FaceBook
infolinia 801 80 80 80
www.archeton.pl

Drukuj

strona główna > PORADNIK INWESTORA > PROJEKTY I PORADY OGRODNICZE > Projekty ogrodów > Projekt ogrodu nowoczesnego wokół domu Noemi

Projekt ogrodu nowoczesnego wokół domu Noemi

Nowoczesny ogród wokół domu Noemi zaprojektowany został z myślą o Klientach ceniących proste, eleganckie rozwiązania, lubiących nowoczesne geometryczne formy w architekturze.

Opis koncepcji

Przy głównym wejściu na posesję od strony północnej zaproponowano drzewa szczepione na pniu glicynię chińską Wisteria sinensis z charakterystycznymi fioletowo-niebieskimi gronowatymi kwiatostanami. Nawierzchnię natomiast tworzą asymetrycznie ułożone granitowe płyty wzdłuż których rosną niskie krzewy, azalie japońskie Rhododendron japonicum oraz barwne kolorystycznie byliny wrzosy Calluna vulgaris, które posadzono w formie rozsypujących się kwadratów. W części południowo zachodniej od strony tarasów układ geometrycznych detali kwietników i nawierzchni powtórzono.
Od północnej strony domu znajduje się żywopłot z grabu pospolitego Carpinus betulus o efektownych zielonych liściach. Dla kontrastu kolorystycznego zaprojektowane zostały brzozy brodawkowate Betula pendula ‘Purpurea’ o efektownym ciemnoczerwonym zabarwieniu liści. Po przeciwnej stronie ogrodu zaproponowano żywopłot z buka zwyczajnego Fagus silvatica 'Atropunicea' odmiana o purpurowym ulistnieniu.
W części południowej przedstawionego terenu zaprojektowano dwa tarasy usytuowane na przeciwko siebie, pełniące funkcję wypoczynkową. Na jednym z wnętrz tarasowych zaproponowano postawienie leżaków, na drugim zaś umieszczenie jacuzzi. Tarasy wykonane są z gabionów kamiennych, na których posadzona została trawa ozdobna miskant chiński Miscanthus sinensis 'Little Silver Spider' Tarasy obudowane zostały drewnianą pergolą nawiązującą do elementów wykończeniowych domu. Konstrukcja porośnięta jest pnączem Glicynią chińską Wisteria sinensis. Podest tarasów wykonany jest z drewna, otoczony białym żwirem ozdobnym, na którym rośnie Lavenda wąskolistna Lavandula angustifolia. Wokół wnętrz tarasowych nasadzono symetrycznie brzozy pożyteczne Betula utilis ‘Doorenbos’ o ażurowej koronie i zielono-szarej barwie liści.
W nowoczesnym ogrodzie zastosowano zasadę kompozycji opartej na osi widokowej, kierując wzrok na atrakcyjne obiekty. Na końcu ogrodu zaproponowano usytuowanie ściany szklanej po której spływa woda w tle której zasugerowano usytuować nieco większy mur z namalowanym graffiti. Po obu stronach ściany posadzono szczepione na pniu drzewa miłorzęby dwuklapowe Ginkgo biloba o kulistej koronie. Nowoczesną aranżację terenu tworzy geometrycznie umieszczony żywopłot z bukszpanu wieczniezielonego Buxus sempervirens, który jest tłem dla mniejszych kwietników z wrzosów. Pomiędzy żywopłotami z buka oraz bukszpanu w sposób dekoracyjny wysypano ścieżkę żwirową.
Atrakcyjność nowoczesnego ogrodu podkreślona jest nocnym delikatnym oświetleniem ściany z graffiti, szkła, tarasów
i minimalistycznej zieleni.

Wykaz roślin

Drzewa:
Brzoza brodawkowata Betula pendula ‘Purpurea
Brzoza pożyteczna Betala utilis ‘Doorenbos’
Glicynia chińska Wisteria sinensis (drzewo szczepione na pniu)
Miłorząb dwuklapowy Ginkgo biloba (drzewo szczepione na pniu)
Grab pospolity Carpinus betulus ( żywopłot)
Buk zwyczajny Fagus silvatica 'Atropunicea' ( żywopłot)
Krzewy i byliny:
Bukszpan wieczniezielony Buxus sempervirens
Lavenda wąskolistna Lavandula angustifolia
Azalia japońska Rhododendron japonicum
Wrzos Calluna vulgaris
Miskant chiński Miscanthus sinensis 'Little Silver Spider'

Monika Greniuk, Katarzyna WarchołGRENIUK WARCHOŁ PROJEKT S.C. M. Greniuk, K. Warchoł
Al. Mała 12A/11
24-100 Puławy
Tel. 692 135 350 Tel. 692 135 340 BIURO WARSZAWA
http://www.gw-projekt.pl

Poradnik inwestora30/03/2021STOLARKA BUDOWLANA
Przyjemny klimat na poddaszu przez cały rok
Poddasze to zaciszna część budynku, w której możemy zorganizować sobie wygodną przestrzeń wypoczynku bądź spokojne miejsce pracy. Niezależnie od funkcji pomieszczeń na poddaszu, zawsze pot...
18/03/2021IZOLACJE I ELEWACJE BUDYNKU
Jak wybrać właściwy kolor fasady?
Elewacja domu to coś więcej niż warstwa ochronna budynku. To także wizytówka mieszkańców, która wspólnie z projektem domu określa ich gust oraz stosunek do świata...
16/02/2021WYBÓR DZIAŁKI BUDOWLANEJ
Budowa domu na wąskiej działce
Zaprojektowanie i budowa domu na wąskiej działce, tak aby był on funkcjonalny i estetyczny, jest zadaniem dość trudnym, wymagającym odpowiednich umiejętności. Jednak obecnie mały metraż dzia...
11/01/2021WYBÓR PROJEKTU DOMU
Dom parterowy - zalety i wady
Dom parterowy, parterówka, projekty domów, projekt domu, projekty domow, projekt dom, budowa domu, dom a wąską działkę, dom tani w budowie...
Reklama
VELUX
Reklama
Solbet
Reklama
JAWAR
Reklama
FAKRO
Reklama
Gór-stal

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH
ZGODNIE Z RODO – OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

Szanowni Państwo, Szanowny kliencie
zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Wasze dane osobowe, jest ARCHETON Sp. z o.o. z siedzibą ul. Cystersów 9, 31-553 Kraków reprezentowana przez Zarząd.

Wasze dane osobowe będą przetwarzane przez nas w celu realizacji usług świadczonych przez naszą jednostkę.

Informujemy, że:
  1. Macie prawo do żądania od administratora dostępu do Waszych danych osobowych, wizerunkowych i głosowych ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych.
  2. Dane osobowe będą przechowywane przez okres wynikający z przepisów prawa, w szczególności ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach oraz rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 stycznia 2011 r. w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów akt oraz instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych.
  3. Macie prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
  4. Podanie danych osobowych jest warunkiem realizacji usług świadczonych przez naszą jednostkę, określonych w przepisach prawa.
  5. Konsekwencją niepodania danych jest brak możliwości świadczenia usługi, o którą się Państwo staracie.
  6. Podstawę prawną przetwarzania Waszych danych stanowi art. 6 ust. 1 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), tzn. dane będą przetwarzane na podstawie Waszej zgody lub na podstawie przepisów prawa.
Dane kontaktowe administratora danych osobowych: e-mail: ado@archeton.pl.