infolinia 801 80 80 80
www.archeton.plstrona główna > PORADNIK INWESTORA > BUDOWA DOMU > ŚCIANY I STROPY > System ceglany Helus do oszczędnego...

System ceglany Helus do oszczędnego i zdrowego mieszkania

Spółka HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. jest największym czeskim producentem ceglanych materiałów budowlanych. Oferuje kompleksowy system ceglany dla budynków w stanie surowym obejmujący bloczki do ścian obwodowych, nośnych, ścian działowych oraz akustyczne materiały budowlane, stropy ceramiczne oraz nadproża, nadproża nośne do rolet zewnętrznych i żaluzji, ceramiczne panele stropowe, kominy ceglane oraz ceglane wykładziny. Produkcja skupia się przede wszystkim na bloczkach ceramicznych o bardzo wysokich parametrach termoizolacyjnych.

Bloczki (pustaki) HELUZ STI spełniają bez dodatkowego ocieplania wymagania w zakresie budownictwa domów energooszczędnych już przy grubościach ścian 365 mm. Jednowarstwowe obwodowe materiały budowlane HELUZ THERMO STI o szerokości 440 i 490 mm cechują się współczynnikiem przenikania ciepła U nawet 0,19 W/m2K (opór cieplny R = 4,99 m2K/W) i spełnia już parametry wymagane dla domów niskoenergetycznych.

Spółka HELUZ cihlářský průmysl v.o.s.
jest największymczeskim producentem
ceglanych materiałów budowlanych.
W 2009 roku przedstawiła firma HELUZ na rynku nową gamę szlifowanych bloczków ceglanych o nazwie HELUZ FAMILY. Dzięki nowemu rozwiązaniu kształtu oraz optymalnemu odciążeniu stłuczek ceramicznych powstał produkt unikalny, którego parametry termoizolacyjne osiągają o nawet 23% wyższych wartości w porównaniu do bloczków z oznakowaniem STI. Wymagania na budownictwo niskoenergetyczne spełniają już przy grubości ściany 380 mm.

 

Jednowarstwowe mury obwodowe o grubości z bloczków FAMILY o grubości 500 mm z termoizolacyjnym tynkiem zewnętrznym osiągają współczynnika przenikania ciepła U = 0,15 W/m2K (opór cieplny R = 6,42 m2K/W), a więc niniejsze bloczki można wykorzystać do budowli niskoenergetycznych, jak również domów pasywnych.


Bloczki ceglane HELUZ produkowane są w 2 odmianach – o wysokości 238 mm przeznaczonej do murowania klasycznego na zaprawie termoizolacyjnej oraz szlifowane o wysokości 249 mm do murowania na spoinach cienkich. Niniejsze pustaki posiadają przeszlifowane powierzchnie przylegające do płaszczyzn równoległych o dokładności do dziesiątej milimetra i do ich łączenia stosują się specjalne kleje (zaprawy) nakładane w warstwach cienkich bądź pianka poliuretanowa. Nowa technologia murowania posiada wiele zalet.

Mury obwodowe z bloczków szlifowanych w znaczący sposób ogranicza powstawanie mostków termicznych, co podwyższa parametry termoizolacyjne oraz obniża straty cieplne. Murowanie jest bardzo proste i szybkie, zużycie zaprawy spada o ponad 80%, co ponosi ze sobą obniżenie wymagań na transport materiału i urządzeń na plac budowy.
Bloczki ceglane HELUZ
produkowane są w 2 odmianach

Do konstrukcji stropowych oferuje system HELUZ dwa rozwiązania. Stropy częściowo składane z belek nośnych oraz wkładek i paneli stropowych. Sufity z belek i wkładek HELUZ MIAKO są bardzo zmienne, ich zastosowanie dogodne jest nawet w wypadku skomplikowanych i nieregularnych rzutów pomieszczeń. Przy zastosowaniu wzmocnień dodatkowych można je wykorzystać do wykonania balkonów i podestów. Przy zastosowaniu ceramicznych paneli stropowych HELUZ powstaje strop o nośności natychmiastowej, który dzięki łatwemu i szybkiemu montażu wyraźnie skraca czas realizacji. Oprócz paneli podstawowych i dodatkowych produkujemy także panele nietypowe z przepustami, o podwyższonej nośności, z armaturami wystającymi oraz panele balkonowe.


