FaceBook
infolinia 801 80 80 80
www.archeton.pl

Drukuj

Dom za miastem – alternatywa dla mieszkania w bloku

Kto z nas nie marzy o własnym domu stanowiącym prywatny azyl i schronienie przed wielkomiejskim hałasem, rozgardiaszem i wszędobylskim smogiem? Swój dom to swój dom i mało które mieszkanie w bloku, apartamencie czy kamienicy zapewni nam tak wysoki poziom komfortu życia, prywatności i swobody. Wiele osób odrzuca jednak te piękne marzenia z obawy o niewystarczający budżet, który uniemożliwi wcielenie ich w życie.

Z tego powodu mnóstwo Inwestorów wybiera pozornie tańszy zakup mieszkania w bloku. Powinieneś jednak wiedzieć, że dom możesz wybudować w cenie mieszkania, a mieszkanie we własnym domu za miastem to świetna i cenowo podobna alternatywa dla mieszkania w bloku.

Sypialnia Tymoteusz G2

Nie pozwól, aby Twoje marzenia pozostały niespełnione

Decyzja dotycząca miejsca, w którym zamieszkamy, jest zdecydowanie jedną z najważniejszych w naszym życiu. Wpływa ona nie tylko na to, jak komfortowo przyjdzie Ci mieszkać, lecz także determinuje przyszłość, niezależność oraz bezpieczeństwo Twoje i Twojej rodziny.

Wybór między mieszkaniem w mieście a domem poza miastem to niesamowicie istotna kwestia, której wybór absolutnie nie powinien zostać poddawany przypadkowi. Wybierz słusznie, aby później nie pluć sobie w brodę i nie żałować podjętej decyzji.

Poznaj zalety mieszkania w domu za miastem

Uroków mieszkania we własnym domu na własnej działce raczej nie musimy Ci przedstawiać. Żyj i wychowuj swoje dzieci w bezpośrednim otoczeniu natury, w miejscu, w którym spaliny samochodów, zakładów produkcyjnych czy gęstej zabudowy mieszkalnej nie będą truły Twoich najbliższych w okresie grzewczym, a latem będziesz cieszyć się urokami pięknej polskiej przyrody. W miejscu, w którym schronisz się przed wścibskimi sąsiadami.

Własny dom to niezależność i komfort, których próżno szukać w mieszkaniu we współdzielonym budynku mieszkalnym. Chcesz wprowadzić zmiany w projekcie budowlanym, mieć wpływ na usytuowanie domu na działce? A może chciałbyś zaaranżować ogród według własnego pomysłu?

Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś wcielił w życie swoje pomysły i żebyś żył zgodnie z własnymi oczekiwaniami. Własny dom to również brak comiesięcznego czynszu czy konieczności dzielenia części wspólnych z bardziej lub mniej sympatycznymi użytkownikami budynku mieszkalnego.

Zawsze marzyłeś o własnym domu, ale obawiasz się, że nie będziesz mógł sobie na niego pozwolić? Dynamiczny rozwój technologii budowlanej, który nastąpił w ostatnich kilkunastu latach, sprawił, że koszt budowy własnego domu może być porównywalny do kosztu zakupu dwu- czy trzypokojowego mieszkania w bloku lub apartamencie w mieście.

Domy tanie w budowie – nie tylko parterowe i szkieletowe.

Większą powierzchnię w sypialni na poddaszu można udostępnić wyprostowanemu człowiekowi na trzy sposoby: - zwiększyć kąt nachylenia połaci do 45-50o, - podwyższyć sufit nad częścią pomieszczenia - za pomocą lukarny, - podnieść cały skos z dachem przez podwyższenie ścianki kolankowej. W domach z użytkowym poddaszem proponuje się najczęściej dach o nachyleniu ok. 40o i wysokość ścianki kolankowej 0,9-1,1m. Z okien połaciowych można wtedy wygodnie korzystać, a bryła wygląda zręcznie i przypomina dobrze wpisującą się w rodzimy krajobraz sylwetkę domu znaną z czasów, kiedy poddasze służyło jedynie jako lamus.

Domy tanie w budowie – nie tylko parterowe i szkieletowe

Jeśli chcesz wybudować dom w cenie mieszkania w mieście, możesz przebierać wśród mnóstwa projektów. Czasy, w których tanim domem były wyłącznie malutkie domy parterowe, odeszły w zapomnienie. Obecnie, dysponując niewielkim budżetem, możesz przebierać wśród domów z poddaszem, piętrowych, podpiwniczonych, a także z dwustanowiskowymi garażami!

Pod względem rodzaju zabudowy nasze projekty tanich domów w cenie mieszkania uwzględniają zarówno domy jednorodzinne, letniskowe i w zabudowie bliźniaczej, jak i większe budynki dwurodzinne.

Przejrzyj nasze projekty domów w cenie mieszkania i wybierz dom, który będzie odpowiadał Twoim oczekiwaniom i potrzebom.

