FaceBook
infolinia 801 80 80 80
www.archeton.pl

Drukuj

strona główna > PORADNIK INWESTORA > TEMATY SPECJALNE > Nasz nowy partner - platforma Homeeer

Nasz nowy partner - platforma Homeeer

Nawiązaliśmy współpracę z internetową platformą budowlaną Homeeer mając na celu dostarczanie naszym Klientom coraz więcej korzyści. Dzięki tej współpracy jako jedyna firma na rynku gotowych projektów budowlanych jesteśmy w stanie precyzyjnie podać informacje o rzeczywistych kosztach budowy domu na podstawie naszego projektu. Standardem branżowym jest podawanie tego kosztu na podstawie cenników dostarczanych przez Sekocenbud. Dzięki platformie Homeeer idziemy znacznie dalej – sięgamy do cenników producentów i dystrybutorów materiałów budowlanych.
Nasza współpraca nie kończy się na aktualizacji kosztorysów naszych projektów. Homeeer dostarcza gotowe warianty kosztorysów naszych projektów z wyborem technologii budowlanych w odmianach ekologicznym, ekonomicznym i energooszczędnym. To inwestor decyduje o wyborze wariantu mając dowolność podmiany poszczególnych elementów budowy domu. Dzięki rozwiązaniom platformy możliwa jest optymalizacja kosztów budowy jak również zarządzanie jej przebiegiem.


Archeton

Projekty domów na Twoją miarę!

Rozwiązania proponowane przez platformę Homeeer mają zastosowania w następujących aspektach prowadzenia budowy domu:

 • wybór projektu

  Lokalizacja budowy nie pozostaje bez znaczenia – ceny materiałów oraz usług są różne w zależności od regionu kraju. Różne są także warunki atmosferyczne, które wpływają na obliczenia zapotrzebowania energetycznego budynku. System agreguje warunki cenowe materiałów oraz usług biorąc pod uwagę lokalizację budowy i lokalnych dostawców. Częsta aktualizacja cen pozwala na maksymalne zbliżenie kosztu planowanego budowy do kosztu rzeczywistego. Korzystanie z cenników dostarczonych przez producentów i ich dystrybutorów ulokowanych w sensownej odległości od adresu budowy pozwala na precyzję wyliczenia kosztu. Rzetelna informacja o cenie wykonania zakupionego projektu jest często podstawą dokonania wyboru.
  Archeton
 • wybór technologii budowlanej

  Dla każdego z naszych projektów dostarczamy kosztorysy w wersjach ekonomicznej, ekologicznej i ekosmart. Zawierają one dedykowane technologie budowlane dla poszczególnych celów. Inwestor ma możliwość wymiany poszczególnych elementów i dostosowanie do swoich potrzeb. Może tworzyć rożne wersje kosztorysów jak również zaimportować swój własny.
  Interaktywny proces wyboru rozwiązania prezentuje różne metody, dla których wykonywane są wyliczenia związane z kosztem budowy oraz z jego późniejszą eksploatacją. Aplikacja pozwala na etapie zabawy związanej z estymowaniem kosztów na tworzenie własnych wariantów z wybranymi elementami konstrukcyjnymi, budowlanymi i zastosowanymi technologiami. Dla każdej z opcji obliczany jest koszt budowy, do czego wykorzystywane są realne dane cenowe materiałów oraz usług dostarczone przez wykonawców z danego regionu. Aplikacja pozwala za pośrednictwem jednego kliknięcia na możliwość wyceny przez proponowanego wykonawcę z regionu jak również dostarcza możliwość bezpośredniego kontaktu z projektantem.
 • estymacja kosztów

  Jest to jedno z ważniejszych zadań związanych z przeprowadzaniem każdego przedsięwzięcia. Opracowanie budżetu projektu jest możliwe mając dostępne chociażby szacunkowe koszty poszczególnych zadań. W szacowaniu kosztów pomoże system Homeeer, który przy użyciu bazy wykonawców oraz często aktualizowanej bazy materiałów, może z dużą dokładnością określić koszt operacji budowlanych. Inwestor na bieżąco informowany jest o zmianach cen materiałów budowlanych, które zaplanował zastosować podczas budowy domu.
  Archeton
 • optymalizacja kosztów

