FaceBook
infolinia 801 80 80 80
www.archeton.pl

Drukuj

strona główna > PORADNIK INWESTORA > Przed budową > WYBÓR PROJEKTU DOMU > Nie za duży, nie za mały lecz w sam raz!

Nie za duży, nie za mały lecz w sam raz!

Średni – to nie brzmi najlepiej, prawda? A my właśnie pokazujemy nasze średniaki. Uściślijmy jednak - chodzi wyłącznie o wielkość domów: zebrane tu propozycje mają od 115 do 135m2 powierzchni użytkowej i są najróżniejsze pod wieloma innymi względami.
Skarbek Polo

Każdy projekt gotowy jest pewnego rodzaju średnią - średnią wyciągniętą za pomocą norm projektowych z najczęściej stosowanych rozwiązań. I tak np. projekt gotowy ma zwykle najwęższy, dla średniej wielkości auta garaż. Architekt adaptujący może zasugerować poszerzenie go po rozeznaniu potrzeb i możliwości jakie daje w tym zakresie działka.
Margo Kubik

Adaptując projekt gotowy należy też zwrócić uwagę na większą niż w budownictwie wielorodzinnym, wysokość pomieszczeń. 275cm to więcej niż w „bloku” ale mniej niż w dziewiętnastowiecznej kamienicy. Można pozwolić sobie na ukrycie instalacji wentylacji mechanicznej czy zaaranżować efektowne oświetlenie. W domach z użytkowym poddaszem wysokość ścianek kolankowych - ok. 1m - zapewnia funkcjonalność sypialni i wygodę korzystania z okien dachowych. Podwyższanie ich podważa trafność wyboru. Lepiej zdecydować się na projekt z o kilka m2 większą powierzchnią, niż szukać jej w zmianach, ryzykując niepewny efekt estetyczny oraz koszty. Wysokość stopni w projektach gotowych to najczęściej 18cm. Jest to 1cm mniej od przepisowego maksimum ale o 2cm więcej od tego, do czego przywykły nasze nogi w klatkach schodowych budynków wielorodzinnych. A w kwestii instalacji? Obliczenia do projektu centralnego ogrzewania projektu gotowego zakładają temperaturę w pokojach 20; szacuje się, że temperatura wyższa tylko o 1 stopień to nawet 7% większe koszty ogrzewania!
Tatiana Rex

Przewodnikiem po wszystkich założeniach projektu gotowego jest architekt adaptujący. Sprawdza, wątpliwości wyjaśnia kontaktując się z naszymi pracowniami branżowymi. Doradza Inwestorowi, wprowadza możliwe zmiany. Bierze odpowiedzialność za projekt budowlany w sensie prawnym ale od niego zależy też Państwa zadowolenie i sukces inwestycji w stopniu co najmniej takim, jak od autora projektu gotowego. Z dobrym architektem adaptującym wybrana propozycja, choć „uśredniona”, staje się podstawą budowy własnego, jedynego domu. Takiego dokładnie w sam raz!

Poznaj nasze kolekcje domów średnich:

Gotowe projekty domów średnich: www.archeton.pl/projekty-domow-srednich
Gotowe projekty domów od 100 do 120 m2: www.archeton.pl/gotowe-projekty-domow-do-120-m2
Gotowe projekty domów od 120 do 140 m2: www.archeton.pl/gotowe-projekty-domow-do-140-m2

Projekty domów z artykułu:


Zamów projekt
Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!
Porady i pomoc w wyborze, zmiany,adaptacja, warianty projektu.
12 295 05 86 | ddi@archeton.pl


Poradnik inwestora30/03/2021STOLARKA BUDOWLANA
Przyjemny klimat na poddaszu przez cały rok
Poddasze to zaciszna część budynku, w której możemy zorganizować sobie wygodną przestrzeń wypoczynku bądź spokojne miejsce pracy. Niezależnie od funkcji pomieszczeń na poddaszu, zawsze pot...
18/03/2021IZOLACJE I ELEWACJE BUDYNKU
Jak wybrać właściwy kolor fasady?
Elewacja domu to coś więcej niż warstwa ochronna budynku. To także wizytówka mieszkańców, która wspólnie z projektem domu określa ich gust oraz stosunek do świata...
16/02/2021WYBÓR DZIAŁKI BUDOWLANEJ
Budowa domu na wąskiej działce
Zaprojektowanie i budowa domu na wąskiej działce, tak aby był on funkcjonalny i estetyczny, jest zadaniem dość trudnym, wymagającym odpowiednich umiejętności. Jednak obecnie mały metraż dzia...
11/01/2021WYBÓR PROJEKTU DOMU
Dom parterowy - zalety i wady
Dom parterowy, parterówka, projekty domów, projekt domu, projekty domow, projekt dom, budowa domu, dom a wąską działkę, dom tani w budowie...
Reklama
VELUX
Reklama
Solbet
Reklama
JAWAR
Reklama
FAKRO
Reklama
Gór-stal

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH
ZGODNIE Z RODO – OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

Szanowni Państwo, Szanowny kliencie
zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Wasze dane osobowe, jest ARCHETON Sp. z o.o. z siedzibą ul. Cystersów 9, 31-553 Kraków reprezentowana przez Zarząd.

Wasze dane osobowe będą przetwarzane przez nas w celu realizacji usług świadczonych przez naszą jednostkę.

Informujemy, że:
  1. Macie prawo do żądania od administratora dostępu do Waszych danych osobowych, wizerunkowych i głosowych ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych.
  2. Dane osobowe będą przechowywane przez okres wynikający z przepisów prawa, w szczególności ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach oraz rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 stycznia 2011 r. w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów akt oraz instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych.
  3. Macie prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
  4. Podanie danych osobowych jest warunkiem realizacji usług świadczonych przez naszą jednostkę, określonych w przepisach prawa.
  5. Konsekwencją niepodania danych jest brak możliwości świadczenia usługi, o którą się Państwo staracie.
  6. Podstawę prawną przetwarzania Waszych danych stanowi art. 6 ust. 1 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), tzn. dane będą przetwarzane na podstawie Waszej zgody lub na podstawie przepisów prawa.
Dane kontaktowe administratora danych osobowych: e-mail: ado@archeton.pl.