Dom w cenie mieszkania – ile może kosztować Twój dom i jaki projekt warto wybrać?

Ile kosztuje wybudowanie domu za miastem? To zależy od wielu czynników. Dom możemy wybudować zarówno za kilka milionów, jak i w cenie niewielkiego mieszkania w mieście.

Najważniejszym czynnikiem, który determinuje cenę budowy domu, jest jego wielkość. Budując tani dom, którego koszt będzie oscylował w cenie mieszkania, będziesz ograniczony do wybrania projektu domu jednorodzinnego o wielkości od 37 do ok. 120 m2. Niemniej, rozmiar budynku nie jest jedynym czynnikiem kształtującym cenę inwestycji.

Jeśli chciałbyś możliwie tanio wybudować większy dom, bez problemu to zrobisz. Pamiętaj tylko, że wówczas będziesz musiał zrezygnować z bardziej skomplikowanej konstrukcji czy droższych rozwiązań budowlanych lub technologicznych. W przypadku tanich domów o najprostszych sylwetkach będziesz w stanie wybrać gotowy projekt budynku o metrażu dochodzącym nawet do 259 m2.

Przykładowo, zgodnie z kosztorysem naszego projektu domu partnerowego „Fiołek” o metrażu 68,5 m2 koszt wybudowania domu systemem gospodarczym wyniesie zaledwie ok. 200 tys. złotych. Interesuje Cię dom z użytkowym poddaszem? W takim razie być może Twoją uwagę zwróci projekt domu Krasnal o powierzchni netto 63,4 m2. Koszt wybudowania tego domu w stanie surowym zamkniętym wyniesie ok. 150 tys. złotych.

Sprawdź więcej ciekawych domów tanich w budowie. W ofercie mamy ponad 1001 projektów!


Poznaj nasze kolekcje domów z użytkowym poddaszem:

Projekty małych domów z poddaszem: https://www.archeton.pl/projekty-malych-domow-z-poddaszem
Projekty domów parterowych z użytkowym poddaszem i garażem: https://www.archeton.pl/projekty-domow-parterowych-z-poddaszem-uzytkowym-i-garazem

Projekty domów z artykułu:


Zamów projekt
Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!
Porady i pomoc w wyborze, zmiany,adaptacja, warianty projektu.
12 295 05 86 | ddi@archeton.pl


Poradnik inwestora16/02/2021WYBÓR DZIAŁKI BUDOWLANEJ
Budowa domu na wąskiej działce
Zaprojektowanie i budowa domu na wąskiej działce, tak aby był on funkcjonalny i estetyczny, jest zadaniem dość trudnym, wymagającym odpowiednich umiejętności. Jednak obecnie mały metraż dzia...
11/01/2021WYBÓR PROJEKTU DOMU
Dom parterowy - zalety i wady
Dom parterowy, parterówka, projekty domów, projekt domu, projekty domow, projekt dom, budowa domu, dom a wąską działkę, dom tani w budowie...
25/11/2020WYBÓR PROJEKTU DOMU
Dom za miastem
Kto z nas nie marzy o własnym domu stanowiącym prywatny azyl i schronienie przed wielkomiejskim hałasem, rozgardiaszem i wszędobylskim smogiem? Swój dom to swój dom i mało które mieszkanie w b...
24/06/2020WYBÓR PROJEKTU DOMU
Kostka znowu w grze
W czasach pilnej potrzeby ochrony klimatu, dachy budynków coraz częściej pokrywa się roślinami odzyskując tym samym tereny zajęte pod budowę domów dla zieleni......
Reklama
VELUX
Reklama
Solbet
Reklama
JAWAR
Reklama
FAKRO
Reklama
Gór-stal
Reklama
Hörmann

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH
ZGODNIE Z RODO – OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

Szanowni Państwo, Szanowny kliencie
zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Wasze dane osobowe, jest ARCHETON Sp. z o.o. z siedzibą ul. Cystersów 9, 31-553 Kraków reprezentowana przez Zarząd.

Wasze dane osobowe będą przetwarzane przez nas w celu realizacji usług świadczonych przez naszą jednostkę.

Informujemy, że:
  1. Macie prawo do żądania od administratora dostępu do Waszych danych osobowych, wizerunkowych i głosowych ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych.
  2. Dane osobowe będą przechowywane przez okres wynikający z przepisów prawa, w szczególności ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach oraz rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 stycznia 2011 r. w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów akt oraz instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych.
  3. Macie prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
  4. Podanie danych osobowych jest warunkiem realizacji usług świadczonych przez naszą jednostkę, określonych w przepisach prawa.
  5. Konsekwencją niepodania danych jest brak możliwości świadczenia usługi, o którą się Państwo staracie.
  6. Podstawę prawną przetwarzania Waszych danych stanowi art. 6 ust. 1 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), tzn. dane będą przetwarzane na podstawie Waszej zgody lub na podstawie przepisów prawa.
Dane kontaktowe administratora danych osobowych: e-mail: ado@archeton.pl.