FaceBook
infolinia 801 80 80 80
www.archeton.pl

Drukuj

Dom czy mieszkanie?

Dom czy mieszkanie? Takie pytanie nasuwa się, kiedy planujemy inwestycję w nieruchomość. Wyraźną tendencją zmian w stylu życia Polaków staje się wybór podmiejskich lokalizacji, zamiast życia w centrach. Budowa domu jest dziś często rozwiązaniem konkurencyjnym cenowo dla zakupu mieszkania, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę metraż. Zapewnia też znacznie wyższy komfort życia, bo poza zakorkowanymi śródmieściami czeka spokój, zapachy ziemi i swoboda.
Dom czy mieszkanie
Swobodę odczujemy już na etapie zakupu działki – to my wybieramy lokalizację i otoczenie. Odpowiednio do własnych potrzeb i zasobności portfela zdecydujemy się na droższe, lepiej uzbrojone w media przedmieścia lub cichą, urokliwą podmiejską okolicę.
Satysfakcję przynosi też fakt, że mamy nieskrepowaną możliwość wyboru: wyglądu budynku i jego układu funkcjonalnego. Dokonamy go zgodnie z naszym wyczuciem piękna, stylem życia i składem pokoleniowym rodziny. W przypadku zmiany okoliczności życiowych, nie koniecznie trzeba będzie się rozglądać za nowym lokum – wystarczy przy wyborze projektu poszukać rozwiązania, które umożliwi np. rozbudowę domu.

Inwestorzy indywidualni często budują etapami - najpierw wykończają parter, a po jakimś czasie poddasze. Nasze domy z dodatkowym pokojem na parterze to około 475 propozycji, np. w Longinusie parter jest kompletnym mieszkaniem.
Projekt domu Longinus
Projekt domu Longinus
Dom jednorodzinny to inwestycja, którą można zrealizować na kilka różnych sposobów. Zlecimy jednej firmie budowę stanu surowego, pod klucz lub tylko część prac; albo zaangażujemy się sami. W każdym przypadku w pełni kontrolujemy koszty i przebieg inwestycji. Wiemy na co i jak wydawane są nasze pieniądze. Klientom, którzy chcą sami planować wydatki pracownie projektowe często oferują pakiety do kosztorysowania. W oparciu o nie łatwo wybrać najkorzystniejsze propozycje cen różnych firm i składów budowlanych.

Kolejny wolny wybór związany z budową własnego domu dotyczy technologii, w jakiej wzniesiony zostanie budynek. Najpopularniejsza jest tradycyjna murowana, ale może zdecydować się na piękne, pachnące lasem drewniane bale? Jeśli zależy nam na czasie, a oferty gotowych mieszkań kuszą, spektakularne tempo budowy zapewni stosowanie prefabrykatów. Nawet w kilkanaście tygodni od wylania fundamentów można zamieszkać w domu wzniesionym w technologii prefabrykowanego szkieletu drewnianego.
Budowa domu
Budowa domu w miejscowości Morawica k/Kielc w ramach programu dom na miarę
Krótki harmonogram budowy ma niebagatelny wpływ na jej niskie koszty, a tanie budowanie jest dziś w cenie! Pozostałe składniki przepisu na niedrogi w budowie i utrzymaniu dom to: brak piwnic, prostokątny obrys bez wnęk, podcieni, balkonów i nieskomplikowany dwuspadowy dach bez lukarn (okna w połaci lub w ścianach szczytowych).

