FaceBook
infolinia 801 80 80 80
www.archeton.pl

Drukuj

strona główna > PORADNIK INWESTORA > BUDOWA DOMU > IZOLACJE I ELEWACJE BUDYNKU > Jak wybrać właściwy kolor fasady?

Termo Organika

Jak wybrać właściwy kolor fasady?

Elewacja najwyższej klasy

Elewacja domu to coś więcej niż warstwa ochronna budynku. To także wizytówka mieszkańców, która wspólnie z projektem domu określa ich gust oraz stosunek do świata. Odpowiednio dobrane wykończenie elewacji podkreśla urodę i charakter obiektu. W zachodniej Europie i Polsce od lat sprawdza się połączenie odcieni bieli i szarości. To najmodniejsze barwy, które doskonale pasują do praktycznie wszystkich elewacji budynków. Biel i szarość optymalnie integrują się z projektami domów biura architektonicznego Archeton, wydobywając i uwydatniając ich atuty oraz klasę.

Wybór elewacji to jedna z kluczowych decyzji, której efekt odczuwalny będzie przez długie lata. Optymalne kolory elewacji podkreślają walory architektoniczne budynku, budują pozytywny wizerunek mieszkańców i dobrze oddziałują na otoczenie. Chybiony kolor elewacji to błąd, za który możemy płacić latami. Na szczęście w przypadku tynków są dwa kolory, które praktycznie zawsze sprawdzają się idealnie. To biel i szarość w różnych odcieniach. Te barwy to hit, a zarazem klasyka elegancji, która jest ponadczasowa. To pewny wybór z którego właściciele będą dumni. Te dwie barwy są bezkonkurencyjne i idealnie pasują do wszystkich domów zaprojektowanych przez cenionych architektów, m.in. pracownie Archeton.

- W palecie barw Termo Organiki znajduje się wiele odcieni bieli i szarości. Najpopularniejszym kolorem, który rekomendują do swoich projektów architekci z najlepszych polskich pracowni, jest kolor Termo Organika TO-WH003 - mówi Krzysztof Krzemień, dyrektor ds. technicznych Termo Organiki – Idealnie pasuje on do naturalnych kolorów otoczenia, czyli beży, brązów, ale również świetnie komponuje się wśród innych, nietypowych i wyrazistych kolorów, jak np. fiolety. Projekty domów Archeton, w których zastosowano nasze odcienie szarości, zostały najlepiej ocenione, jako budynki: „idealnie skomponowane”, „reprezentacyjnie”, „nowoczesne i intrygujące”.

Optymalny wybór

Przy planowaniu kolorystyki elewacji nie można pozwolić sobie na pomyłki. Jeśli z jakiś względów zdecydujemy się na inny kolor elewacji niż biały w połączeniu z szarym, zawsze musimy wziąć pod uwagę barwę dachu, ram okiennych oraz drzwi. Eksperci proponują rozpocząć wybór koloru od elewacji, następnie wybierać barwę dachu i pozostałych detali. Oczywiście można postępować według odwrotnego schematu, ale według ekspertów pierwsza opcja jest optymalna. Jeśli mamy problem z wyobrażaniem sobie poszczególnych wariacji kolorystycznych, można wykorzystać bezpłatny i intuicyjny wizualizer kolorów, który jest dostępny na stronie Termo Organiki: https://termoorganika.pl/wizualizer-kolorow. Wizualizacja koloru elewacji sprawi, że świadomie dobierzemy najbardziej odpowiadające nam barwy. Wizualizer kolorów jest tak samo intuicyjny, jak wirtualne przymierzalnie ubrań online.

Jakość elewacji to podstawa

Optymalna elewacja chronii przed warunkami atmosferycznymi i jest elegancką wizytówką, która podkreśla charakter budynku. Musi być wykonana profesjonalnie i tylko wysokiej jakości materiałami, ponieważ chroni budynek 24 godziny na dobę przez długi okres jego użytkowania.Poradnik inwestora14/05/2021STOLARKA BUDOWLANA
Piękne, ciepłe i przeciwwłamaniowe drzwi wejściowe
Szukasz drzwi wejściowych do swojego domu? Chcesz, żeby były nie tylko ładne i ciepłe, ale także przeciwwłamaniowe? Teraz drzwi wejściowe ISOPRO Secur wraz z montażem kupisz w bardzo okazyjne...
30/03/2021STOLARKA BUDOWLANA
Przyjemny klimat na poddaszu przez cały rok
Poddasze to zaciszna część budynku, w której możemy zorganizować sobie wygodną przestrzeń wypoczynku bądź spokojne miejsce pracy. Niezależnie od funkcji pomieszczeń na poddaszu, zawsze pot...
18/03/2021IZOLACJE I ELEWACJE BUDYNKU
Jak wybrać właściwy kolor fasady?
Elewacja domu to coś więcej niż warstwa ochronna budynku. To także wizytówka mieszkańców, która wspólnie z projektem domu określa ich gust oraz stosunek do świata...
16/02/2021WYBÓR DZIAŁKI BUDOWLANEJ
Budowa domu na wąskiej działce
Zaprojektowanie i budowa domu na wąskiej działce, tak aby był on funkcjonalny i estetyczny, jest zadaniem dość trudnym, wymagającym odpowiednich umiejętności. Jednak obecnie mały metraż dzia...
Reklama
COLUMBUS ENERGY
Reklama
VELUX
Reklama
Solbet
Reklama
COLUMBUS ENERGY
Reklama
FAKRO
Reklama
Gór-stal
Reklama
Hörmann

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH
ZGODNIE Z RODO – OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

Szanowni Państwo, Szanowny kliencie
zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Wasze dane osobowe, jest ARCHETON Sp. z o.o. z siedzibą ul. Cystersów 9, 31-553 Kraków reprezentowana przez Zarząd.

Wasze dane osobowe będą przetwarzane przez nas w celu realizacji usług świadczonych przez naszą jednostkę.

Informujemy, że:
  1. Macie prawo do żądania od administratora dostępu do Waszych danych osobowych, wizerunkowych i głosowych ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych.
  2. Dane osobowe będą przechowywane przez okres wynikający z przepisów prawa, w szczególności ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach oraz rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 stycznia 2011 r. w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów akt oraz instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych.
  3. Macie prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
  4. Podanie danych osobowych jest warunkiem realizacji usług świadczonych przez naszą jednostkę, określonych w przepisach prawa.
  5. Konsekwencją niepodania danych jest brak możliwości świadczenia usługi, o którą się Państwo staracie.
  6. Podstawę prawną przetwarzania Waszych danych stanowi art. 6 ust. 1 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), tzn. dane będą przetwarzane na podstawie Waszej zgody lub na podstawie przepisów prawa.
Dane kontaktowe administratora danych osobowych: e-mail: ado@archeton.pl.