FaceBook
infolinia 801 80 80 80
www.archeton.pl

Drukuj

strona główna > ZAKUP I ADAPTACJA > Informacje o projekcie > Systemy grzewcze w naszych projektach

Jakie systemy ogrzewania domu uwzględnione są w projektach Archetonu?

W ofercie Archetonu znajdują się głównie domy, w których system centralnego ogrzewania rozwiązano w oparciu o kotły gazowe. Najczęściej zaprojektowano je w oddzielnych pomieszczeniach technicznych - kotłowniach, rzadziej, w przypadku małych domów, w łazience bądź w kuchni. Niewielką grupę stanowią projekty z kotłowniami na węgiel (m.in. projekty Ewa z piwnicą, Modrzyk Karbo, Nuta Karbo).
Do rozprowadzenie ciepła proponujemy głównie systemy grzejników montowanych pod oknami. Większość projektów (zwłaszcza te opracowane po roku 2008) przewiduje grubość warstw posadzkowych uwzględniającą możliwość adaptacji projektu do ogrzewania podłogowego. Dodatkowo większość projektów przewiduje kominek w salonie. Rodzaj kominka i sposób jego wykorzystania w celu wspomagania ogrzewania budynku, zależy od decyzji inwestora i jest kwestią adaptacji projektu instalacji c.o. (np. kominek płaszczem wodnym lub z nadmuchem) przez uprawnionego projektanta.
Uwaga! Kominek nie może być jedynym sposobem ogrzewania domu użytkowanego przez cały rok. Wspomaganie ogrzewania na bazie kotła c.o. w systemie wentylacji mechanicznej z rekuperacją (odzyskiem ciepła ze zużytego powietrza) zaproponowano w projektach z kolekcji EKO. Zastosowanie kolektorów słonecznych do ogrzewania ciepłej wody użytkowej (c.w.u.) możliwe jest w domach Archetonu po prostej adaptacji wykonanej na zlecenie inwestora przez uprawnionego projektanta instalacji.
Uwaga!
Ze względu na przewagę rozwiązań opartych o kotły gazowe w ofercie Archetonu, a jednocześnie w odpowiedzi na zainteresowanie Klientów innymi rodzajami paliwa, nasza firma proponuje Państwu alternatywne rozwiązanie ogrzewania domu kotłem na paliwo stałe wszędzie tam, gdzie tylko pozwalają na to rozmiary kotłowni.
Wykonujemy dodatkowo projekty instalacji sanitarnych z uwzględnieniem zamiany kotła gazowego (pracującego na potrzeby ogrzewania budynku oraz ciepłej wody) na kocioł opalany paliwem stałym. Są to tzw. aneksy na paliwo stałej. Rozwiązania takie mogą mieć zastosowanie w przypadkach, gdy nie ma możliwości wykonania instalacji gazowej z powodu braku sieci gazowej lub, gdy z innych względów, choćby ekonomicznych, zainstalowanie kotła gazowego nie jest preferowane przez inwestora.