FaceBook
infolinia 801 80 80 80
www.archeton.pl

Drukuj

strona główna > PORADNIK INWESTORA > Wnętrza i urządzanie domu > Wnętrza - inspiracje i porady > Satel - bezprzewodowe bezpieczeństwo i komfort

Satel - bezprzewodowe bezpieczeństwo i komfort

Technologie bezprzewodowe stały się nieodłączną częścią współczesnego stylu życia: bez telefonii komórkowej, sieci WI-FI czy zdalnego sterowania pilotami radiowymi nasze życie byłoby przede wszystkim mniej wygodnie. Ze względu na swoje zalety, komunikacja bezprzewodowa znajduje coraz więcej zastosowań - jednym z nich są niewątpliwie systemy alarmowe wraz z automatyką domową.
SATEL
Pilot zdalnego sterowania-APT-100
Zainstalowanie systemu alarmowego jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na uniknięcie wizyty niepożądanych gości w naszym domu. Jeżeli jednak na instalację zdecydujemy się mając już urządzone mieszkanie, w przypadku tradycyjnego systemu wiązać się to będzie z koniecznością uciążliwego instalowania dodatkowego okablowania - co albo pozostawi trwałe ślady w postaci listew maskujących, albo spowoduje konieczność szpachlowania i malowania ścian, w których układane były nowe przewody. Idealnym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest zastosowanie systemu bezprzewodowego, w którym czujki i inne elementy instalacji łączą się z centralą za pomocą fal radiowych. Wykonanie takiej instalacji jest dużo szybsze i znacznie mniej uciążliwe dla domowników - jest to jednym z powodów, dla których zwłaszcza w krajach Europy Zachodniej otwartej na nowinki technologiczne, systemy bezprzewodowe cieszą się ogromną i stale rosnącą popularnością.
SATEL
Czujka ruchu - AQUA Luna
Prawidłowo skonfigurowany system w skuteczny sposób może zapewnić nam bezpieczeństwo. Wykorzystując możliwości drzemiące w najbardziej rozbudowanych centralach alarmowych, takich jak INTEGRA 128-WRL firmy SATEL, oprócz poczucia bezpieczeństwa można uzyskać komfort zapewniany przez systemy inteligentnego domu. Prawdopodobnie większość Czytelników miała okazję zetknąć się z hasłami "inteligentnego domu" czy "automatyki domowej", jednak z reguły mało kto wie co naprawdę kryje się pod tym modnym sformułowaniem.
System inteligentnego domu to rozwiązanie, które pozwala na sterowanie różnymi, dotychczas niezależnymi instalacjami. Za jego pomocą można między innymi sterować oświetleniem w całym domu - przykładowo, przy wyjściu wszystkich domowników światła automatycznie zostaną wyłączone. Można też automatycznie załączać światło w korytarzu po zmroku gdy system wykryje domownika, dzięki czemu nie trzeba szukać włącznika, aby bezpiecznie zejść po schodach. Jeszcze innym zastosowaniem jest "symulacja obecności". Wyjeżdżając na wakacje system będzie w określony sposób załączać poszczególne lampy, udając obecność domowników i zniechęcając potencjalnych włamywaczy. Inną wygodną funkcją jest zintegrowanie systemu inteligentnego z często spotykanymi roletami zewnętrznymi. Taka integracja nie oznacza jedynie wykrywania forsowania zewnętrznych zabezpieczeń przez system alarmowy - można wykorzystać funkcje sterowania do podnoszenia i opuszczania rolet w całym domu. Ciekawym pomysłem jest samoczynne opuszczanie rolet przy wyjściu z domu i ich podnoszenie po powrocie, ale możliwości nie kończą się na tym. Można wyobrazić sobie stworzenie grup rolet sterowanych jednocześnie - w ramach grupy sterować można wszystkimi roletami w całym pomieszczeniu, czy nawet wszystkimi roletami na wybranej elewacji. Takie sterowanie można realizować nie tylko za pomocą odpowiednio zaprogramowanych przycisków, ale też z użyciem pilotów zdalnego sterowania.
Inteligentne systemy to również oszczędności, co jest ważne zwłaszcza przy stale rosnących kosztach energii. W tym przypadku rozbudowany system może automatycznie wyłączyć ogrzewanie lub klimatyzację w pomieszczeniu, które właśnie wietrzymy przy uchylonych oknach. Podobnie, wychodząc z domu system automatycznie przełączy ogrzewanie czy klimatyzację w tryb oszczędności, by automatycznie wrócić do standardowej pracy we właściwym momencie.
SATEL Mobile KPD2
Dodatkowo wykorzystując funkcje komunikacyjne, mamy zawsze możliwość zdalnego sterowania systemem za pomocą telefonu komórkowego, czy komputera z dostępem do Internetu.
Pewną ekstrawagancją, którą również możemy zrealizować w systemach inteligentnych jest podłączenie urządzeń zraszających ogród do naszego systemu inteligentnego. Dzięki temu nie będziemy już musieli martwić się o to, czy po powrocie z wakacji przed domem zastaniemy spalony słońcem, pożółkły trawnik - system automatycznie o zaprogramowanych porach uruchomi zraszacze, pod warunkiem, że akurat nie padał deszcz.
Technologia bezprzewodowa ABAX oferowana przez firmę SATEL jest jednym z nielicznych rozwiązań zapewniających możliwość połączenia systemu alarmowego oraz instalacji inteligentnego domu. Jest to możliwe dzięki zastosowanym rozwiązaniom technicznym. W pełni dwukierunkowa, szyfrowana (dzięki temu bardzo bezpieczna) komunikacja i zaawansowane zarządzanie energią baterii powoduje, że oprócz zaawansowanej funkcjonalności system jest niezawodny i bezpieczny.
SATEL
Manipulatory z klawiaturą sensoryczną-INT-KSG
Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, aby instalację inteligentną zaprojektować w oparciu o rozwiązanie hybrydowe - gdzie część systemu wykorzystuje tradycyjne łącza przewodowe, a komunikacja z urządzeniami, do których nie ma łatwej metody poprowadzenia okablowania odbywa się torem radiowym. Takie podejście oferuje jeszcze szerszy wybór podzespołów, dzięki czemu można pokusić się o bardziej rozbudowaną funkcjonalność całego systemu. Dodatkowo, możliwość zastosowania nowoczesnych manipulatorów sensorycznych w systemie hybrydowym pozwala skorzystać z oferowanych przez nie funkcji ułatwiających sterowanie i zarządzenie całym systemem.
Nie należy też zapominać o możliwościach oferowanych przez zdalne sterowanie przez Internet czy telefon komórkowy - dzięki czemu w dowolnym momencie, z dowolnego miejsca mamy możliwość pełnej kontroli nad naszym inteligentnym domem.
Zapraszamy do odwiedzenia portalu tematycznego www.miejszkajbezpiecznie.pl, gdzie oprócz zagadnień związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa poruszana jest też tematyka systemów inteligentnych. Można tam znaleźć nie tylko cenne porady, ale także zapoznać się z przykładowymi realizacjami które mogą stać się źródłem cennej inspiracji.

