infolinia 801 80 80 80
www.archeton.plDrzwi na lata

Wybierając drzwi wewnętrzne powinniśmy brać pod uwagę nie tylko względy estetyczne, ale także techniczne, takie jak sposób klejenia płyty MDF czy technika okleinowania. W końcu, to one w dużej mierze wpływają na komfort użytkowania i trwałość produktu.
Wiele osób szczególną uwagę poświęca drzwiom zewnętrznym. Trudno się zresztą dziwić, w końcu to one chronią dom przed włamaniem, zimnem czy hałasem. Często są narażone na warunki atmosferyczne, dlatego szuka się tych najbardziej trwałych i solidnych. Przy wyborze drzwi wewnętrznych zastanawiamy się raczej czy będą komponowały się z wystrojem wnętrza, czy okleina nie będzie zbyt ciemna, a powierzchnia przeszkleń odpowiednia dla danego pomieszczenia. Warto jednak pamiętać, że one również podlegają działaniu czasu, wilgotności powietrza czy zwykłym uszkodzeniom mechanicznym wynikającym z ciągłego użytkowania.

Drewno, fornir czy okleina?

Jeśli zależy nam na wysokiej jakości drzwi wewnętrznych, powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na materiał, z którego są wykonane oraz sposób wykończenia. Decydując się na drzwi drewniane musimy liczyć się ze sporymi kosztami oraz ryzykiem, że pod wpływem wilgoci i upływu czasu mogą się wypaczać. Tańszym i pewniejszym rozwiązaniem są drzwi fornirowane i okleinowane. Ich wypełnienie, w zależności od modelu może stanowić płycina, płyta MDF lub wiórowa płyta otworowa.
Fornir to cienkie płaty uzyskiwane przez skrawanie drewna o dużych średnicach – mówi Adam Hucz z firmy INVADO.
Dzięki zachowaniu naturalnej struktury drewna drzwi fornirowane na pierwszy rzut oka wyglądają, jakby w całości były zrobione z drewna. Coraz wyższa jakość oraz szeroki wybór dekorów sprawia, że to rozwiązanie zyskuje na popularności. Kolejną propozycją wartą uwagi są drzwi okleinowane. Ich niewątpliwym walorem jest cena, a dzięki zastosowaniu nowych technologii produkcji nie pozostają w tyle także pod względem jakości i estetyki – dodaje.

Gładkie krawędzie

W 2007 roku nasza firma opatentowała Technologię Invado, czyli innowacyjną metodę okleinowania drzwi poza krawędzią przylgi – mówi A. Hucz.
W tradycyjnym skrzydle łączenie okleiny przebiega wzdłuż krawędzi. W wyniku wieloletniego użytkowania materiał może się rozwarstwić. Technologia Invado polega na oklejeniu powierzchni drzwi jednym kawałkiem folii, której łączenie pojawia się w niewidocznym miejscu, dokładnie wewnątrz przylgi. Dzięki temu rozwiązaniu krawędzie skrzydła są lekko zaokrąglone, odporne na działanie wilgoci i różnego rodzaju uszkodzeń – tłumaczy.
Brak ostrych kantów to nie tylko większa trwałość, ale również bezpieczeństwo użytkowania, którą doceniają szczególnie rodzice małych dzieci. Drzwi IGNIS z oferty Invado to gwarancja bezpieczeństwa w klasycznym, eleganckim wydaniu. Sprawdzą się zarówno w obiektach użyteczności publicznej, jak i w prywatnych mieszkaniach.
Wypełnienie drzwi stanowi wełna mineralna o gęstości 120 kg/m3, a okładzinę zewnętrzną płyta HDF o grubości 3 mm. Rama wykonana jest z warstwowo klejonego drewna iglastego, a ościeżnica, w zależności od potrzeb, dostępna jest w wersji metalowej lub drewnopochodnej. Drzwi posiadają certyfikat odporności ogniowej EI30, co oznacza, że w razie pożaru, będą skuteczną barierą dla ognia. Poza właściwościami technicznymi, charakteryzują się wysoką estetyką, dzięki czemu, z powodzeniem mogą zastępować zwykłe drzwi. Dostępne są zarówno w wysokiej klasy okleinie ENDURO, jak i laminacie typu ECO FORNIR w wielu dekorach. Do wyboru są między innymi: biel, wiśnia solido, orzech duro, dąb szary, heban i olcha. Jednolita, pełna forma drzwi IGNIS jest na tyle neutralna, że bez problemu dopasuje się do każdego stylu. Nie mnie ważna niż aspekty techniczne czy styl, jest cena produktu. Drzwi IGNIS są dostępne już od 449 zł netto, co sprawia, że stanowią bardzo konkurencyjną ofertę na rynku.
Drzwi IGNIS z oferty Invado to gwarancja bezpieczeństwa w klasycznym, eleganckim wydaniu. Sprawdzą się zarówno w obiektach użyteczności publicznej, jak i w prywatnych mieszkaniach.
Przygotowała firma: Invado

Data publikacji: 2013.05.13

Poradnik inwestora29/05/2017MATERIAŁY BUDOWLANE
Jak powiększyć przestrzeń na poddaszu? Nowa kolekcja firmy VELUX
Poczucie przestrzeni, panoramiczny widok, niezwykłe możliwości aranżacji i komfortowe miejsce do życia – tak wiele można zyskać wykorzystując na poddaszu nowatorskie rozwiązania firmy VELUX...
11/05/2017MATERIAŁY BUDOWLANE
Nowe, trzyszybowe okno dachowe VELUX do łazienki i kuchni
Energooszczędne, trzyszybowe, odporne na wilgoć i w przystępnej cenie – to główne zalety nowego okna dachowego VELUX GLU, które dostępne jest w podstawowej ofercie firmy od kwietnia....
28/04/2017TEMATY SPECJALNE
Aplikacja ViCare – instalacja grzewcza zawsze pod kontrolą
Nowa aplikacja mobilna Viessmann ViCare App to sposób na komfortową obsługę urządzenia grzewczego przez Internet....
26/04/2017MATERIAŁY BUDOWLANE
Dom aktywnych rozwiązań stworzony dla Twojego komfortu!
Z inicjatywy firmy VELUX i sześciu pracowni architektonicznych powstała kolekcja projektów nowoczesnych domów nawiązująca do idei budownictwa aktywnego...
Reklama
Convector
Reklama
Fakro
Reklama
Purmo
Reklama
Awilux
Reklama
Solbet
Reklama
Viessmann
Reklama