infolinia 801 80 80 80
www.archeton.plstrona główna > PORADNIK INWESTORA > BUDOWA DOMU > DACH > Trwały dach dzięki rozwiązaniom systemowym
BRAAS

Trwały dach dzięki rozwiązaniom systemowym

BRAAS
fot. BRAAS
Dach to nie tylko dachówki, ale także szereg innych elementów, często niesłusznie pomijanych i traktowanych nieco po macoszemu. Jedynie kompleksowe rozwiązania zapewnią trwałość i wytrzymałość przegrody dachowej przez lata.

Na co w pierwszej kolejności zwraca się uwagę zlecając wykonanie pokrycia dachu? Przede wszystkim na kształt i kolor dachówki. Wprawdzie pod względem estetyki, są to elementy bardzo ważne, niemniej nie one decydują o skuteczności rozwiązań.
Można zobrazować to porównując dach do zegara. Składa się on z wielu części. Jeśli jedna z nich jest wadliwa, to mechanizm ulegnie usterce. Podobnie dach. Zintegrowane rozwiązania przy profesjonalnym montażu pozwalają na uniknięcie przykrych niespodzianek w postaci mostków termicznych, zawilgoceń, czy zbytniego nagrzewania się poddasza.

Dachówka to nie wszystko
Na system dachowy oprócz dachówek składają się elementy wykończeniowe, jak dachówki szczytowe, wentylacyjne, gąsiory, kosze, obróbka komina czy systemy przeciwśniegowe – mówi Przemysław Spych, doradca techniczny marki BRAAS. Wszystkie te elementy zapewniają poprawne funkcjonowanie dachu, tym samym wpływają na jego żywotność – dodaje.

Oprócz dachówek ceramicznych i betonowych oraz licznych akcesoriów, w ofercie BRAAS inwestorzy znajdą elementy do wentylacji pokrycia dachowego, system komunikacji dachowej, izolacje nakrokwiowe, system solarny do podgrzewania wody czy ogniwa fotowoltaiczne do produkcji prądu. Co ważne, wszystkie elementy kompletnego systemu dachowego są do siebie dopasowane nie tylko pod względem estetycznym, ale i technicznym. Dzięki temu zyskujemy pewność, że dach będzie nam służyć przez lata.
O czym należy pamiętać przy budowie dachu dowiesz się oglądając poniższy film.
Poradnik inwestora29/05/2017MATERIAŁY BUDOWLANE
Jak powiększyć przestrzeń na poddaszu? Nowa kolekcja firmy VELUX
Poczucie przestrzeni, panoramiczny widok, niezwykłe możliwości aranżacji i komfortowe miejsce do życia – tak wiele można zyskać wykorzystując na poddaszu nowatorskie rozwiązania firmy VELUX...
11/05/2017MATERIAŁY BUDOWLANE
Nowe, trzyszybowe okno dachowe VELUX do łazienki i kuchni
Energooszczędne, trzyszybowe, odporne na wilgoć i w przystępnej cenie – to główne zalety nowego okna dachowego VELUX GLU, które dostępne jest w podstawowej ofercie firmy od kwietnia....
28/04/2017TEMATY SPECJALNE
Aplikacja ViCare – instalacja grzewcza zawsze pod kontrolą
Nowa aplikacja mobilna Viessmann ViCare App to sposób na komfortową obsługę urządzenia grzewczego przez Internet....
26/04/2017MATERIAŁY BUDOWLANE
Dom aktywnych rozwiązań stworzony dla Twojego komfortu!
Z inicjatywy firmy VELUX i sześciu pracowni architektonicznych powstała kolekcja projektów nowoczesnych domów nawiązująca do idei budownictwa aktywnego...
Reklama
Convector
Reklama
Fakro
Reklama
Purmo
Reklama
Awilux
Reklama
Solbet
Reklama
Viessmann
Reklama