Projekt domu Tola
Projekt domu Tola, z kolekcji domów tanich w budowie
Taki oszczędny w formie dom, architekci potrafią zaprojektować naprawdę pięknie. Ładne proporcje, dopracowany rysunek elewacji, szlachetne materiały wykończeniowe z powodzeniem konkurują z wymyślnymi detalami. Zwarta, dobrze ocieplona bryła wraz z wykorzystaniem naturalnego nasłonecznienia na działce, stworzą budynek ekologiczny i niedrogi w eksploatacji. Sami możemy zadecydować, jak dalece zainwestować w jego energooszczędność. Wybierzemy materiały budowlane, sposób ogrzewania, zaopatrywania domu w energię. Możemy niemal całkowicie uniezależnić się od źródeł zewnętrznych dzięki np. solarom lub pompie ciepła. Tak indywidualny sposób kształtowania kosztów utrzymania, a przez to wartości nieruchomości, nie jest możliwy w przypadku mieszkania!
Niskie zużycie energii staje się dziś bezwzględnym wymogiem w Europie. Dla inwestorów, którzy chcą mieć pewność , że w przyszłości zapłacą niewiele za ogrzewanie mamy kolekcję domów energooszczędnych.
Projekt domu Helena Eko
Projekt domu energooszczędnego Helena Eko
Na koniec dodajmy jeszcze, że średni koszt utrzymania domu o powierzchni 180 m2 jest porównywalny do kosztów utrzymania 60 metrowego mieszkania. To prawda, że sami musimy zadbać o remonty, odśnieżanie czy przeglądy instalacji i przewodów kominowych. Zyskujemy za to pełną niezależność. Wreszcie jest garaż, a narty i rower nie muszą stać cały rok na balkonie. W ogrodzie grill, świeże zioła do kuchni, hamak i ... własny skrawek nieba.

Poradnik inwestora30/03/2021STOLARKA BUDOWLANA
Przyjemny klimat na poddaszu przez cały rok
Poddasze to zaciszna część budynku, w której możemy zorganizować sobie wygodną przestrzeń wypoczynku bądź spokojne miejsce pracy. Niezależnie od funkcji pomieszczeń na poddaszu, zawsze pot...
18/03/2021IZOLACJE I ELEWACJE BUDYNKU
Jak wybrać właściwy kolor fasady?
Elewacja domu to coś więcej niż warstwa ochronna budynku. To także wizytówka mieszkańców, która wspólnie z projektem domu określa ich gust oraz stosunek do świata...
16/02/2021WYBÓR DZIAŁKI BUDOWLANEJ
Budowa domu na wąskiej działce
Zaprojektowanie i budowa domu na wąskiej działce, tak aby był on funkcjonalny i estetyczny, jest zadaniem dość trudnym, wymagającym odpowiednich umiejętności. Jednak obecnie mały metraż dzia...
11/01/2021WYBÓR PROJEKTU DOMU
Dom parterowy - zalety i wady
Dom parterowy, parterówka, projekty domów, projekt domu, projekty domow, projekt dom, budowa domu, dom a wąską działkę, dom tani w budowie...
Reklama
VELUX
Reklama
Solbet
Reklama
JAWAR
Reklama
FAKRO
Reklama
Gór-stal

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH
ZGODNIE Z RODO – OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

Szanowni Państwo, Szanowny kliencie
zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Wasze dane osobowe, jest ARCHETON Sp. z o.o. z siedzibą ul. Cystersów 9, 31-553 Kraków reprezentowana przez Zarząd.

Wasze dane osobowe będą przetwarzane przez nas w celu realizacji usług świadczonych przez naszą jednostkę.

Informujemy, że:
  1. Macie prawo do żądania od administratora dostępu do Waszych danych osobowych, wizerunkowych i głosowych ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych.
  2. Dane osobowe będą przechowywane przez okres wynikający z przepisów prawa, w szczególności ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach oraz rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 stycznia 2011 r. w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów akt oraz instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych.
  3. Macie prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
  4. Podanie danych osobowych jest warunkiem realizacji usług świadczonych przez naszą jednostkę, określonych w przepisach prawa.
  5. Konsekwencją niepodania danych jest brak możliwości świadczenia usługi, o którą się Państwo staracie.
  6. Podstawę prawną przetwarzania Waszych danych stanowi art. 6 ust. 1 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), tzn. dane będą przetwarzane na podstawie Waszej zgody lub na podstawie przepisów prawa.
Dane kontaktowe administratora danych osobowych: e-mail: ado@archeton.pl.