FaceBook
infolinia 801 80 80 80
www.archeton.pl

Drukuj

Drzwi na lata

Wybierając drzwi wewnętrzne powinniśmy brać pod uwagę nie tylko względy estetyczne, ale także techniczne, takie jak sposób klejenia płyty MDF czy technika okleinowania. W końcu, to one w dużej mierze wpływają na komfort użytkowania i trwałość produktu.
Wiele osób szczególną uwagę poświęca drzwiom zewnętrznym. Trudno się zresztą dziwić, w końcu to one chronią dom przed włamaniem, zimnem czy hałasem. Często są narażone na warunki atmosferyczne, dlatego szuka się tych najbardziej trwałych i solidnych. Przy wyborze drzwi wewnętrznych zastanawiamy się raczej czy będą komponowały się z wystrojem wnętrza, czy okleina nie będzie zbyt ciemna, a powierzchnia przeszkleń odpowiednia dla danego pomieszczenia. Warto jednak pamiętać, że one również podlegają działaniu czasu, wilgotności powietrza czy zwykłym uszkodzeniom mechanicznym wynikającym z ciągłego użytkowania.

Drewno, fornir czy okleina?

Jeśli zależy nam na wysokiej jakości drzwi wewnętrznych, powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na materiał, z którego są wykonane oraz sposób wykończenia. Decydując się na drzwi drewniane musimy liczyć się ze sporymi kosztami oraz ryzykiem, że pod wpływem wilgoci i upływu czasu mogą się wypaczać. Tańszym i pewniejszym rozwiązaniem są drzwi fornirowane i okleinowane. Ich wypełnienie, w zależności od modelu może stanowić płycina, płyta MDF lub wiórowa płyta otworowa.
Fornir to cienkie płaty uzyskiwane przez skrawanie drewna o dużych średnicach – mówi Adam Hucz z firmy INVADO.
Dzięki zachowaniu naturalnej struktury drewna drzwi fornirowane na pierwszy rzut oka wyglądają, jakby w całości były zrobione z drewna. Coraz wyższa jakość oraz szeroki wybór dekorów sprawia, że to rozwiązanie zyskuje na popularności. Kolejną propozycją wartą uwagi są drzwi okleinowane. Ich niewątpliwym walorem jest cena, a dzięki zastosowaniu nowych technologii produkcji nie pozostają w tyle także pod względem jakości i estetyki – dodaje.

Gładkie krawędzie

W 2007 roku nasza firma opatentowała Technologię Invado, czyli innowacyjną metodę okleinowania drzwi poza krawędzią przylgi – mówi A. Hucz.
W tradycyjnym skrzydle łączenie okleiny przebiega wzdłuż krawędzi. W wyniku wieloletniego użytkowania materiał może się rozwarstwić. Technologia Invado polega na oklejeniu powierzchni drzwi jednym kawałkiem folii, której łączenie pojawia się w niewidocznym miejscu, dokładnie wewnątrz przylgi. Dzięki temu rozwiązaniu krawędzie skrzydła są lekko zaokrąglone, odporne na działanie wilgoci i różnego rodzaju uszkodzeń – tłumaczy.
Brak ostrych kantów to nie tylko większa trwałość, ale również bezpieczeństwo użytkowania, którą doceniają szczególnie rodzice małych dzieci. Drzwi IGNIS z oferty Invado to gwarancja bezpieczeństwa w klasycznym, eleganckim wydaniu. Sprawdzą się zarówno w obiektach użyteczności publicznej, jak i w prywatnych mieszkaniach.
Wypełnienie drzwi stanowi wełna mineralna o gęstości 120 kg/m3, a okładzinę zewnętrzną płyta HDF o grubości 3 mm. Rama wykonana jest z warstwowo klejonego drewna iglastego, a ościeżnica, w zależności od potrzeb, dostępna jest w wersji metalowej lub drewnopochodnej. Drzwi posiadają certyfikat odporności ogniowej EI30, co oznacza, że w razie pożaru, będą skuteczną barierą dla ognia. Poza właściwościami technicznymi, charakteryzują się wysoką estetyką, dzięki czemu, z powodzeniem mogą zastępować zwykłe drzwi. Dostępne są zarówno w wysokiej klasy okleinie ENDURO, jak i laminacie typu ECO FORNIR w wielu dekorach. Do wyboru są między innymi: biel, wiśnia solido, orzech duro, dąb szary, heban i olcha. Jednolita, pełna forma drzwi IGNIS jest na tyle neutralna, że bez problemu dopasuje się do każdego stylu. Nie mnie ważna niż aspekty techniczne czy styl, jest cena produktu. Drzwi IGNIS są dostępne już od 449 zł netto, co sprawia, że stanowią bardzo konkurencyjną ofertę na rynku.
Drzwi IGNIS z oferty Invado to gwarancja bezpieczeństwa w klasycznym, eleganckim wydaniu. Sprawdzą się zarówno w obiektach użyteczności publicznej, jak i w prywatnych mieszkaniach.
Przygotowała firma: Invado

