infolinia 801 80 80 80
www.archeton.plOtwórz się na nowe inspiracje…

Planowanie i aranżacja mieszkania to niejednokrotnie duże wyzwanie dla każdego, kto próbuje urządzić sobie własną przestrzeń na długie lata. Lista problemów i niewiadomych, jaka się z tym wiąże jest bardzo długa a znalezienie odpowiednich produktów żmudne i długotrwałe.
System ścianek Aurora przestrzeń prywatna
Każdy z nas chciałby, aby jego mieszkanie lub dom były nie tylko eleganckie, nowoczesne i bliskie aktualnie panującym trendom ale również ciepłe, przytulne i praktyczne – takie po prostu do mieszkania. Firma Komandor, jako producent systemów do drzwi przesuwnych stara się wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i w ciągły sposób poszerza gamę produktów, które podnoszą jakość i komfort życia a jednocześnie doskonale komponują się z otoczeniem. Dzięki kontynuacji niektórych linii, mamy możliwość poszerzenia oferty i stworzenia mebli uzupełniających wyposażenie mieszkań naszych klientów. Systemy, które produkujemy są przyjazne środowisku, uniwersalne, skierowane do szerokiej grupy odbiorców z uwagi na bardzo wysublimowane kształty profil od obłych i smukłych po strzeliste i proste bryły. Takie między innymi są wprowadzone do oferty systemy narożne do drzwi przesuwnych i drzwi podwieszanych, których pierwowzorem jest profil aluminiowy Lazuryt. System narożny dostępny jest w dwóch wersjach, jako profile narożne do drzwi przesuwnych wewnętrzne lub zewnętrzne oraz profile narożne do drzwi podwieszanych.
Oferowane przez Komandora kolory tego systemu tj. anoda naturalna, złota i szampańska są na tyle uniwersalne, że doskonale wpisują się w nowoczesne i klasyczne otoczenia nie stając się akcentem dominującym a jednocześnie podkreślają i eksponują charakter występujących z nimi elementów czy wypełnień. Różnorodność zastosowania Otwórz się na nowe inspiracje profilu Lazuryt mi.: w szafach przesuwnych, drzwiach skośnych uchylnych czy narożnych sprawia, że aranżowanie przestrzeni jest o wiele łatwiejsze a produkt poprzez uniwersalność i szeroką funkcjonalność daje możliwość dużej swobody w kreowaniu wnętrza. System narożny to system stworzony między innymi z myślą o garderobach i szafach montowanych w narożach pokoi. Szafy narożne czyli szafy typy „L”, to dosyć specyficzny mebel z uwagi na moment krytyczny jakim jest samo naroże szafy. Trudna regulacja frontów oraz nierówności ścian i podłóg sprawiały, że równe zejście się drzwi zabudowy do wnętrza było bardzo trudne do osiągnięcia i psuło efekt końcowy mebla.
System narożny
W nowym, wprowadzonym przez firmę Komandor systemie ten problem jest doskonale rozwiązany a dopasowane profile i zastosowana w nich na całej długości listwa magnetyczna ułatwiają ich zespolenie i eliminują dotychczasowy problem. Zastosowanie tego nowoczesnego i bardzo praktycznego rozwiązania podnosi nie tylko estetykę szafy ale także jej walory użytkowe. Wnętrze takiej zabudowy może być swobodnie rozplanowane i aranżowane, bez konieczności stawiania dodatkowych ścianek wewnętrznych i zabierania przestrzeni użytkowej. W przypadku systemu narożnego zewnętrznego mamy do czynienia z możliwością kreatywnego tworzenia pomieszczenia w pomieszczeniu np. garderoby w ramach pokoju przeznaczonego na sypialnię lub poprzez wydzielenie aneksu sypialnego czy biurowego w dowolnym pomieszczeniu. Część ścianek tej garderoby, mini sypialni czy biura mogą tworzyć drzwi w systemie aluminiowym Lazuryt schodzące się w narożniku. Dzięki zastosowaniu jako wypełnienia tych drzwi różnych materiałów jak na przykład szkła kolorowego czyli lacobelu lub szkła z grafiką, taka wydzielona enklawa może być jednocześnie ozdobą lub jednym z dominujących elementów w pomieszczeniu. Idąc dalej, mamy możliwość wykorzystania tego systemu nie tylko jako elementu do budowy garderoby ale możemy połączyć dwie zabudowy w jedną tzn. na jednej ze ścianek garderoby usytuować klasyczna szafę i w ten sposób uzyskać dodatkową przestrzeń. W jednej zabudowie możemy więc wykorzystać system wewnętrzny jak i zewnętrzny bez konieczności dopasowywania elementu głównego jakim jest profil a dzięki temu zachować kompozycje wnętrza oraz jego klimat. Praktycznym i ciekawym wizualnie rozwiązaniem jest też zastosowanie sytemu narożnego podwieszanego. Brak toru dolnego na podłodze podnosi znacznie estetykę zabudowy oraz wnętrza w którym się znajduje. Nie ma tu zbędnych podziałów i dzieleń a pomieszczenie wydaje się bardziej harmonijne i subtelne.
Ciekawy rodzaj przepierzenia pomiędzy pomieszczeniami mogą stanowić również oferowane przez firmę Komandor systemy drzwi podwieszanych: pojedynczy lub podwójny. Jeśli zależy nam, aby jedna i druga strona drzwi były wykonane w innym wypełnieniu i oddawały charakter wnętrza, do którego są skierowane to właśnie system drzwi podwójnych jest do tego idealny. To jedyne takie rozwianie na rynku a jego istotną zaletą jest brak toru dolnego na podłodze dzielonych pomieszczeń. Zastosowanie drzwi jest bardzo szerokie a ich wielkim atutem, jak już było wspomniane, jest możliwość użycia zupełnie różnych wypełnień w jednym skrzydle np. od strony salonu może to być szkło a od strony jadalni płyta lub dowolna kombinacja różnych materiałów. Drzwi podwieszane wyposażone są w klamkę co ułatwia ich przesuwanie, domykanie czy otwieranie. Dodatkową zaletą produktu może być fakt, że w momencie kiedy nie pełni on roli elementu dzielącego pomieszczenia może stanowić front i zakrywać np. regał znajdujący się na jednej ze ścian salonu czy pokoju.
Drzwi podwieszane
Nowoczesny dom czy mieszkanie to przestronne, otwarte, pełne światła pomieszczenia, to lekkie i ażurowe konstrukcje, które nie obciążają wnętrza. Taki właśnie jest wprowadzony do oferty Komandor aluminiowy system ścinek działowych Aurora. Jest to bardzo szybki sposób na dzielenie pomieszczeń na mniejsze, o konkretnym przeznaczeniu przy pełnym zachowaniu ich odrębności, klimatu i specyfiki wnętrza. Dla kreatywnych osób jest to możliwość stworzenia wnętrza niebanalnego, oryginalnego a czasami nawet bardzo osobistego poprzez np. zastosowanie grafiki na szkle z fotografią bliskich osób czy miejsc, z którymi jesteśmy w jakiś sposób emocjonalnie związani. Wydzielane pomieszczenia pomimo swojej odrębności stanowią jednocześnie całość lub dopełnienie wnętrza. Wydzielenie aneksu kuchennego, garderoby, miejsca pracy czy pokoju kąpielowego to doskonała forma zaaranżowania wnętrza we wnętrzu. Ażurowość ścianek, zastosowanie szkła czy innych lekkich materiałów sprawia, że nawet małe wydzielone pomieszczenia nie nadają ciężkości całemu wnętrzu i nie przygniatają go swoją konstrukcją a wprost przeciwnie, czynią go lekkim i transparentnym. Wytrzymałe i gustowne profile aluminiowe, możliwość dzielenia pojedynczych ścianek, zabudowa od podłogi do sufitu, komponowanie różnorodnych wypełnień oraz możliwość zastosowania drzwi zarówno przesuwnych jak otwieranych klasycznie znacznie poszerzają spektrum zastosowania systemu Aurora w domach i pozwalają zaplanować przestrzeń podczas aranżowania domu już na etapie początkowym. Ogromną zaletą Aurory jest także możliwość prowadzenia w profilach przewodów elektrycznych, montaż gniazdek, przełączników czyli tym samym odrębne oświetlenie wnętrza oraz montaż mocowania górnego do stropu w pomieszczeniu z obniżonym sufitem podwieszanym.
System ścianek Aurora przestrzeń publiczna
Komandor to nie tylko aranżacja przestrzeni prywatnej ale również przestrzeni publicznej. Przedstawiony w artykule system ścianek działowych Aurora to także doskonałe pole popisu dla twórczych architektów, którzy w bardzo profesjonalny i niejednokrotnie niezwykle oryginalny sposób aranżują biura, gabinety czy hale sprzedażowe. Tworzenie boksów, aneksów, sal konferencyjnych czy małych gabinetów staje się prostym i bardzo ciekawym rozwiązaniem, pozwalającym dowolnie kreować każdą przestrzeń i łączyć zarówno szkło jak i aluminium materiały często wykorzystywane w nowoczesnej architekturze. Od 20 lat podnosimy komfort życia naszych klientów, dbamy o szczegóły i bezpieczeństwo, szukamy inspiracji a nasze pomysły wcielamy w życie poprzez nowe produkty. Przed firmą Komandor jeszcze dużo wyzwań i pracy twórczej, ale mamy nadzieję, że przedstawione powyżej produkty i informacje zainspirują Państwa do kreowania niebanalnych, ciekawych wnętrz w których każdy znajdzie swoje miejsce. Zapraszamy do salonów Komandor i na www.komandor.pl

