infolinia 801 80 80 80
www.archeton.plstrona główna > O FIRMIE > Aktualności > Jak powstawała Maja - kronika budowy

Jak powstawała Maja - kronika budowy

1. Na działce najpierw przygotowana została płyta fundamentowa. Dźwig rozładowuje elementy przywiezione z hali produkcyjnej. Ekipa przygotowuje je do montażu.
2. Od zewnątrz ściany ocieplone są dodatkowo styropianem, zaś od strony wnętrza pokrywają je usztywniające szkielet płyty drewnopochodne, które później zostaną wykończone suchym tynkiem.
3. Otwory w zmontowanych ścianach od razu zamykane są oknami. Stan surowy otwarty praktycznie nie ma miejsca. Wyłania się już narożny ryzalit jadalni – znak rozpoznawczy projektu „Maja”.
4. Na zwieńczeniu ścian parteru widoczna jest już belka oczepowa – teraz montowane są belki stropu nad parterem.
5. Belki stropu wysunięte wspornikowo na zewnątrz utworzą balkon. Latem wyjście na taras będzie przyjemnie zacienione. Jesienią zaś, gdy słońce jest niżej, przez balkonowe drzwi ciepło bez przeszkód dotrze w głąb pokoju.
6. Na montaż oczekują teraz przywiezione właśnie elementy ścian szczytowych poddasza.
7. Na stropie nad parterem powstają wewnętrzne elementy poddasza.
8. Montaż konstrukcji dachu. Folia wstępnego krycia dachu mocowana jest do krokwi kontrłatami. Teraz na kontrłaty idą łaty – na nich ułożone zostanie pokrycie dachu.
9. Przygotowanie dachu do pokrycia odbywa się równolegle z uzupełnianiem styropianu na ścianach w miejscach połączeń wszystkich gotowych elementów przywiezionych z hali produkcyjnej. Po ułożeniu dachówki cementowej stan surowy zamknięty będzie gotowy.
10. Pojawiają się elementy wykończenia elewacji. Grafitowa dachówka doskonale kontrastuje z bielą rynien, słupków, belek i widocznych elementów więźby dachowej. Ściany zewnętrzne przygotowywane są do nałożenia cienkowarstwowych powłok elewacyjnych.
11. Trójkątna lukarna, która stanowi element ozdobny prostego, dwuspadowego dachu, doskonale doświetli także łazienkę na poddaszu.