FaceBook
infolinia 801 80 80 80
www.archeton.pl

Drukuj

Sztuka klasycznej inspiracji

STYLOWE KUCHNIE - istnieje wiele klasyfikacji dotyczących stylów kuchni, a ich nazwy są sprawą umowną. My za podstawowe uznaliśmy styl klasyczny i nowoczesny. W ich obrębie rozróżniamy następujące style: angielski, antyczny, barokowy, eklektyczny, ekologiczny, etniczny, funkcjonalny, high-tech (supernowoczesny), minimalistyczny, modernistyczny, postmodernistyczny, prowansalski, rustykalny.
Zdjęcie 1 – Juta Arche
Zdjęcie 1 – Juta Arche
Stworzenie przyjaznego współczesnego wnętrza to nie lada wyzwanie, szczególnie jeśli chodzi o kuchnię, której funkcja zmieniała się na przestrzeni wieków. Kiedyś była pomieszczeniem całkowicie oddzielnym, przeznaczonym głównie do przygotowywania posiłków. Obecnie w naszych mieszkaniach króluje kuchnia otwarta, połączona z jadalnią, a nawet salonem. Jest ona integralną, ważną częścią mieszkania, dlatego trzeba jej poświęcić wiele troski i uwagi. Nie można zapomnieć że styl, w jakim ją zaaranżujemy, wpłynie na klimat i charakter całego domu. Wnętrze kuchni należy dostosować do naszego temperamentu, osobowości, trybu życia, jaki prowadzimy oraz funkcji, jaką będzie ona pełnić. Głównymi aktorami w tej przestrzeni są charakterystyczne meble, detale, ceramika, elementy dekoracyjne i wykończeniowe. Trzeba je zgrać ze sobą i wystrojem połączonych z kuchnią wnętrz, umiejętnie połączyć w harmonijną, wyrazistą całość. Na rynku istnieje wiele produktów o różnym charakterze, jakości i cenach. Jak odnaleźć się w tej przebogatej ofercie i stworzyć wymarzone wnętrze? Oto kilka wskazówek
(NIE)SKROMNI BOHATEROWIE KLASYCZNEJ KUCHNI
Styl klasyczny odwołuje się do wzorów z minionych epok, jest ponadczasowy i uniwersalny, zawsze w zgodny z przyrodą, która lubuje się w symetrii. Kuchnia w stylu klasycznym sprzyja uprawianiu sztuki kulinarnej oraz celebrowaniu jedzenia. Solidne, perfekcyjne wykonane i funkcjonalnie zaprojektowane meble ze szlachetnych materiałów zapewniają wygodę codziennego przygotowywania posiłków. Fronty szafek z naturalnego drewna lub malowane na klasyczne kolory mają najczęściej kasetonowe kształty, mogą być pełne lub przeszklone, pokryte delikatnymi, opartymi na tradycyjnych wzorcach zdobieniami. Korpusy, ze względów praktycznych, robi się często z płyty lakierowanej bądź laminowanej. Na blaty kuchenne stosuje się głównie naturalny kamień, który można zastąpić bardziej odpornym na zabrudzenia i uszkodzenia mielonym granitem czy korianem. Kuchnia klasyczna nie może się obejść bez stołu, najlepiej okrągłego lub owalnego, otoczonego wygodnymi krzesłami. Do kompletu potrzebna jest także przeszklona witryna, w której przechowuje się i eksponuje szkło, porcelanę. Jeśli pomieszczenie jest odpowiednio przestronne, można w nim postawić również komodę na bieliznę stołową. Dobrane w ten sposób meble najlepiej prezentują się na tle ścian pokrytych farbą lub stylową tapetą w delikatnych pastelowych barwach czy odcieniach beżu, kremu, bieli. Bardzo dobrze harmonizują one z ciepłym kolorem drewna - najczęściej jest to buk, olcha, pinia, czy orzech. W przestrzeni między szafkami oraz w strefie gotowania i nad blatem roboczym zwykle układa się płytki ceramiczne w stonowanych barwach, wzbogacone dekorami z motywem kwiatów, warzyw, owoców lub zawsze dobrze wyglądającymi klasycznymi formami geometrycznymi. Całość aranżacji dopełnia ceramiczna lub drewniana podłoga, która nawiązuje kolorystycznie do frontów szafek i blatów. Oko będą z pewnością cieszyły stylowe dodatki w postaci relingów, uchwytów do szafek, koronkowych lub haftowanych obrusów i serwetek, upiętych w oknach zazdrostek, zasłonek w kratkę czy drobne motywy kwiatowe oraz dekoracyjne bibeloty, które świetnie dobierze wyczulona na piękno pani domu.
Zdjęcie 2 – Wenecka Rosso
Zdjęcie 2 – Wenecka Rosso
Firma Cerkolor proponuje wiele kolekcji płytek ceramicznych, które znakomicie wpisują się w klimat i styl kuchni klasycznych. Należą do nich płytki Juta o tkaninowej fakturze, utrzymane w odcieniach łagodnego beżu. Motyw dekoracyjny tej kolekcji – Arche, stanowią stylizowane na starochrześcijańskie wzory dekoracje żywiczne w dwóch odcieniach – beżu i delikatnego brązu wraz z insertami, które pozwolą niebanalnie wykończyć przestrzeń między blatem a szafkami kuchennymi (zdjęcie1). Klasyczne serie Cerkoloru to również unikatowa na polskim rynku seria płytek ceramicznych w formacie 10x10 cm, o charakterystycznych postarzanych brzegach i szlachetnej błyszczącej powierzchni – Wenecka. Oferujemy je w ponadczasowych kolorach: białym, ciepłym perłowym beżu i ecru. Ich klasyczny charakter pozwala aranżować eleganckie, zawsze modne wnętrza. Warto wspomnieć o grupie dekoracji ręcznie malowanych Natura, Majolika czy Rosso (zdjęcie 2), które sprawią że klasyczne wykończenie powierzchni ścian zyska na oryginalności.
KUCHNIA KLASYCZNA
 • Jej charakter odzwierciedlają naturalne kształty, kasetonowe fronty i przeszklenia.
 • Lubi kolory: naturalnego drewna, biały, jasnozielony, jasnoszary w połączeniu ze złotym i barwą mosiądzu.
 • Gustuje w drewnianych meblach, ciemnych lub malowanych na biało, wykonanych z dużą dbałością o piękny detal.
 • Szczególnie do twarzy jej z kolekcjami płytek Cerkolor: Juta, Wenecka, Tabak, Pinia, Zimowe Ogrody, Sahara, Kamienie, Aura czy Malaga.
 • Dobrze się czuje w towarzystwie ludzi ceniących sobie tradycję, którzy swoje domy budują w oparciu o tradycyjne, sprawdzone materiały.
Więcej na: www.cerkolor.com.pl