Data publikacji: 2013.05.13

Poradnik inwestora30/03/2021STOLARKA BUDOWLANA
Przyjemny klimat na poddaszu przez cały rok
Poddasze to zaciszna część budynku, w której możemy zorganizować sobie wygodną przestrzeń wypoczynku bądź spokojne miejsce pracy. Niezależnie od funkcji pomieszczeń na poddaszu, zawsze pot...
18/03/2021IZOLACJE I ELEWACJE BUDYNKU
Jak wybrać właściwy kolor fasady?
Elewacja domu to coś więcej niż warstwa ochronna budynku. To także wizytówka mieszkańców, która wspólnie z projektem domu określa ich gust oraz stosunek do świata...
16/02/2021WYBÓR DZIAŁKI BUDOWLANEJ
Budowa domu na wąskiej działce
Zaprojektowanie i budowa domu na wąskiej działce, tak aby był on funkcjonalny i estetyczny, jest zadaniem dość trudnym, wymagającym odpowiednich umiejętności. Jednak obecnie mały metraż dzia...
11/01/2021WYBÓR PROJEKTU DOMU
Dom parterowy - zalety i wady
Dom parterowy, parterówka, projekty domów, projekt domu, projekty domow, projekt dom, budowa domu, dom a wąską działkę, dom tani w budowie...
Reklama
VELUX
Reklama
Solbet
Reklama
JAWAR
Reklama
FAKRO
Reklama
Gór-stal

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH
ZGODNIE Z RODO – OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

Szanowni Państwo, Szanowny kliencie
zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Wasze dane osobowe, jest ARCHETON Sp. z o.o. z siedzibą ul. Cystersów 9, 31-553 Kraków reprezentowana przez Zarząd.

Wasze dane osobowe będą przetwarzane przez nas w celu realizacji usług świadczonych przez naszą jednostkę.

Informujemy, że:
  1. Macie prawo do żądania od administratora dostępu do Waszych danych osobowych, wizerunkowych i głosowych ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych.
  2. Dane osobowe będą przechowywane przez okres wynikający z przepisów prawa, w szczególności ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach oraz rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 stycznia 2011 r. w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów akt oraz instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych.
  3. Macie prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
  4. Podanie danych osobowych jest warunkiem realizacji usług świadczonych przez naszą jednostkę, określonych w przepisach prawa.
  5. Konsekwencją niepodania danych jest brak możliwości świadczenia usługi, o którą się Państwo staracie.
  6. Podstawę prawną przetwarzania Waszych danych stanowi art. 6 ust. 1 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), tzn. dane będą przetwarzane na podstawie Waszej zgody lub na podstawie przepisów prawa.
Dane kontaktowe administratora danych osobowych: e-mail: ado@archeton.pl.