  System daje możliwość optymalizacji i automatyzacji procesu zakupu materiałów budowlanych poprzez zintegrowany system zapytań ofertowych. Moduł zapytań ofertowych posiada bazę dostawców działających w poszczególnych kategoriach branżowych i w ustalonych regionach. Planując następny krok budowy można wcześniej zadbać o znalezienie dostawcy mającego najkorzystniejsze warunki terminowe i finansowe. Dostawcy materiałów oraz usługodawcy mogą przystąpić do postępowania ofertowego podając terminy realizacji, dostępność towaru oraz warunki cenowe. Inwestor, mając bazę odpowiedzi na swoje zapytanie ofertowe, może przeanalizować warunki otrzymane od dostawców oraz wybrać optymalne oferty.
  Optymalizacja kosztów nie dotyczy tylko zakupu materiałów i usług budowlanych czy też wybory technologii. Obecnie istnieje wiele programów regionalnych, krajowych lub europejskich, które wspierają wykorzystywanie rozwiązań ekologicznych. Jest to wsparcie technologii, które mogą być droższe w zakupie i budowie, a w przyszłości budynek będzie generował mniejsze zużycie paliw oraz mniej zanieczyszczeń. Według udostępnianych potencjalnym klientom kalkulatorów wysokości miesięcznej raty, możliwe jest zmniejszenie jej aż o około 10% - są to kredyty udzielane na preferencyjnych warunkach, przy założeniu budowania domu ekologicznego, zgodnego z warunkami opisywanymi w regulaminach programu. Stawiamy na rozwiązania ekologiczne, więc poniższa oferta kredytowa będzie dla naszych klientów interesujaca. Więcej o programach dopłat można poczytać w następujących witrynach internetowych:
 • Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska – Dopłaty do domów energooszczędnych
 • Bank ING – Ekokredyt hipoteczny
 • Bank Ochrony Środowiska BOŚ – EKOkredyty z dopłatami
 • BNP Paribas – Kredyt Energo
 • organizacja budowy

  Aplikacja Homeeer wspiera także proces budowy, w tym zarządzanie przebiegiem budowy i poziomu realizacji poszczególnych etapów. Inwestor, mając wprowadzony harmonogram, wyliczony przybliżony koszt prac oraz materiałów, może na bieżąco śledzić rozwój inwestycji oraz poziom wykorzystania funduszy. Tworzenie wpisów związanych z przebiegiem budowy w sposób regularny pozwoli na dokładniejszą obserwację postępów prac. W tym celu możliwe jest wykorzystanie komunikatora, który jest integralną częścią systemu. Za jego pomocą, wszystkie osoby biorące udział w projekcie, mogą przyczynić się do wprowadzenia danych o jego przebiegu.
 • wiedza na temat prowadzenia budowy
  Zmiany, na które będzie pozwalał system nie wymagają konsultacji z architektem, natomiast w przypadku chęci dokonania większych modyfikacji, użytkownik aplikacji będzie miał możliwość zasięgnięcia porady eksperta, który będzie trzymał pieczę nad jego projektem. Poprzez zbudowaną w systemie bazę wiedzy o dostępnych rozwiązaniach technologicznych, inwestor oszczędza czas na długotrwałe studiowanie specyfikacji i cen poszczególnych materiałów budowlanych. Ostatecznie, z fazy planowania budynku, inwestor uzyska pełen kosztorys wybranego wariantu.

  Funkcjonalność platformy w zakresie wyboru technologii:
 • Predefiniowane wersje kosztorysów
 • Aktualne informacje kosztowe
 • Możliwość symulacji podmiany poszczególnych elementów budowlanych
 • Możliwość importu i tworzenia wielu kosztorysów

  Funkcjonalność platformy w zakresie organizacji procesu budowlanego:
 • Zarządzanie przedsięwzięciem i harmonogramem zadań
 • Planowanie nowych zadań, etapów i zakupów
 • Tworzenie list zakupowych oraz zapytań ofertowych
 • Przypominanie o zbliżających się terminach
 • Wsparcie użytkownika za pomocą systemu wskazówek dotyczących etapów budowy, materiałów budowlanych oraz poszczególnych rozwiązań technicznych
 • Dostęp do dokumentów związanych z budową, etapem prac, gwarancją, itd
 • Dostęp do ofert promocyjnych partnerów platformy w zakresie produktów budowlanych i finansowania
 • Integracja z systemami partnerów w zakresie obsługi umów

  Dlaczego warto skorzystać z naszej oferty:

  Dlaczego warto skorzystać z możliwości oferowanych przez platformę Homeeer?

  Bo wraz z zakupionym projektem dostajesz aktualne informacje o kosztach realizacji budowy domu.
  Bo dostajesz pomoc merytoryczną dotyczącą podejmowania decyzji związanych z wyborem technologii budowy domu na podstawie.
  Bo możesz skorzystać z narzędzi usprawniających organizacyjne aspekty budowy domu
  Bo stawiamy na Eko

