infolinia 801 80 80 80
www.archeton.plstrona główna > PORADNIK INWESTORA > BUDOWA DOMU > DACH > Modne dachówki płaskie
BRAAS

Modne dachówki płaskie

Modne dachówki płaskie
Fot. BRAAS
Pomysły wielkich projektantów mody są do dnia pokazu okryte wielką tajemnicą. Branża rozpoczyna spekulacje na długo przed premierą kolekcji. Nadchodzące trendy można jednak odpowiednio wcześniej podpatrzeć u… producentów tkanin. Nie inaczej jest w branży budowlanej. Producent kompletnych systemów dachowych BRAAS już wie, które wzory oraz kolory będą modne na polskich dachach w nadchodzącym sezonie budowlanym.

O ile bogactwo wzorów i barw na pokazach mody może przyprawić o zawrót głowy, są rozwiązania, które sprawdzą się niezależnie od aktualnych trendów. W tym kontekście nie dziwi rosnąca moda w branży budowlanej na dachówki płaskie ciemnych kolorach, które są niczym prosta czarna sukienka. Okazem zasługującym na szczególną uwagę jest Tegalit Protegon - modna i nowoczesna dachówka płaska.

Niezależnie od trendów - prostota i elegancja nigdy nie wychodzą z mody. Nowa dachówka Tegalit, oferowana przez markę BRAAS, łączy w sobie aktualną modę na pokrycie z dachówek płaskich z innowacyjną technologią Protegon. Dodatkowo oferowane są w cieszących się rosnącą popularnością kolorach: szarym i grafitowym, a także brązowym i ceglanym.
Nowoczesny wygląd to nie jedyna zaleta Tegalit Protegon. Dzięki innowacyjnej technologii dachówki te odbijają do 300% więcej promieniowania podczerwonego niż ich zwykłe odpowiedniki. Powoduje to obniżenie się ogrzewania spodniej części dachówki o nawet 10°C, a tym samym niższą temperaturę na poddaszu, przez co w lecie możemy ograniczyć korzystanie z klimatyzacji. Dachówka sprawdzi się zarówno na dachach nowobudowanych, jak i remontowanych.

Tegalit Protegon
Tegalit Protegon, fot. BRAAS
Beton to materiał nowoczesny i niezwykle trwały, dlatego wykorzystujemy go do produkcji siedmiu modeli dachówek BRAAS. Wytrzymuje najbardziej niekorzystne warunki atmosferyczne oraz obciążenia, jakim jest poddawany, na przykład podczas obfitych opadów śniegu. Dbając o estetyczny wygląd produktu, inżynierowie pomyśleli również o rozwiązaniu zabezpieczającym Tegalit w transporcie, polegającym na nałożeniu od spodu dachówki specjalnej żywicy – mówi Marek Podeszwa, doradca techniczny marki BRAAS.

Szary, antracytowy czy nawet czarny - obserwując rosnące zainteresowanie dachami w ciemnych odcieniach, będą to prawdopodobnie najmodniejsze kolory w nadchodzącym sezonie budowlanym wiosna/lato 2014. Oczywiście dachu nie zmienia się tak często jak ubrań w szafie, może właśnie dlatego warto postawić na elegancki i nowoczesny dom z ciemnym płaskim dachem?


Poradnik inwestora29/05/2017MATERIAŁY BUDOWLANE
Jak powiększyć przestrzeń na poddaszu? Nowa kolekcja firmy VELUX
Poczucie przestrzeni, panoramiczny widok, niezwykłe możliwości aranżacji i komfortowe miejsce do życia – tak wiele można zyskać wykorzystując na poddaszu nowatorskie rozwiązania firmy VELUX...
11/05/2017MATERIAŁY BUDOWLANE
Nowe, trzyszybowe okno dachowe VELUX do łazienki i kuchni
Energooszczędne, trzyszybowe, odporne na wilgoć i w przystępnej cenie – to główne zalety nowego okna dachowego VELUX GLU, które dostępne jest w podstawowej ofercie firmy od kwietnia....
28/04/2017TEMATY SPECJALNE
Aplikacja ViCare – instalacja grzewcza zawsze pod kontrolą
Nowa aplikacja mobilna Viessmann ViCare App to sposób na komfortową obsługę urządzenia grzewczego przez Internet....
26/04/2017MATERIAŁY BUDOWLANE
Dom aktywnych rozwiązań stworzony dla Twojego komfortu!
Z inicjatywy firmy VELUX i sześciu pracowni architektonicznych powstała kolekcja projektów nowoczesnych domów nawiązująca do idei budownictwa aktywnego...
Reklama
Convector
Reklama
Fakro
Reklama
Purmo
Reklama
Awilux
Reklama
Solbet
Reklama
Viessmann
Reklama