Przygotowała firma: KOMANDOR

Poradnik inwestora29/05/2017MATERIAŁY BUDOWLANE
Jak powiększyć przestrzeń na poddaszu? Nowa kolekcja firmy VELUX
Poczucie przestrzeni, panoramiczny widok, niezwykłe możliwości aranżacji i komfortowe miejsce do życia – tak wiele można zyskać wykorzystując na poddaszu nowatorskie rozwiązania firmy VELUX...
11/05/2017MATERIAŁY BUDOWLANE
Nowe, trzyszybowe okno dachowe VELUX do łazienki i kuchni
Energooszczędne, trzyszybowe, odporne na wilgoć i w przystępnej cenie – to główne zalety nowego okna dachowego VELUX GLU, które dostępne jest w podstawowej ofercie firmy od kwietnia....
28/04/2017TEMATY SPECJALNE
Aplikacja ViCare – instalacja grzewcza zawsze pod kontrolą
Nowa aplikacja mobilna Viessmann ViCare App to sposób na komfortową obsługę urządzenia grzewczego przez Internet....
26/04/2017MATERIAŁY BUDOWLANE
Dom aktywnych rozwiązań stworzony dla Twojego komfortu!
Z inicjatywy firmy VELUX i sześciu pracowni architektonicznych powstała kolekcja projektów nowoczesnych domów nawiązująca do idei budownictwa aktywnego...
Reklama
Convector
Reklama
Fakro
Reklama
Purmo
Reklama
Awilux
Reklama
Solbet
Reklama
Viessmann
Reklama