infolinia 801 80 80 80
www.archeton.plDom czy mieszkanie?

Dom czy mieszkanie? Takie pytanie nasuwa się, kiedy planujemy inwestycję w nieruchomość. Wyraźną tendencją zmian w stylu życia Polaków staje się wybór podmiejskich lokalizacji, zamiast życia w centrach. Budowa domu jest dziś często rozwiązaniem konkurencyjnym cenowo dla zakupu mieszkania, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę metraż. Zapewnia też znacznie wyższy komfort życia, bo poza zakorkowanymi śródmieściami czeka spokój, zapachy ziemi i swoboda.
Dom czy mieszkanie
Swobodę odczujemy już na etapie zakupu działki – to my wybieramy lokalizację i otoczenie. Odpowiednio do własnych potrzeb i zasobności portfela zdecydujemy się na droższe, lepiej uzbrojone w media przedmieścia lub cichą, urokliwą podmiejską okolicę.
Satysfakcję przynosi też fakt, że mamy nieskrepowaną możliwość wyboru: wyglądu budynku i jego układu funkcjonalnego. Dokonamy go zgodnie z naszym wyczuciem piękna, stylem życia i składem pokoleniowym rodziny. W przypadku zmiany okoliczności życiowych, nie koniecznie trzeba będzie się rozglądać za nowym lokum – wystarczy przy wyborze projektu poszukać rozwiązania, które umożliwi np. rozbudowę domu.

Inwestorzy indywidualni często budują etapami - najpierw wykończają parter, a po jakimś czasie poddasze. Nasze domy z dodatkowym pokojem na parterze to około 475 propozycji, np. w Longinusie parter jest kompletnym mieszkaniem.
Projekt domu Longinus
Projekt domu Longinus
Dom jednorodzinny to inwestycja, którą można zrealizować na kilka różnych sposobów. Zlecimy jednej firmie budowę stanu surowego, pod klucz lub tylko część prac; albo zaangażujemy się sami. W każdym przypadku w pełni kontrolujemy koszty i przebieg inwestycji. Wiemy na co i jak wydawane są nasze pieniądze. Klientom, którzy chcą sami planować wydatki pracownie projektowe często oferują pakiety do kosztorysowania. W oparciu o nie łatwo wybrać najkorzystniejsze propozycje cen różnych firm i składów budowlanych.

Kolejny wolny wybór związany z budową własnego domu dotyczy technologii, w jakiej wzniesiony zostanie budynek. Najpopularniejsza jest tradycyjna murowana, ale może zdecydować się na piękne, pachnące lasem drewniane bale? Jeśli zależy nam na czasie, a oferty gotowych mieszkań kuszą, spektakularne tempo budowy zapewni stosowanie prefabrykatów. Nawet w kilkanaście tygodni od wylania fundamentów można zamieszkać w domu wzniesionym w technologii prefabrykowanego szkieletu drewnianego.
Budowa domu
Budowa domu w miejscowości Morawica k/Kielc w ramach programu dom na miarę
Krótki harmonogram budowy ma niebagatelny wpływ na jej niskie koszty, a tanie budowanie jest dziś w cenie! Pozostałe składniki przepisu na niedrogi w budowie i utrzymaniu dom to: brak piwnic, prostokątny obrys bez wnęk, podcieni, balkonów i nieskomplikowany dwuspadowy dach bez lukarn (okna w połaci lub w ścianach szczytowych).

Projekt domu Tola
Projekt domu Tola, z kolekcji domów tanich w budowie
Taki oszczędny w formie dom, architekci potrafią zaprojektować naprawdę pięknie. Ładne proporcje, dopracowany rysunek elewacji, szlachetne materiały wykończeniowe z powodzeniem konkurują z wymyślnymi detalami. Zwarta, dobrze ocieplona bryła wraz z wykorzystaniem naturalnego nasłonecznienia na działce, stworzą budynek ekologiczny i niedrogi w eksploatacji. Sami możemy zadecydować, jak dalece zainwestować w jego energooszczędność. Wybierzemy materiały budowlane, sposób ogrzewania, zaopatrywania domu w energię. Możemy niemal całkowicie uniezależnić się od źródeł zewnętrznych dzięki np. solarom lub pompie ciepła. Tak indywidualny sposób kształtowania kosztów utrzymania, a przez to wartości nieruchomości, nie jest możliwy w przypadku mieszkania!
Niskie zużycie energii staje się dziś bezwzględnym wymogiem w Europie. Dla inwestorów, którzy chcą mieć pewność , że w przyszłości zapłacą niewiele za ogrzewanie mamy kolekcję domów energooszczędnych.
Projekt domu Helena Eko
Projekt domu energooszczędnego Helena Eko
Na koniec dodajmy jeszcze, że średni koszt utrzymania domu o powierzchni 180 m2 jest porównywalny do kosztów utrzymania 60 metrowego mieszkania. To prawda, że sami musimy zadbać o remonty, odśnieżanie czy przeglądy instalacji i przewodów kominowych. Zyskujemy za to pełną niezależność. Wreszcie jest garaż, a narty i rower nie muszą stać cały rok na balkonie. W ogrodzie grill, świeże zioła do kuchni, hamak i ... własny skrawek nieba.

Poradnik inwestora24/08/2017IZOLACJE I ELEWACJE BUDYNKU
Styropian Austrotherm – zdrowe serce każdego systemu dociepleń
Każdy z nas wie, jak ważnym organem dla naszego organizmu jest serce. Dla każdego oczywistym jest, że o to serce należy odpowiednio dbać. Podobnie jest z systemem ocieplenia ścian zewnętrznych...
29/05/2017MATERIAŁY BUDOWLANE
Jak powiększyć przestrzeń na poddaszu? Nowa kolekcja firmy VELUX
Poczucie przestrzeni, panoramiczny widok, niezwykłe możliwości aranżacji i komfortowe miejsce do życia – tak wiele można zyskać wykorzystując na poddaszu nowatorskie rozwiązania firmy VELUX...
11/05/2017MATERIAŁY BUDOWLANE
Nowe, trzyszybowe okno dachowe VELUX do łazienki i kuchni
Energooszczędne, trzyszybowe, odporne na wilgoć i w przystępnej cenie – to główne zalety nowego okna dachowego VELUX GLU, które dostępne jest w podstawowej ofercie firmy od kwietnia....
28/04/2017TEMATY SPECJALNE
Aplikacja ViCare – instalacja grzewcza zawsze pod kontrolą
Nowa aplikacja mobilna Viessmann ViCare App to sposób na komfortową obsługę urządzenia grzewczego przez Internet....
Reklama
Convector
Reklama
Fakro
Reklama
Purmo
Reklama
Awilux
Reklama
Solbet
Reklama
Viessmann
Reklama