Poradnik inwestora30/03/2021STOLARKA BUDOWLANA
Przyjemny klimat na poddaszu przez cały rok
Poddasze to zaciszna część budynku, w której możemy zorganizować sobie wygodną przestrzeń wypoczynku bądź spokojne miejsce pracy. Niezależnie od funkcji pomieszczeń na poddaszu, zawsze pot...
18/03/2021IZOLACJE I ELEWACJE BUDYNKU
Jak wybrać właściwy kolor fasady?
Elewacja domu to coś więcej niż warstwa ochronna budynku. To także wizytówka mieszkańców, która wspólnie z projektem domu określa ich gust oraz stosunek do świata...
16/02/2021WYBÓR DZIAŁKI BUDOWLANEJ
Budowa domu na wąskiej działce
Zaprojektowanie i budowa domu na wąskiej działce, tak aby był on funkcjonalny i estetyczny, jest zadaniem dość trudnym, wymagającym odpowiednich umiejętności. Jednak obecnie mały metraż dzia...
11/01/2021WYBÓR PROJEKTU DOMU
Dom parterowy - zalety i wady
Dom parterowy, parterówka, projekty domów, projekt domu, projekty domow, projekt dom, budowa domu, dom a wąską działkę, dom tani w budowie...
Reklama
VELUX
Reklama
Solbet
Reklama
JAWAR
Reklama
FAKRO
Reklama
Gór-stal

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH
ZGODNIE Z RODO – OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

Szanowni Państwo, Szanowny kliencie
zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Wasze dane osobowe, jest ARCHETON Sp. z o.o. z siedzibą ul. Cystersów 9, 31-553 Kraków reprezentowana przez Zarząd.

Wasze dane osobowe będą przetwarzane przez nas w celu realizacji usług świadczonych przez naszą jednostkę.

Informujemy, że:
 1. Macie prawo do żądania od administratora dostępu do Waszych danych osobowych, wizerunkowych i głosowych ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych.
 2. Dane osobowe będą przechowywane przez okres wynikający z przepisów prawa, w szczególności ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach oraz rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 stycznia 2011 r. w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów akt oraz instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych.
 3. Macie prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
 4. Podanie danych osobowych jest warunkiem realizacji usług świadczonych przez naszą jednostkę, określonych w przepisach prawa.
 5. Konsekwencją niepodania danych jest brak możliwości świadczenia usługi, o którą się Państwo staracie.
 6. Podstawę prawną przetwarzania Waszych danych stanowi art. 6 ust. 1 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), tzn. dane będą przetwarzane na podstawie Waszej zgody lub na podstawie przepisów prawa.
Dane kontaktowe administratora danych osobowych: e-mail: ado@archeton.pl.