FaceBook
infolinia 801 80 80 80
www.archeton.pl

Drukuj

Ogrody zimowe - zawsze zielony salon

Jak sprawić, aby każdego dnia, niezależnie od pory roku, obcować z naturą bez wychodzenia z domu? Zatrzymanie lata w swoim salonie jest możliwe dzięki coraz bardziej popularnym ogrodom zimowym, które można zaplanować w swoim miejscu zamieszkania np. w pokoju dziennym.
W jaki sposób w dzisiejszych czasach możemy przywrócić harmonię dla naszego ciała i ducha, w sytuacji kiedy większość z nas całe dnie spędza w biurze, a wieczory i weekendy przed telewizorem? Odpowiedzią na nasze potrzeby jest kontakt z naturą. Obcowanie z przyrodą pozwoli przynajmniej na chwilę oderwać się od codzienności i nabrać nowych sił do dalszej pracy. Aby nasz dom stał się wyjątkowym miejscem relaksu i korzystnie wpływał na nasze zdrowie i samopoczucie, warto zainwestować w ogród zimowy i wybudować go w swoim domu.
Projektowanie ogrodu zimowego przy domu należy rozpocząć od wyboru jego kształtu, miejsca pod jego budowę oraz materiałów, z jakich będzie wykonany. Ważne jest także sporządzenie specjalistycznych pomiarów. Rozwiązania projektowe i materiały do budowy ogrodów dostępne są m.in. w ofercie OKNOPLAST- Kraków. Wszystkie elementy ogrodów zimowych, które oferujemy naszym klientom, a przede wszystkim profile aluminiowe i szkło, dobierane muszą być indywidualnie dla każdego domu według potrzeb klientów – mówi Marcin Bała, Kierownik Działu Konstrukcji Aluminiowych OKNOPLAST- Krakówkluczowe dla naszych klientów jest to, że w jednej firmie mogą zamówić zarówno projekt, jak i profesjonalny montaż wykonywany przez naszych specjalistów – dodaje Marcin Bała
Jedną z najważniejszych kwestii w procesie projektowania ogrodu zimowego jest właściwe opracowanie konstrukcji jego ścian i dachu. Powinna być ona wykonana z trwałego materiału, np. z aluminium, ponieważ musi być odporna na działanie wiatru oraz utrzymać ciężar śniegu zalegającego na dachu w zimie. Elementy boczne ogrodu zimowego, montowane miedzy słupami, mogą być wykonane w dowolnym systemie zarówno z PCV, aluminium, jaki i drewna. Bardzo ważny jest wybór odpowiednich szyb. W zależności od pory roku, właściwie dobrane szyby sprzyjają utrzymaniu ciepła w ogrodzie lub nie dopuszczają do nadmiernego ogrzania się jego wnętrza. Konstrukcja wraz z szybami narażona jest na działanie czynników zewnętrznych, takich jak zmiany temperatury, wiatr, deszcz oraz śnieg i w związku z tym powinna mieć wysoki poziom szczelności. Tutaj istotny jest dobór właściwych współczynników ram i szyb, które będą zastosowane w konstrukcji.
Produkty rekomendowane przez OKNOPLAST – Kraków do tworzenia ogrodów zimowych:
  • profile aluminiowe Aluprof MB, TS Aluminium, Reynaers, Schueco,
  • szyby zespolone z zastosowaniem szkła zwykłego lub bezpiecznego o dobranych w zależności od potrzeb klienta współczynnikach przenikania ciepła, energii słonecznej i światła,
  • różnego typu okna i drzwi, w tym okna dachowe oraz drzwi podnoszono-przesuwne,
  • elementy dodatkowe: nawiewniki, rolety zewnętrzne.
Kiedy będziemy mieli już gotową konstrukcję ogrodu zimowego, możemy pomyśleć o jego wypełnieniu specjalnie dobranymi do warunków pomieszczenia roślinami. Ważne, aby przed ich zakupem, skupić się nie tylko na ich estetyce, ale również rozeznać, jakie warunki będą dla nich najkorzystniejsze.
Gatunki, które najlepiej przyjmują się w ogrodach zimowych to rośliny, takie jak pochodząca z Japonii ozdobna bylina doniczkowa – Apidistra wyniosła, roślina "zamieszkująca" ziemie Madagaskaru, Afryki równikowej i Indii Sansewiera, tropikalny krzew "Róża chińska" – mówi Piotr Urbański z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Należy pamiętać również o tym, że tego rodzaju rośliny egzotyczne wymagają od właściciela ogromnej troski. Podejmując decyzję o zagospodarowaniu ogrodu zimowego, jeszcze bardziej niż zwykle musimy zwrócić uwagę na dobór gatunków o podobnych wymaganiach. To bowiem bardzo ułatwi nam ich właściwą pielęgnację i utrzymanie roślin w naszym domowym ogrodzie zimowym – dodaje Urbański.
Ogrody zimowe są coraz bardziej popularne. Rośliny w nich umieszczone wzbogacają nasze domy nie tylko pod względem estetycznym jako element wystroju wnętrza, ale również mają właściwości zdrowotne. Dzięki nim powietrze oczyszczane jest z trującego dwutlenku węgla, a stały kontakt z naturą wycisza i uspokaja człowieka. Zielony kolor drzew w naszym ogrodzie ma kojący wpływ na układ nerwowy i działa relaksacyjnie. Nie pozostaje nic innego, jak zainwestować we własne zdrowie i stworzyć w swoim domu oazę spokoju jaką jest zimowy ogród.
OKNOPLAST- Kraków
tel. 48 12 279 71 88
www.oknoplast.com.pl

