FaceBook
infolinia 801 80 80 80
www.archeton.pl

Drukuj

Kronika Budowy - Projekt domu Mariola

Mariola (124,5m2) należy do domów z użytkowym poddaszem, połączonych ekonomicznie z garażem w jedną bryłę. Program funkcjonalny parteru to kompletne mieszkanie, a na poddaszu są cztery dodatkowe pokoje z łazienką i garderobą. Dekoracyjny ryzalit jadalni, lukarnę akcentującą fronton i balkony w ścianach szczytowych zaprojektowano lekko i nowocześnie.


Inwestor Marioli zdecydował się na realizację inwestycji na działce położonej w sąsiedztwie zespołu parkowego neogotyckiego pałacyku w Piekarach. Podpisując umowę z Archetonem na realizację budowy zdecydował się na wariant Maxi (standard developerski) Dokonał niewielkich zmian w układzie łazienek, całkowicie otworzył kuchnię na pokój dzienny, uprościł wykończenie elewacji. Postawił też na wspomaganie ogrzewania systemem dystrybucji gorącego powietrza z kominka. Doprowadzenie powietrza do paleniska wydłużył do 30m, aby latem powietrze chłodzone w warstwach ziemi wykorzystywać do prostej i taniej klimatyzacji.

Tuż przed rozpoczęciem budowy: mimo przedwiosennej mgły, widać, że Mariola stanie na działce w pięknej okolicy: bliskość klasztoru w Tyńcu, przejażdżki konne...

PowiększeniePowiększeniePowiększenie

28 marca 2012 - pierwszy wykop pod fundamenty. Warunki gruntowe nie były sprzyjające, stąd konieczność głębokiego posadowienia i częściowej wymiany podłoża.

PowiększeniePowiększeniePowiększenie
Z początkiem kwietnia wylane zostały ławy fundamentowe, ukazując charakterystyczny zarys rzutu Marioli. Kilka dni później ruszyły w górę ściany fundamentowe.

PowiększeniePowiększeniePowiększeniePowiększenie
W końcu drugiej dekady kwietnia, zakończono izolację fundamentów i układanie drenażu obwodowego. Przed zsypaniem fundamentów ułożono również podejścia instalacji wod-kan.

PowiększeniePowiększeniePowiększenie
Stan zero w otoczeniu pierwszej zieleni wiosny 2012! Zanim zaczną rosnąć ściany zewnętrzne Marioli, układana jest pod nie izolacja pozioma.

PowiększeniePowiększeniePowiększenie
Teraz czas na bloczki z betonu komórkowego Termalica. Dziesięć dni z przełomu kwietnia i maja wystarczyły na podciągniecie murów do poziomu stropu nad parterem.

PowiększeniePowiększeniePowiększenie
Ściany konstrukcyjne spięte zostaną na poziomie stropu żelbetowym wieńcem. Aby go wylać, trzeba ułożyć deskowania i wypełnić je stalowym zbrojeniem.

PowiększeniePowiększeniePowiększenie
Trzecia dekada maja 2012. Szalunki podstemplowane stalowymi podporami ukształtują płytę stropowa i schody na poddasze Marioli.

PowiększeniePowiększeniePowiększenie
Na początku czerwca wymurowane są ścianki kolankowe poddasza i można zacząć konstruować więźbę dachu z częściowo prefabrykowanych elementów firmy Burkietowicz.

PowiększeniePowiększeniePowiększenie
Pierwsze dni wakacji: dach gotowy, układana jest cementowa dachówka Braas.

PowiększeniePowiększeniePowiększeniePowiększenie
Już można wyobrazić sobie wnętrza domu: wachlarz schodów w holu, przesycone światłem sypialnie na poddaszu …

PowiększeniePowiększenie

Wykończony dach, trwają prace przy wykonywaniu elewacji zewnętrznej

PowiększeniePowiększeniePowiększenie

Jadalnia, jak cały dom, ogrzewana będzie kotłem gazowym f. Viessmann. Z kotłowni, pod schodami, rozchodzą się instalacje wodna i centralnego ogrzewania.

PowiększeniePowiększenie

Wrzesień 2012: Mariola ocieplona styropianem, z jasnym tynkiem, stolarką OKNO Plus i dachową – Roto. Brama garażowa Hoermann

PowiększeniePowiększeniePowiększenie

Marzec 2013: Mariola wykończona, w pełnej krasie na uporządkowanym i już zazielenionym placu budowy. Delikatne metalowe balustrady nawiązują do materiału i koloru bramy garażu.

PowiększeniePowiększeniePowiększenie

 


Reklama
VELUX
Reklama
Solbet
Reklama
JAWAR
Reklama
FAKRO
Reklama
Hörmann


INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH
ZGODNIE Z RODO – OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

Szanowni Państwo, Szanowny kliencie
zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Wasze dane osobowe, jest ARCHETON Sp. z o.o. z siedzibą ul. Cystersów 9, 31-553 Kraków reprezentowana przez Zarząd.

Wasze dane osobowe będą przetwarzane przez nas w celu realizacji usług świadczonych przez naszą jednostkę.

Informujemy, że:
  1. Macie prawo do żądania od administratora dostępu do Waszych danych osobowych, wizerunkowych i głosowych ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych.
  2. Dane osobowe będą przechowywane przez okres wynikający z przepisów prawa, w szczególności ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach oraz rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 stycznia 2011 r. w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów akt oraz instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych.
  3. Macie prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
  4. Podanie danych osobowych jest warunkiem realizacji usług świadczonych przez naszą jednostkę, określonych w przepisach prawa.
  5. Konsekwencją niepodania danych jest brak możliwości świadczenia usługi, o którą się Państwo staracie.
  6. Podstawę prawną przetwarzania Waszych danych stanowi art. 6 ust. 1 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), tzn. dane będą przetwarzane na podstawie Waszej zgody lub na podstawie przepisów prawa.
Dane kontaktowe administratora danych osobowych: e-mail: ado@archeton.pl.