infolinia 801 80 80 80
www.archeton.plstrona główna > MULTIMEDIA > ANIMACJE > Inspirujące filmy do projektów domów

Inspirujące filmy do projektów domów

Projekt domu Heliotrop
Projekty domów parterowych z użytkowym poddaszem, w których tak, jak w Heliotropie postawiliśmy na rozmach formy i niestandardową wielkość, zgrupowane zostały w kolekcji mini-rezydencji Archetonu. Na rozbudowanym rzucie Heliotropa umieszczono strefę mieszkalną i dostępną z holu część gospodarczą.
Dwustanowiskowy garaż sąsiaduje tu z dużą kotłownią i umożliwia przejście na tyły posesji. Otwarty parter dzieli jedynie centralnie usytuowany kominek. Na poddaszu są trzy pokoje, łazienka oraz na osobnym poziomie nad garażem, komfortowy zespół głównej sypialni. Sylwetę budynku cieniują balkony i wnęki wsparte na słupach, ale szczególną uwagę przykuwają ciekawe przeszklenia. Projekt Heliotrop ma mniejszą powierzchnię użytkową niż projekt Heliotrop Max. Wynika to głównie z różnicy materiałów ściennych i detalu wnęki balkonu w elewacji ogrodowej. Kształt i położenie klatki schodowej skutkuje innym układem salonu, łazienki na parterze, przejścia do garażu i kotłowni. Użytkowe poddasze w projekcie Heliotrop proponuje o jedną mniej sypialnię na użytkowym poddaszu, ale w zamian – większe pomieszczenie pralni.


Interaktywny spacer:
Projekt domu Heliotrop - interaktywny spacer
Projekt domu Solaris
Eksperymenty z detalami architektonicznymi sprawiają, że nawet tradycyjny, w ogólnym zamyśle, dom parterowy z użytkowym poddaszem, nabiera współczesnego wyrazu. I taki właśnie: nowoczesny i klasyczny jednocześnie, jest projekt domu Solaris.
Przestronny parter Solarisa ukształtowano jako wspólną, otwartą przestrzeń. Delikatne ramy, dla podziałów funkcjonalnych, tworzą jedynie, wyraziście zarysowane, narożniki salonu i jadalni. Zostały one całkowicie przeszklone i wysunięte w głąb ogrodu. Wpuszczają do domu więcej światła budując iluzję przenikania się wnętrza i krajobrazu. Wydzielony ścianami jest jedynie gabinet, a w drugiej części parteru - dwustanowiskowy garaż z kotłownią. Na poddaszu ulokowane zostały 4 sypialnie, pokój kąpielowy i pralnia. Wyjątkową prywatność zapewnia główna sypialnia na półpiętrze: z własną łazienką i garderobą.
Zapraszamy również na interaktywny spacer i do zapoznania się z pełną prezentacją projektu.


Interaktywny spacer:
Projekt domu Solaris - interaktywny spacer
Projekt domu Turkus bazuje na znanym i cenionym przez naszych inwestorów projekcie Maja. Zmiany, jakie zostały w nim wprowadzone wynikają z naszej pasji do udoskonalania doskonałego, sugestii naszych klientów i powiększenia garażu tak by mieścił dwa samochody. Urozmaiceniem prostej bryły, opartej na rzucie kwadratu, jest ryzalit, w którym idealnie mieści się stół dla całej, nawet sześcioosobowej rodziny. Ustawny salon z kominkiem jest lekko oddzielony od kuchni. Dodatkowo na parterze znalazło się miejsce na piękny pokój gościnny lub gabinet, ustawną łazienkę z prysznicem oraz spiżarkę pod schodami.
W części sypialnianej domu, na poddaszu, zaprojektowano cztery piękne, duże, równej wielkości pokoje, wspólną garderobę i salon kąpielowy. Każdy z pokoi ma wydzielone miejsce na dużą szafę a położona nad garażem sypialnia rodziców ma oddzielną łazienkę i garderobę. Wszystko to czyni dom ładnym i praktycznym.
Projekt domu Heliodor to dom o bardzo efektownej formie budynku i ponadprzeciętnym komforcie mieszkania. Wyjątkowo przestronna jest nie tylko strefa dzienna parteru, ale i prywatne pomieszczenia dla 5 domowników na poddaszu. Nie brak praktycznych schowków, garderoby i spiżarni. Bogatą rzeźbę bryły Heliodora zbudowano lokując każdą z funkcji strefy dziennej w specjalnie obmyślanej części rozbudowanego rzutu. Szczególnie ciekawe ramy przewidziano dla jadalni, aranżując ją w półkolistym, ażurowym ryzalicie. Całkowite przeszklenie tak znacznego fragmentu elewacji umożliwia wzajemne przenikanie się przestrzeni domu i ogrodu. Wysokie okna w jadalni, wpuszczają światło daleko w głąb parteru. Dzięki temu ściany aneksu kominkowego mogą pozostać niemal pełne, co różnicuje charakter i atmosferę obu części salonu.
Projekt domu Hektor Bas

