infolinia 801 80 80 80
www.archeton.plstrona główna > PORADNIK INWESTORA > BUDOWA DOMU > STOLARKA BUDOWLANA > NorskStil - okna do zadań specjalnych
NorskStil

NorskStil – okna do zadań specjalnych

Firma OknoPlus stworzyła nowy model okien „NorskStil”, który zapewnia doskonałą izolacyjność cieplną nawet w ekstremalnych warunkach klimatycznych.
Okna NorskStil powstały w oparciu o doświadczenia norweskich ekspertów, którzy muszą mierzyć się z anomaliami pogodowymi na co dzień. Aby sprostać nawet najtrudniejszym warunkom, OknoPlus stosuje w tych oknach profile klasy A o minimalnej grubości ścianek zewnętrznych 2,8 mm. Dobrą szczelność skrzydeł okiennych zapewnia potrójny system uszczelek. W celu poprawy wytrzymałości pakiety szybowe są klejone na całym obwodzie do skrzydeł specjalną taśmą STV. Standardowo potrójne pakiety szybowe posiadają bardzo wysoki współczynnik przepuszczalności światła Lt =74% oraz izolacyjności U g = 0,5 W/m2K . Przy tych parametrach okno referencyjne NorskStil posiada współczynnik izolacyjności termicznej Uw=0,7 W/m2K.
Bogactwo kolorów
Istotnym aspektem nowego modelu okna jest również jego estetyka. Rozwiązania przyjęte przez firmę OknoPlus umożliwiają przyszłym nabywcom wybór spośród bogatej palety kolorystycznej. W standardzie znalazły się odcienie cieszące się największym powodzeniem, m.in.: Montana, Tiama czy Vermont, a z grupy acrylcolorów m.in.: Antracyt, Szary i Biały. W palecie opcjonalnej jest kilkadziesiąt folii drewnopodobnych, jednobarwnych oraz akryli.
– Można wybierać zarówno spośród struktur drewnopodobnych, przygaszonych szarości, jak i żywych odcieni. Dla tych, którzy cenią klasykę, dedykowane są okna w obustronnej okleinie drewnopodobnej. Dla zwolenników białej stolarki najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie od zewnątrz acrylcoloru w tym odcieniu – wyjaśnia Izabela Tryba – Dyrektor Handlowy z firmy OknoPlus.
Nowatorskim wyborem jest połączenie okleiny drewnopodobnej zastosowanej po stronie wewnętrznej i powłoki akrylowej na zewnątrz. W tym wariancie można również zdecydować się na okleinę utrzymaną w tej samej kolorystyce z palety RAL bądź na inny, kontrastowy kolor. Dwa odcienie metaliczne umożliwiają z kolei uzyskanie wyglądu aluminium przy jednoczesnym zachowaniu walorów stolarki okiennej z PVC.

Nowoczesna technologia
Profile w oknach NorskStil mogą na życzenie klienta zostać pokryte innowacyjną powłoką acrylcolor.

– Technologia ta łączy płynne PVC z płynnym szkłem acrylowym, dzięki czemu te dwa tworzywa są zespolone w nierozerwalny sposób – Izabela Tryba – Dyrektor Handlowy Firmy OknoPlus. Zastosowane rozwiązanie zapewnia znacznie większą odporność na starzenie w porównaniu z tradycyjnymi oknami PVC czy drewnianymi.
Dodatkowo powłoka ze szkła akrylowego odbija większość padających na nią promieni słonecznych, co ogranicza zjawisko nagrzewania się profili latem.
Rozwiązanie szyte na miarę
W zależności od zapotrzebowania model NorskStil może zostać wyposażony w szereg rozwiązań, tak by spełniał wszystkie wymagania klientów. Przewidziane jest m.in.:
  • Wklejanie szyb w ramę skrzydła, co znakomicie poprawia parametry statyczne oraz ułatwia obsługę, dzięki czemu otwieranie i zamykanie staje się bardziej komfortowe.
  • Wykorzystanie potrójnego systemu uszczelek, który zabezpiecza przed nieszczelnością i umożliwia pracę okuć obwiedniowych w komorze suchej, co znacząco zwiększa ich wytrzymałość.
  • Zastosowanie ukrytych zawiasów poprawiających estetykę oraz szczelność okien.
  • Wykorzystanie specjalnego kształtu ramy, która stanowi dodatkowe zabezpieczenie antywłamaniowe.
Standardowe parametry techniczne
Uw – okna referencyjnego 1230 x 1480, RU, NorskStil 0,7W/m2K
Ug - pakietu szybowego 0,5 W/m2K
Lt – przejrzystość szyby 74%

Poradnik inwestora29/05/2017MATERIAŁY BUDOWLANE
Jak powiększyć przestrzeń na poddaszu? Nowa kolekcja firmy VELUX
Poczucie przestrzeni, panoramiczny widok, niezwykłe możliwości aranżacji i komfortowe miejsce do życia – tak wiele można zyskać wykorzystując na poddaszu nowatorskie rozwiązania firmy VELUX...
11/05/2017MATERIAŁY BUDOWLANE
Nowe, trzyszybowe okno dachowe VELUX do łazienki i kuchni
Energooszczędne, trzyszybowe, odporne na wilgoć i w przystępnej cenie – to główne zalety nowego okna dachowego VELUX GLU, które dostępne jest w podstawowej ofercie firmy od kwietnia....
28/04/2017TEMATY SPECJALNE
Aplikacja ViCare – instalacja grzewcza zawsze pod kontrolą
Nowa aplikacja mobilna Viessmann ViCare App to sposób na komfortową obsługę urządzenia grzewczego przez Internet....
26/04/2017MATERIAŁY BUDOWLANE
Dom aktywnych rozwiązań stworzony dla Twojego komfortu!
Z inicjatywy firmy VELUX i sześciu pracowni architektonicznych powstała kolekcja projektów nowoczesnych domów nawiązująca do idei budownictwa aktywnego...
Reklama
Convector
Reklama
Fakro
Reklama
Purmo
Reklama
Awilux
Reklama
Solbet
Reklama
Viessmann
Reklama