Poradnik inwestora30/03/2021STOLARKA BUDOWLANA
Przyjemny klimat na poddaszu przez cały rok
Poddasze to zaciszna część budynku, w której możemy zorganizować sobie wygodną przestrzeń wypoczynku bądź spokojne miejsce pracy. Niezależnie od funkcji pomieszczeń na poddaszu, zawsze pot...
18/03/2021IZOLACJE I ELEWACJE BUDYNKU
Jak wybrać właściwy kolor fasady?
Elewacja domu to coś więcej niż warstwa ochronna budynku. To także wizytówka mieszkańców, która wspólnie z projektem domu określa ich gust oraz stosunek do świata...
16/02/2021WYBÓR DZIAŁKI BUDOWLANEJ
Budowa domu na wąskiej działce
Zaprojektowanie i budowa domu na wąskiej działce, tak aby był on funkcjonalny i estetyczny, jest zadaniem dość trudnym, wymagającym odpowiednich umiejętności. Jednak obecnie mały metraż dzia...
11/01/2021WYBÓR PROJEKTU DOMU
Dom parterowy - zalety i wady
Dom parterowy, parterówka, projekty domów, projekt domu, projekty domow, projekt dom, budowa domu, dom a wąską działkę, dom tani w budowie...
Reklama
VELUX
Reklama
Solbet
Reklama
JAWAR
Reklama
FAKRO
Reklama
Gór-stal

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH
ZGODNIE Z RODO – OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

Szanowni Państwo, Szanowny kliencie
zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Wasze dane osobowe, jest ARCHETON Sp. z o.o. z siedzibą ul. Cystersów 9, 31-553 Kraków reprezentowana przez Zarząd.

Wasze dane osobowe będą przetwarzane przez nas w celu realizacji usług świadczonych przez naszą jednostkę.

Informujemy, że:
  1. Macie prawo do żądania od administratora dostępu do Waszych danych osobowych, wizerunkowych i głosowych ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych.
  2. Dane osobowe będą przechowywane przez okres wynikający z przepisów prawa, w szczególności ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach oraz rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 stycznia 2011 r. w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów akt oraz instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych.
  3. Macie prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
  4. Podanie danych osobowych jest warunkiem realizacji usług świadczonych przez naszą jednostkę, określonych w przepisach prawa.
  5. Konsekwencją niepodania danych jest brak możliwości świadczenia usługi, o którą się Państwo staracie.
  6. Podstawę prawną przetwarzania Waszych danych stanowi art. 6 ust. 1 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), tzn. dane będą przetwarzane na podstawie Waszej zgody lub na podstawie przepisów prawa.
Dane kontaktowe administratora danych osobowych: e-mail: ado@archeton.pl.