Działka w miejskiej dzielnicy willowej jest idealna, aby zrealizować reprezentacyjny projekt domu Hektor Bas. Wśród dużych domów z użytkowym poddaszem i z jednostanowiskowym garażem wyróżnia go rzut w kształcie litery T oraz imponujący efekt przenikania się dwóch czterospadowych dachów.

Frontowy podcień narożny Hektora prowadzi przez wygodną sień do podłużnego holu. Łączy on strefę wejściową, wyposażoną w gabinet, z gospodarczym zespołem garażu i kotłowni oraz z główną - dzienną częścią mieszkania. Dzieląc ją wnęką podcienia ogrodowego uzyskano kompromis między całkowitym otwarciem i separowaniem salonu. Jadalnię przy kuchni umieszczono w przeszklonym ryzalicie, który, znajdując się na osi symetrii schodów, doskonale doświetla komunikację parteru z wejściem na poddasze. Tu, na dwóch poziomach, projekt domu Hektor Bas przewiduje cztery komfortowe sypialnie, dwie łazienki i pralnię. Przestrzeń pod skosami dachu wykorzystano na garderoby przy sypialniach. Lukarny z wyjściem na balkon kształtują niepowtarzalny charakter wnętrza każdej z nich, a sylwetce domu domalowują dekoracyjne akcenty w każdej elewacji.
Projekt domu Turkus Rex to udana propozycja w kolekcji Neoton. Mniej zwarta bryła charakteryzująca projekty domów dużych, takich jak Turkus i Turkus Rex, to z jednej strony konieczność, z drugiej – architektoniczny atut. Większa długość ścian zewnętrznych ułatwia dobre oświetlenie obszernych wnętrz. Jednocześnie w budynku o znacznych gabarytach powstają mniejsze struktury, co zmienia korzystnie jego proporcje. Mieszkalną część Turkusa Rex akcentuje narożny ryzalit na rzucie ośmiokąta z jadalnią przy kuchni oraz lukarny od frontu i ogrodu. Na parterze przewidziano bardzo przestronny, otwarty układ salonu i gabinet. Część nocna na poddaszu składa się z 3 sypialni. Dwustanowiskowy garaż i kotłownię zamknięto w dostawionej, niższej bryle, przekrytej osobnym dwuspadowym dachem, który mieści komfortowo wyposażoną główną sypialnię. Oprócz podstawowych pomieszczeń projekt domu Turkus Rex oferuje trzy łazienki oraz, bezcenne w domu,: pralnię i schowki. Przedstawiamy Państwu przykładową dla tego domu aranżację kuchni i salonu:
Projekt domu Margo Kubik jest przykładem eksperymentalnego połączenia tradycyjnej bryły z detalami nawiązującymi do modernistycznej konwencji w architekturze. Prostopadłościenna lukarna nad wejściem osadzona została w klasycznej sylwetce dwuspadowego dachu przekrywającego zdyscyplinowany, zwarty rzut Margo. Duże, narożne okna wpuszczają do otwartej strefy dziennej mieszkania mnóstwo światła. Przeszklenia bez podziałów otwierają w salonie panoramę ogrodu i zacierają granicę między wnętrzem i otoczeniem domu.