projekt domu, projekty domow, projekt dom, budowa domu, dom a wąską działkę, dom tani w budowie...
Reklama
VELUX
Reklama
Solbet
Reklama
JAWAR
Reklama
FAKRO
Reklama
Gór-stal

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH
ZGODNIE Z RODO – OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

Szanowni Państwo, Szanowny kliencie
zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Wasze dane osobowe, jest ARCHETON Sp. z o.o. z siedzibą ul. Cystersów 9, 31-553 Kraków reprezentowana przez Zarząd.

Wasze dane osobowe będą przetwarzane przez nas w celu realizacji usług świadczonych przez naszą jednostkę.

Informujemy, że:
  1. Macie prawo do żądania od administratora dostępu do Waszych danych osobowych, wizerunkowych i głosowych ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych.
  2. Dane osobowe będą przechowywane przez okres wynikający z przepisów prawa, w szczególności ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach oraz rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 stycznia 2011 r. w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów akt oraz instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych.
  3. Macie prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
  4. Podanie danych osobowych jest warunkiem realizacji usług świadczonych przez naszą jednostkę, określonych w przepisach prawa.
  5. Konsekwencją niepodania danych jest brak możliwości świadczenia usługi, o którą się Państwo staracie.
  6. Podstawę prawną przetwarzania Waszych danych stanowi art. 6 ust. 1 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), tzn. dane będą przetwarzane na podstawie Waszej zgody lub na podstawie przepisów prawa.
Dane kontaktowe administratora danych osobowych: e-mail: ado@archeton.pl.