W asortymencie znajdą Państwo nadproża zwykłe płaskie i nośne, ale również nadproże nośne HELUZ do rolet zewnętrznych, które w pełni zastępują nośne nadproża ceramiczne i równocześnie stwarzają przestrzeń do zainstalowania rolet lub żaluzji zewnętrznych. W skład konstrukcji nadproża wchodzi izolacja cieplna wewnątrz nadproża ze względu na ograniczenie powstawania mostków cieplnych w ścianach obwodowych. Ściany widoczne nadproża w wykonaniu ceramicznym do zapewnienia odpowiedniej przyczepności tynków. Nadproże pozwala na kompletne wykończenie budowy bez zainstalowania osłon zewnętrznych. Rolety lub żaluzje można instalować kiedykolwiek w trakcie użytkowania budynku.


Spółka HELUZ dostarcza również kominy ceglane z obudową z kształtek szlifowanych, które w idealny sposób uzupełniają budowę domów z ceramicznych materiałów budowlanych. Ich zastosowanie zapewnia kompatybilność komina z murami, szczególnie ze względu na identyczne cechy fizyczne materiałów. Nie dochodzi do powstawania pęknięć w skutek odmiennej rozciągliwości cieplnej, jednorodna podstawa do tynkowania nie wymaga już dodatkowej penetracji lub innych obróbek. Szlifowane bloczki kominowe łączone za pomocą kleju zapewniają prosty, szybki i dokładny montaż kominów.


W zależności od rodzaju urządzenia oraz paliwa zastosowanego można wybierać optymalny system kominowy. HELUZ GAZ (HELUZ PLYN) przeznaczony jest do kotłów spalających paliwa gazowe i płynne w systemie nadciśnieniowym lub podciśnieniowym o temperaturze wyjściowej spalin maks. 120°C. Niniejszy system składa się z plastikowych wkładek kominowych oraz bloczków szlifowanych korpusu. HELUZ MULTI można stosować do wszystkich rodzajów paliw i pozwala na podłączenie wszystkich urządzeń z naturalnym lub wymuszonym odciągiem spalin. Jego konstrukcja pozwala również na doprowadzenie powietrza do kotła. Składa się ze szlifowanych bloczków ceglanych korpusu, izolacji cieplnej oraz izostatycznych cienkościennych rur ceramicznych. Zestaw przeznaczony do paliw gazowych nie posiada izolacji cieplnej.

Systemy HELUZ KLASIK
trójskładnikowy system kominowy
Klienci najczęściej żądają systemy HELUZ KLASIK – trójskładnikowy system kominowy z wentylacją tylną zapewniający optymalne funkcjonowanie komina. W jego skład wchodzą szlifowane kształtki obwodowe, izolacja cieplna oraz wkładki szamotowe. Niniejszy system dogodny jest dla wszystkich rodzajów paliw oraz kotłów z odciągiem naturalnym spalin, tj. ruch atmosferyczny.

 


W wypadku zastosowania kompleksowego systemu ceglanego HELUZ będzie budowa domu jednorodzinnego prostsza i szybsza. Mury obwodowe z bloczków doskonale izolują, akumulują ciepło, cechują się dobrymi parametrami akustycznymi, bez zakłóceń w wypadku zmiany wilgotności powietrza, co stwarza doskonały mikroklimat. Wyjątkowe cechy niniejszego naturalnego materiału budowlanego gwarantują komfortowe, zdrowe i oszczędne mieszkanie.


HELUZ cihlářský průmysl v.o.s.
CZ 373 65 Dolní Bukovsko 295
Tel.: 48 517 777 397
e-mail: info@heluz.pl
www.heluz.pl


Poradnik inwestora11/10/2017MATERIAŁY BUDOWLANE
HH easy - pakiet płytek
Od zarania dziejów człowiek zmieniał otaczającą go przestrzeń zaznaczając swoją indywidualność i pomysłowość. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom oraz w myśl zasady, że budowanie powi...
02/10/2017ADAPTACJE PROJEKTÓW
ZE SPIŻARNIĄ, CZY BEZ?
...
01/09/2017MATERIAŁY BUDOWLANE
HH easy – pakiet płytek z betonu komórkowego
Ostatnim krokiem przed wprowadzeniem się do wymarzonego domu czy mieszkania jest etap jego wykończenia. Planujemy wówczas rozkład i kształt pomieszczeń, umiejscowienie elementów łazienki, kuch...
25/08/2017IZOLACJE I ELEWACJE BUDYNKU
Termo Organika nr 1 wśród producentów materiałów izolacyjnych
Największy producent styropianu w Polsce oraz kompletnego systemu ociepleń otrzymał „Złoty Laur Konsumenta 2017” w kategorii „Materiały termoizolacyjne” w ogólnopolskim plebiscycie Laur ...
Reklama
Convector
Reklama
Fakro
Reklama
Purmo
Reklama
Awilux
Reklama
Solbet
Reklama
Viessmann
Reklama