Poradnik inwestora30/03/2021STOLARKA BUDOWLANA
Przyjemny klimat na poddaszu przez cały rok
Poddasze to zaciszna część budynku, w której możemy zorganizować sobie wygodną przestrzeń wypoczynku bądź spokojne miejsce pracy. Niezależnie od funkcji pomieszczeń na poddaszu, zawsze pot...
18/03/2021IZOLACJE I ELEWACJE BUDYNKU
Jak wybrać właściwy kolor fasady?
Elewacja domu to coś więcej niż warstwa ochronna budynku. To także wizytówka mieszkańców, która wspólnie z projektem domu określa ich gust oraz stosunek do świata...
16/02/2021WYBÓR DZIAŁKI BUDOWLANEJ
Budowa domu na wąskiej działce
Zaprojektowanie i budowa domu na wąskiej działce, tak aby był on funkcjonalny i estetyczny, jest zadaniem dość trudnym, wymagającym odpowiednich umiejętności. Jednak obecnie mały metraż dzia...
11/01/2021WYBÓR PROJEKTU DOMU
Dom parterowy - zalety i wady
Dom parterowy, parterówka, projekty domów, projekt domu, projekty domow, projekt dom, budowa domu, dom a wąską działkę, dom tani w budowie...
Reklama
VELUX
Reklama
Solbet
Reklama
JAWAR
Reklama
FAKRO
Reklama
Gór-stal

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH
ZGODNIE Z RODO – OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

Szanowni Państwo, Szanowny kliencie
zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Wasze dane osobowe, jest ARCHETON Sp. z o.o. z siedzibą ul. Cystersów 9, 31-553 Kraków reprezentowana przez Zarząd.

Wasze dane osobowe będą przetwarzane przez nas w celu realizacji usług świadczonych przez naszą jednostkę.

Informujemy, że:
  1. Macie prawo do żądania od administratora dostępu do Waszych danych osobowych, wizerunkowych i głosowych ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych.
  2. Dane osobowe będą przechowywane przez okres wynikający z przepisów prawa, w szczególności ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach oraz rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 stycznia 2011 r. w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów akt oraz instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych.
  3. Macie prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
  4. Podanie danych osobowych jest warunkiem realizacji usług świadczonych przez naszą jednostkę, określonych w przepisach prawa.
  5. Konsekwencją niepodania danych jest brak możliwości świadczenia usługi, o którą się Państwo staracie.
  6. Podstawę prawną przetwarzania Waszych danych stanowi art. 6 ust. 1 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), tzn. dane będą przetwarzane na podstawie Waszej zgody lub na podstawie przepisów prawa.
Dane kontaktowe administratora danych osobowych: e-mail: ado@archeton.pl.