infolinia 801 80 80 80
www.archeton.plstrona główna > PORADNIK INWESTORA > BUDOWA DOMU > Instalacje > Fako - kotły opalane węglem, drewnem i pelletami

Fako - kotły opalane węglem, drewnem i pelletami

Kotły wodne MADERA 17-45 Kw

Kotły wodne Madera o pionowej konstrukcji przeznaczone są do spalania paliw stałych w postaci węgla i drewna. Duże gabaryty drzwi zasypowych i wkładka ceramiczna umożliwiają spalanie wilgotnego drewna kawałkowego o wymiarach do 40 cm. Kotły te wyposażone są w układ automatycznej kontroli procesu spalania co zapewnia stałe utrzymanie płomienia w palenisku bez konieczności częstego rozpalania.
Dzięki odpowiedniemu doborowi wielkości paleniska i powierzchni wymiany ciepła możliwe jest spalanie takiej ilości paliwa. Jaka jest niezbędna do utrzymania zadanych parametrów pracy przez co możliwe jest uzyskanie sprawności rzędu 84% i znaczne obniżenie zużycia paliwa. Regulacja trybu pracy pozwala na połączenia podgrzewacza ciepłej wody użytkowej również w okresie letnim bez konieczności pracy układu co zapewniając dostawę ciepłej wody w niskich kosztach przez cały rok.

Kotły wodne Ultra 20-40 kw

Kotły wodne Ultra to wysokoefektywne i ekologiczne urządzenia grzewcze przeznaczone do spalania paliw stałych w postaci węgla i drewna. Korpus wodny kotła jest konstrukcją stalową spawaną z atestowanych blach stalowych. Zastosowanie wentylatora podmuchu daje możliwość spalanie miału i gorszych gatunków węgla.
Kotły te wyposażone są w układ automatycznej kontroli procesu spalania co zapewnia stałe utrzymanie płomienia w palenisku bez konieczności częstego rozpalania i umożliwia także podłączenie pompy obiegowej c.o oraz dodatkowej pompy sterującej grzaniem ciepłej wody użytkowej (c.w.u.) w bojlerze.
Dzięki odpowiedniemu doborowi wielkości paleniska i powierzchni wymiany ciepła możliwe jest spalanie takiej ilości paliwa, jaka jest niezbędna do utrzymania zadanych parametrów pracy przez co możliwe jest uzyskanie sprawności powyżej 80% i znaczne obniżenie zużycia paliwa.
Fako - kotły opalane węglem, drewnem i pelletami Fako - kotły opalane węglem, drewnem i pelletami

Kotły wodne Ultra Duo 20-50 KW

Kotły wodne Ultra Duo przeznaczone są dla klientów poszukujących nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań w spalaniu paliw stałych. Kotły te wyposażone są w układ automatycznej kontroli procesu spalania co zapewnia stałe utrzymanie płomienia w palenisku bez konieczności częstego rozpalania, a paliwo dozowane jest automatycznie poprzez podajnik ślimakowy w zależności od zadanej temperatury. Dzięki zastosowaniu paleniska retortowego możliwe jest spalanie takiej ilości paliwa, jaka jest niezbędna do utrzymania zadanych parametrów pracy przez co możliwe jest uzyskanie sprawności powyżej 80% i znaczne obniżenie zużycia paliwa.
Dodatkowo kocioł wyposażony jest w ruszt awaryjny umożliwiający okresowe spalanie innych paliw, co stanowi zaletę w przypadku awarii elektryczności lub chwilowy brak paliwa podatkowego. Obsługa kotła sprowadza się tylko do okresowego napełnienia kosza zasypowego paliwem oraz usuwania popiołu z przygotowanej do tego szuflady. Regulacja trybu pracy pozwala na połączenie podgrzewacza ciepłej wody użytkowej również w okresie letnim bez konieczności pracy układu c.o zapewniając dostawę ciepłej wody w niskich kosztach przez cały rok.
Fako - kotły opalane węglem, drewnem i pelletami Fako - kotły opalane węglem, drewnem i pelletami
Fabryka Kotłów "FAKO" S.A., 84-230 Rumia, ul. Stoczniowców 8, Polska
Tel.(58) 671-70-80 wew.53, 54, 34 fako@fako.pl, handlowy@fako.pl
www.fako.pl

Poradnik inwestora24/08/2017IZOLACJE I ELEWACJE BUDYNKU
Styropian Austrotherm – zdrowe serce każdego systemu dociepleń
Każdy z nas wie, jak ważnym organem dla naszego organizmu jest serce. Dla każdego oczywistym jest, że o to serce należy odpowiednio dbać. Podobnie jest z systemem ocieplenia ścian zewnętrznych...
29/05/2017MATERIAŁY BUDOWLANE
Jak powiększyć przestrzeń na poddaszu? Nowa kolekcja firmy VELUX
Poczucie przestrzeni, panoramiczny widok, niezwykłe możliwości aranżacji i komfortowe miejsce do życia – tak wiele można zyskać wykorzystując na poddaszu nowatorskie rozwiązania firmy VELUX...
11/05/2017MATERIAŁY BUDOWLANE
Nowe, trzyszybowe okno dachowe VELUX do łazienki i kuchni
Energooszczędne, trzyszybowe, odporne na wilgoć i w przystępnej cenie – to główne zalety nowego okna dachowego VELUX GLU, które dostępne jest w podstawowej ofercie firmy od kwietnia....
28/04/2017TEMATY SPECJALNE
Aplikacja ViCare – instalacja grzewcza zawsze pod kontrolą
Nowa aplikacja mobilna Viessmann ViCare App to sposób na komfortową obsługę urządzenia grzewczego przez Internet....
Reklama
Convector
Reklama
Fakro
Reklama
Purmo
Reklama
Awilux
Reklama
Solbet
Reklama
Viessmann
Reklama