  Ekologia jest czynnikiem, na który zwraca się coraz częściej uwagę w trosce o środowisko naturalne. Także coraz częściej możliwe jest otrzymanie dotacji związanej z budową domu energooszczędnego. Sam budynek może zostać zbudowany z ekologicznych materiałów, które w procesie produkcji wykorzystują przyjazne środowisku surowce. Dodatkowo może zostać wyposażony w nowoczesne instalacje, które wykorzystując odnawialne źródła energii, przyczyniają się do tego, że jego użytkowanie będzie bardziej ekonomiczne.
  Narzędzie, oprócz budowania świadomości inwestorów odnośnie wykorzystywanych technologii, pozwala na interaktywne modyfikowanie projektu, zmianę technologii i materiałów. Zmiany wprowadzone w projekcie skutkują zmianą wyliczeń związanych z zapotrzebowaniem na energię dla budynku. Dane pochodzące z obliczeń wyświetlane są użytkownikowi, a przy każdej dokonanej zmianie następuje ich przeliczenie, dzięki czemu inwestor jest w stanie zauważyć jak duży wpływ ma wprowadzona zmiana na współczynniki kosztów utrzymania oraz współczynników ekologicznych.
  Budowa domu energooszczędnego ma podstawowe zadanie – minimalizować energię wymaganą do wykonywanych w budynku procesów, takich jak ogrzewanie budynku w okresie zimowym, czy grzanie wody. Możliwość wykorzystywania chociażby energii słonecznej wydaje się być w takim wypadku jak najbardziej uzasadnione i potrzebne. Cechy budownictwa energooszczędnego są także wykorzystywane w budownictwie ekologicznym, z tą różnicą, że w ekologicznym rozwiązaniu inwestor chce zwracać także uwagę na aspekty związane z wykorzystywanymi materiałami, sposobem ich pozyskiwania i dostarczenia na teren budowy. Wszystkie aspekty dotyczące budowy domu oraz jego wykorzystywania w przyszłości mają być jak najbardziej w zgodzie ze środowiskiem naturalnym.

  Współpraca

  System jest w ciągłym rozwoju, cały czas rozszerzana jest jego funkcjonalność oraz możliwości. Wychodząc naprzeciwko coraz większym wymaganiom rynkowym, konieczne jest nawiązywanie współpracy związanej z zakresem działań oferowanych przez system. Ze względu na to zapraszamy do współpracy osoby oraz firmy, które mogą polepszyć zakres oraz możliwości oferowanych rozwiązań, a przede wszystkim:
 • Firmy architektoniczne,
 • Producentów materiałów,
 • Dostawców technologii budowlanych
 • Składy budowlane
  Jesteś zainteresowany współpracą? Zapraszamy do kontaktu.

  Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach regionalnego programu operacyjnego województwa mazowieckiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków unii europejskiej, europejskiego funduszu rozwoju regionalnego/ europejskiego funduszu społecznego.
  Archeton

  Pierwszy krok do realizacji marzeń


 • Poradnik inwestora  15/06/2021STOLARKA BUDOWLANA
  Co zyskasz z nowymi oknami dachowymi?
  Szacuje się, że budynki w Europie pochłaniają aż 40% całkowitego zużycia energii, z czego najwięcej przeznaczone jest na ogrzewanie. Dążenie do poprawy efektywności energetycznej budynków ...
  28/05/2021STOLARKA BUDOWLANA
  Wybierz ALUMINIOWE rozwiązania ALURON do Twojego domu!
  Wybór okien i drzwi do wymarzonego domu to jedna z najtrudniejszych życiowych decyzji. Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, jak wiele kwestii ma wpływ na właściwy wybór...
  14/05/2021STOLARKA BUDOWLANA
  Piękne, ciepłe i przeciwwłamaniowe drzwi wejściowe
  Szukasz drzwi wejściowych do swojego domu? Chcesz, żeby były nie tylko ładne i ciepłe, ale także przeciwwłamaniowe? Teraz drzwi wejściowe ISOPRO Secur wraz z montażem kupisz w bardzo okazyjne...
  30/03/2021STOLARKA BUDOWLANA
  Przyjemny klimat na poddaszu przez cały rok
  Poddasze to zaciszna część budynku, w której możemy zorganizować sobie wygodną przestrzeń wypoczynku bądź spokojne miejsce pracy. Niezależnie od funkcji pomieszczeń na poddaszu, zawsze pot...
  Reklama
  VELUX
  Reklama
  Solbet
  Reklama
  FAKRO
  Reklama
  Gór-stal
  Reklama
  Hörmann
  Reklama
  CEDRAL

  INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH
  ZGODNIE Z RODO – OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

  Szanowni Państwo, Szanowny kliencie
  zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Wasze dane osobowe, jest ARCHETON Sp. z o.o. z siedzibą ul. Cystersów 9, 31-553 Kraków reprezentowana przez Zarząd.

  Wasze dane osobowe będą przetwarzane przez nas w celu realizacji usług świadczonych przez naszą jednostkę.

  Informujemy, że:
  1. Macie prawo do żądania od administratora dostępu do Waszych danych osobowych, wizerunkowych i głosowych ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych.
  2. Dane osobowe będą przechowywane przez okres wynikający z przepisów prawa, w szczególności ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach oraz rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 stycznia 2011 r. w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów akt oraz instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych.
  3. Macie prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
  4. Podanie danych osobowych jest warunkiem realizacji usług świadczonych przez naszą jednostkę, określonych w przepisach prawa.
  5. Konsekwencją niepodania danych jest brak możliwości świadczenia usługi, o którą się Państwo staracie.
  6. Podstawę prawną przetwarzania Waszych danych stanowi art. 6 ust. 1 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), tzn. dane będą przetwarzane na podstawie Waszej zgody lub na podstawie przepisów prawa.
  Dane kontaktowe administratora danych osobowych: e-mail: ado@archeton.pl.